Ania i Robert Lewandowscy zostali rodzicami po raz drugi
fot. Instagram/_rl9

„Żywiołowa i despotyczna” – czy taka właśnie będzie Laura Lewandowska?

Ania i Robert wybrali dla swojej drugiej córki wyjątkowo piękne imię. Sprawdziliśmy jego znaczenie. Okazuje się, że dziewczynka może być całkiem charakterna...
Milena Oszczepalińska
Ania i Robert Lewandowscy zostali rodzicami po raz drugi
fot. Instagram/_rl9
Ania i Robert Lewandowscy zostali właśnie po raz drugi rodzicami. Na ten dzień czekali z niecierpliwością. Media już od jakiegoś czasu plotkowały, że drugie dziecko pary jest już na świecie, ale te doniesienia okazywały się nieprawdziwe. Ania dementowała pogłoski, publikując kolejne zdjęcia z ciążowym brzuszkiem i pisząc, że dzidziuś wyraźnie zadomowił się w brzuchu.

W końcu 6 maja przed południem dumny Robert pochwalił się pierwszym zdjęciem z nowo narodzoną córeczką. Od razu wyjawił też, że dziewczynka otrzymała imię Laura. Sprawdziliśmy, co ono oznacza. Ciekawe, czy para zdecydowała się właśnie na to imię ze względu na znaczenie, jakie się mu przypisuje. A może nie mieli o tym pojęcia?

Znaczenie imienia Laura

Imię Laura pochodzi z łaciny od wyrazu „laur”, czyli wawrzyn. Wieniec laurowy to symbol chwały (zakładany był zwycięzcom podczas starożytnych igrzysk olimpijskich). Imię Laura oznacza zatem kobietę „otoczoną chwałą”.

Laura to osoba bardzo pewna siebie, dumna i ma poczucie, że robi wszystko najlepiej. Choć jest wyjątkowo wrażliwa i delikatna, bywa despotyczna wobec swoich najbliższych. Jest żywiołowa i spontaniczna. Bardzo dba o swój wizerunek, pragnie przy tym wyglądać oryginalnie i niesztampowo. Lubi wieść prym.

Dziewczynki o imieniu Laura są dość charakterne i wychowywanie ich bywa prawdziwym wyzwaniem dla rodziców. Ciekawe, czy Ania i Robert wiedzieli o tym, wybierając imię dla drugiej córki.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Hello little one 💖 welcome to the world Laura! Well done Mummy @annalewandowskahpba

Post udostępniony przez Robert Lewandowski (@_rl9)

Są wśród nas rodzice Laurek? Potwierdzacie, że osoby o tym imieniu mają krnąbrne charakterki? A może jest zupełnie na odwrót? Piszcie w komentarzach!

Zobacz też:
Redakcja poleca: Klara Lewandowska ma urodziny! [CZEGO ŻYCZY JEJ REDAKCJA MAMOTOJA.PL]
Córeczka Roberta Lewandowskiego kończy rok! Zobaczcie na naszym filmie, czego jej życzymy z okazji urodzin. A może dołączycie się do życzeń redakcji? Zapraszamy, wystarczy kliknąć „udostępnij”!
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy