Karta Dużej Rodziny
Adobe Stock
Aktualności

Warto mieć dzieci, a najlepiej dużo i korzystać z Karty Dużej Rodziny!

Możesz dzięki temu zaoszczędzić sporo codziennych wydatków. Zobacz, gdzie najwięcej zyskasz!


Duża rodzina to naprawdę spore koszta – same codzienne zakupy jedzenia to wydatek kilkudziesięciu złotych. W tej sytuacji liczy się możliwość zaoszczędzenia nawet kilku złotych.

Znacznie więcej niż tylko muzea i kolej

Karta Dużej Rodziny jest wydawana od 2014 roku. Od dwóch lat partnerem Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w tej inicjatywie jest Związek Rodzin Polskich „Trzy Plus”, zrzeszający rodziny z trójką i więcej dzieci. To udany duet – ministerstwo podpowiada, w jakich miejscach chciałoby uzyskać najwięcej ulg, a rolą związku jest znalezienie odpowiednich  do tego partnerów.

Na początku Karta Dużej Rodziny kojarzyła się niemal wyłącznie ze zniżkami w transporcie kolejowym czy w muzeach. Dziś w programie KDR są ośrodki sportowe, hotele, biura turystyczne, sieci handlowe rozmaitych branż. Do tej pory podpisano już 5 tys. 403 umów o współpracy. 

Gdzie duże rodziny chciałyby mieć największe ulgi? Przede wszystkim chodzi o zakup artykułów spożywczych, odzieżowych, obuwniczych i higienicznych – wylicza Wincenty Pipka ze Związku Dużych Rodzin.

Od 7 do 10 proc. oszczędności

Największe rabaty oferują szkoły językowe oraz obiekty sportowe. 50 proc. zniżki mają parki rozrywki, a w wielu miejscach Polski dla dużych rodzin komunikacja jest bezpłatna, albo z bardzo dużymi ulgami. Branża turystyczna oferuje takim rodzinom nawet 40-50 proc. rabaty. Możliwość dużo tańszych wakacji to bardzo pożądana rzecz w dużych rodzinach.

Z reguły jednak zniżki zamykają się w przedziale 7-10 proc. - Dla rodzin wielodzietnych każda kwota, czy będzie to 50 złotych, czy 500 złotych jest ważna – podkreśliła prezes związku Joanna Krupska.

Moda na kartę

Okazuje się, że Karta Dużych Rodzin ma coraz silniejszą pozycję. ­- Pojawiła się nawet moda na bycie partnerem karty. Duże firmy intensywnie pukają do naszych drzwi – powiedział Pipka. Dla przedsiębiorstw bycie partnerem karty to wzmocnienie marki i ich konkurencyjności. - Duże rodziny to bardzo ważni klienci, konsumenci robiący regularnie zakupy, co miesiąc korzystający z programu 500 plus – zaznaczył Pipka.

- Nie traktujemy tego jako przywilej, ale jako dostrzeżenie nas w społeczeństwie. To uznanie dla naszej pracy. Inwestujemy w dzieci, ale to jest korzyść dla wszystkich – mówi szefowa związku.

Duża rodzina to nie patologia

Zmienił się społeczny odbiór dużej rodziny. To już nie jest bieda, patologia i margines społeczny, ale bardzo świadomi, często bardzo dobrze wykształceni ludzie, którzy w pełni odpowiedzialnie podjęli decyzję o założeniu tak licznej rodziny. - Duży biznes w takich rodzinach dostrzega partnera, a nie tylko kogoś, kto przychodzi po pomoc – podkreślił Pipka.

Do tej pory wydano 1 mln 824 tys. kart, na podstawie tradycyjnych wniosków złożonych w urzędach oraz 220 tys. kart elektronicznych, otrzymanych za pomocą aplikacji. Aby być posiadaczem karty, nie trzeba spełniać określonego pułapu dochodowego. Najwięcej kart wydano w woj. mazowieckim, małopolskim i śląskim, najmniej w zachodniopomorskim, lubuskim, opolskim, podlaskim i świętokrzyskim.
 

Zobacz także
1000 plus zamiast 500 plus

1000 plus zamiast 500 plus - w ten sposób rządzący chcą zachęcić NAS do rodzenia więcej dzieci?

klocki LEGO

Klocki Lego dla malucha i przedszkolaka! [10 ekstra zestawów]

Układanki magnetyczne dla dzieci

Zabawki na gwiazdkę, które przyciągają jak magnes (dosłownie!)

wyprawka dla noworodka

Wyprawka dla noworodka:​ kompletna lista rzeczy dla mamy i niemowlaka (do domu i do szpitala)Skąd mniejsze zainteresowanie posiadaniem karty w niektórych regionach Polski? Z reguły są to obszary o stosunkowo najwyższym w kraju bezrobociu, a jednocześnie o wysokim odsetku ludności, która wyemigrowała za chlebem zagranicę. Mało jest zatem firm, które niewiele zarabiając, mogłyby się dodatkowo decydować na zniżki.

Brakuje też wiedzy o tym, które sklepy oferują zniżki dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny. Dlatego władze ZDR chcą się teraz skoncentrować na tym, aby szybciej i łatwiej można było uzyskać informację, gdzie możesz skorzystać z karty. Na przykład wszystkie stacje benzynowe w Polsce mają podpisane umowy z Kartą Dużej Rodziny, ale nie wszyscy klienci o tym wiedzą. 

Karta Dużej Rodziny to system zniżek i dodatkowych uprawnień dla rodzin z trojgiem lub większą liczbą dzieci oferowanych zarówno w instytucjach publicznych, jak i firmach prywatnych. Jej posiadacze mają możliwość tańszego korzystania z ofert instytucji kultury, sklepów, środków komunikacji, punktów usługowych, ośrodków sportowych i rekreacyjnych będących partnerami Karty Dużej Rodziny.

Czy korzystacie z Karty Dużej Rodziny, a jeżeli tak, to czy jesteście zadowolne z jej posiadania? Napiszcie swoje zdanie w komentarzach.

Zapraszamy do naszej internetowej szkoły rodzenia:
 


Źródło: stacja7.pl
 

 


Zobacz też:

 

Czy podoba ci się pomysł emerytur dla mam 4 dzieci? [SONDA ULICZNA]

Karta Dużej Rodziny
Adobe Stock
Aktualności
Karta Dużej Rodziny - pospiesz się, od stycznia będzie płatna
Tylko do końca 2019 roku będzie można wyrobić bezpłatnie Elektroniczną Kartę Dużej Rodziny. Po 1 stycznia trzeba będzie za nią zapłacić. Zobacz, czy dotyczy to też ciebie!

Karta Dużej Rodziny od stycznia 2018 roku działa także w formie elektronicznej. Do tej pory jej wyrobienie było bezpłatne , ale teraz to się zmieni. Nie dotyczy to jednak wszystkich rodzin. Od stycznia 10 złotych za kartę Karta Dużej Rodziny to rządowy program oferujący rabaty i promocje na produkty i usługi dla rodzin posiadających przynajmniej trójkę dzieci. Aby być posiadaczem karty, nie trzeba spełniać określonego pułapu dochodowego. Wśród firm honorujących kartę są zarówno duże ogólnopolskie sieci, jak i mali lokalni przedsiębiorcy. Z reguły zniżki zamykają się w przedziale 7-10 procent. Od stycznia 2018 roku Karta Dużej Rodziny działa również w wersji elektronicznej . Osoby, które składały wniosek o kartę tradycyjną przed 1 stycznia 2018, tylko do końca bieżącego mogą wyrobić wersję elektroniczną bezpłatnie. Od stycznia 2020 roku opłata za nią wyniesie 9,21 złotych . Przykładowo dla pięcioosobowej rodziny będzie to już koszt 46,05 złotych. „Mam ważną wiadomość dla posiadaczy tylko kart tradycyjnych. Jeżeli zawnioskowały one o kartę przed 1 stycznia 2018 roku, to jeszcze do końca tego roku mogą bezpłatnie domówić kartę w formie aplikacji mobilnej. Od nowego roku będzie się to wiązało już z opłatą 9,21 zł" – powiedział wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Stanisław Szwed. Wygodna karta w wersji elektronicznej Z Karty Dużej Rodziny w wersji elektronicznej korzysta ponad 642 tys. osób, natomiast z kart tradycyjnych, plastikowych - 2,86 mln. Posiadanie elektronicznej wersji kary to większa wygoda jej użytkowania. Karta ma funkcję geolokalizacji, dzięki czemu może natychmiast sprawdzić, gdzie w pobliżu można skorzystać ze zniżek. Otrzymuje się także informacje o nowych rabatach. Atutem mobilnej Karty Dużej Rodziny jest także łatwość je wyrobienia. Wystarczy pobrać aplikację na urządzenie mobilne...

Karta Dużej Rodziny
materiały prasowe: rodzina.gov.pl
Prawo i finanse
Karta Dużej Rodziny – zniżki 2022 i wniosek do druku
Karta Dużej Rodziny oferuje zniżki dla rodzin, które mają troje dzieci lub więcej. Wydrukuj wniosek i zacznij korzystać z przysługujących ci zniżek. Sprawdź, na jakie przywileje możesz liczyć w 2022 roku.

Karta Dużej Rodziny to ogólnopolski program opracowany, obok  500 plus oraz 300 plus , przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Ma na celu zapewnienie specjalnych uprawnień rodzinom z co najmniej 3 dzieci , niezależnie od ich dochodu. Chodzi o to, aby ułatwić rodzinom z co najmniej 3 dzieci dostęp do kultury, aktywnych form spędzania czasu i obniżyć koszty codziennego życia. Dzięki Karcie Dużej Rodziny można uzyskać zniżki na korzystanie z usług instytucji publicznych i firm prywatnych, które przystąpiły do programu. Są to między innymi muzea, parki narodowe, uzdrowiska, obiekty sportowe. Znajdziesz je dzięki specjalnemu oznaczeniu: „Tu honorujemy Ogólnopolską Kartę Dużej Rodziny” . Sprawdź, jak wyrobić kartę dużej rodziny i na jakie zniżki możesz liczyć w 2022 roku. Spis treści: Karta Dużej Rodziny – zniżki 2022 Jak wyrobić Kartę Dużej Rodziny + wniosek Termin ważności Karty Dużej Rodziny Karta Dużej Rodziny – zniżki 2022 Posiadacze Karty Dużej Rodziny otrzymują liczne przywileje. Aktualnie coraz więcej miejsc honoruje Kartę Dużej Rodziny, oferując zniżki w wielu punktach sprzedaży i punktach usługowych. Zniżki na 2022 rok najlepiej sprawdzić w oficjalnej wyszukiwarce według danego województwa. Wyszukiwarka partnerów karty Dużej Rodziny: Oferta partnerów Karty Dużej Rodziny W 2022 roku zniżkę z Kartą Dużej Rodziny oferują między innymi:  gastronomia: np. niektóre bary fast-food McDonalds; darmowy wstęp do parków narodowych; noclegi w schroniskach PTTK; zniżki na ubezpieczenia w PZU; zniżki na noclegi w ośrodkach, które przystąpiły do programu; zniżki na bilety LOT-u; sklepy spożywcze: Lidl, Achuan, sieć sklepów Spar, wybrane sklepy Intermarché, Kaufland, Carrefour; sklepy z odzieżą lub...

rodzina wielodzietna
Adobe Stock
Aktualności
PZU wspiera Duże Rodziny
PZU przystąpił do programu Karta Dużej Rodziny. Umowę w tej sprawie podpisali dziś w Warszawie Paweł Surówka, prezes PZU oraz Bartosz Marczuk, podsekretarz stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Karta Dużej Rodziny to system zniżek i dodatkowych uprawnień dla rodzin 3+ zarówno w instytucjach publicznych, jak i w firmach prywatnych. Posiadacze KDR mają m.in. możliwość tańszego korzystania z oferty instytucji kultury, ośrodków rekreacyjnych czy księgarni na terenie całego kraju. Posiadanie Karty ułatwia dużym rodzinom dostęp do rekreacji oraz obniża koszty codziennego życia. Rodzina to świetne zarządzanie ekonomią – Rodzice z kilkorgiem dzieci to najlepsi na świecie menedżerowie, którzy potrafią znakomicie gospodarować zarówno czasem jak i budżetem. Z całą pewnością zasługują na nasz ogromny szacunek, ale również na pomoc gdzie tylko jest to możliwe. Cieszę się, że możemy połączyć siły z należącym do PZU Bankiem Pekao i wspólnie wspierać polskie rodziny wielodzietne. Traktujemy to jako obowiązek, ale przede wszystkim  - ogromny zaszczyt  – powiedział Paweł Surówka, prezes PZU. Grupa PZU proponuje rodzinom atrakcyjne zniżki na produkty ubezpieczeniowe i usługi medyczne oferowane przez należące do niej spółki. PZU zapewni 10% zniżki na nowe ubezpieczenie mieszkaniowe PZU Dom i 10% na ubezpieczenie turystyczne PZU Wojażer (oferta dostępna od: 18.08.2018r.). PZU Życie gwarantuje natomiast powiększenie świadczeń wypłacanych z ubezpieczenia na życie PZU Ja Plus aż o 30% (oferta dostępna od 14.07.2018 r.), a PZU Zdrowie 20% zniżki na konsultacje lekarskie oraz 10% na badania z zakresu diagnostyki laboratoryjnej, obrazowej i czynnościowej realizowane w placówkach własnych PZU Zdrowie oraz w placówkach spółek zależnych PZU Zdrowie (oferta dostępna od 25.04.2018 r.). Oprócz PZU, do programu Karta Dużej Rodziny, przystąpiły dziś także Bank Pekao S.A. i PLL LOT, a swoją ofertę dla dużych rodzin rozszerzyła Grupa LOTOS. Zobacz także:  A jednak! Kobiety wolą 500 plus niż iść do pracy Czy 500 + jest sprawiedliwie...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach
Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19
Partner
mata na piknik
Pielęgnacja
Jedziecie na piknik? Oto 6 wskazówek, dzięki którym się uda
Partner
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Partner
Podróże z Marko BeSafe
Rozwój
Oto sposób na przewożenie dziecka 5 razy bezpieczniej niż dotąd!
Partner
Polecamy
Porady
jak ubierać noworodka latem
Noworodek
Jak ubierać noworodka latem, żeby go nie przegrzać?
Małgorzata Wódz
Nowe urlopy dla rodziców
Prawo i finanse
Nowe urlopy dla rodziców w 2022 roku: od kiedy więcej dni wolnych?
Małgorzata Sztylińska-Kaczyńska
Bon turystyczny: jak wykorzystać w 2022?
Aktualności
Gdzie można wykorzystać bon turystyczny – lista podmiotów + zmiany przepisów
Ewa Janczak-Cwil
Rabarbar w ciąży
Dieta w ciąży
Czy w ciąży można jeść rabarbar? Tak, ale trzeba pamiętać o jednej rzeczy
Luiza Słuszniak
imiona unisex
Imiona
Imiona unisex – jak nazwać dziecko bez wskazywania na płeć? 168 propozycji!
Ewa Janczak-Cwil
biegunka w ciąży
Zdrowie w ciąży
Biegunka w ciąży: przyczyny i leczenie rozwolnienia w ciąży i przed porodem
Ewa Janczak-Cwil
bon turystyczny do kiedy
Aktualności
Bon turystyczny 2022 – ważność bonu. Do kiedy można wykorzystać?
Małgorzata Wódz
zapłodnienie
Starania o dziecko
Zapłodnienie: przebieg, objawy, kiedy dochodzi do zapłodnienia
Magdalena Drab
Czop śluzowy
Przygotowania do porodu
Czop śluzowy – co to, jak wygląda, kiedy odchodzi?
Joanna Biegaj
wyprawka noworodka
Niemowlę
Wyprawka dla noworodka na lato: ubranka i rzeczy do szpitala [LISTA ZAKUPÓW]
Małgorzata Wódz
uczulenie na jad pszczeli / uczulenie na jad osy
Zdrowie
Uczulenie na jad pszczeli i jad osy: objawy, co robić i jak przebiega leczenie
Katarzyna Pinkosz
Szparagi w ciąży: czy można jeść, właściwości, przeciwwskazania
Dieta w ciąży
Szparagi w ciąży: czy można jeść, właściwości, przeciwwskazania 
Luiza Słuszniak
jak pobrać bon turystyczny
Prawo i finanse
Jak pobrać i aktywować bon turystyczny: instrukcja rejestracji na PUE ZUS (krok po kroku)
Milena Oszczepalińska
domowe sposoby na komary
Aktualności
Domowe sposoby na komary: co robić, żeby komary nie gryzły?
Joanna Biegaj
twardy brzuch w ciąży
Zdrowie w ciąży
Twardy brzuch w ciąży – kiedy napięty brzuch jest powodem do niepokoju?
Ewa Cwil
plan porodu
Lekcja 2
Plan porodu: jak go napisać, czy jest obowiązkowy? Wzór do druku
Małgorzata Wódz
pozytywny test ciążowy
Ciąża
Pozytywny test ciążowy – co dalej? Kiedy test ciążowy jest fałszywie pozytywny?
Joanna Biegaj
plamienie implantacyjne
Objawy ciąży
Plamienie implantacyjne: co to jest, jak wygląda, ile trwa? Czy zawsze występuje w ciąży?
Małgorzata Wódz