Magdalena Stępień o stanie zdrowia Oliwiera
Instagram/magdalena___stepien
Aktualności

Magda Stępień przekazała, że lekarze w Izraelu wykluczyli śmiertelny gen u Oliwiera! „Intuicja matki nigdy nie zawodzi”

Magdalena Stępień opublikowała nowe informacje o stanie zdrowia synka. Specjaliści postawili nową diagnozę: jest ona zdecydowanie bardziej optymistyczna od poprzedniej!

Syn Magdaleny Stępień i Jakuba Rzeźniczaka przebywa obecnie w Izraelu. Ojciec maluszka ostatnio wydał oświadczenie, w którym przedstawił swoje stanowisko w kwestii leczenia Oliwiera. Piłkarz wyznał w nim, że leczenie Oliwiera w Izraelu nie odbiega od tego, jakie chłopczyk otrzymałby w Polsce. Dodał, że diagnoza postawiona w Polsce również została potwierdzona.

Czy podczas upałów można mocno podkręcać klimatyzację, żeby dziecko się nie pociło?

Nowa diagnoza Oliwiera

Zupełnie co innego twierdzi mama maluszka. Modelka zamieściła na swoim Instagramie wpis, którym wyznała, że lekarze w Izraelu wykluczyli u Oliwiera śmiertelny gen, a tym samym obalili diagnozę postawioną w Polsce. 

„Wiadomość, którą zaraz się z Wami podzielę, to jedna z najważniejszych informacji, jakie kiedykolwiek otrzymałam w swoim życiu. Jak dobrze wiecie, u mojego syna Oliwiera na badaniach w Polsce wykryto w guzie MRT gen SMARTCB1. Ta diagnoza musiała zostać potwierdzona i był to mój priorytet. Musiałam zrobić absolutnie wszystko, co w mojej mocy, żeby potwierdzić diagnozę i pozbyć się wszelkich wątpliwości, dlatego zdecydowałam się na powtórzenie badań w Izraelu” – napisała modelka.

Modelka zaufała matczynej intuicji

Młoda mama zaufała swojej intuicji i nie myliła się. Jak twierdzi – przyjazd do Izraela był najlepszą decyzją.

„Przyjazd tutaj był najlepszą decyzją, jaką mogłam podjąć, bo okazało się, że Oliwier NIE MA śmiertelnego genu SMARTCB1, który został znaleziony w Polsce. Intuicja matki nigdy nie zawodzi, dlatego w tak trudnych przypadkach warto polecieć do innego kraju w celu potwierdzenia diagnozy. W naszym przypadku to ogromny cud. Jestem wdzięczna Bogu, że prowadził mnie i dzięki matczynej intuicji okazało się, że miałam rację” – dodała Magdalena Stępień.

Na koniec była uczestniczka „Top model” podziękowała wszystkim, którzy zaangażowali się w pomoc dla jej synka. Poprosiła również o dalsze wsparcie: „Dziękuję wszystkim, którzy okazali nam wsparcie i zaangażowali się w pomoc Oliwierkowi. Bardzo was proszę o dalsze udostępnianie zbiórki. Razem na pewno wygramy”.

Piszemy też o: 

Magdalena Stępień walczy o Oliviera
IG magdalena_stepien
Aktualności
Magdalena Stępień walczy o życie synka jak lwica. Ruszyła nowa zbiórka na leczenie Oliwiera
„Jesteśmy na ostatniej prostej do wycięcia tego potwora” – mówi Magda Stępień. Ten potwór to złośliwy nowotwór wątroby z przerzutami do płuc, który zaatakował synka modelki, Oliwiera. Jego życie i zdrowie może uratować leczenie wycenione na 115 tys. dolarów. „Wierzę, że dzięki Waszej pomocy Oliwier będzie żył” – zapewnia modelka.

Kilka dni temu Magdalena Stępień pokazała faktury za leczenie 9-miesięcznego synka. Właśnie ruszyła kolejna zbiórka. Robi wszystko, by ratować dziecko Modelka od 3 miesięcy przebywa z synkiem w Izraelu, gdzie maluszek ma być operowany. Nie kryje, że utrzymanie się w tym kraju przekracza jej możliwości finansowe. Dlatego do kosztów leczenia doliczone są również koszty życia w Izraelu. Magdalena Stępień podkreśla, że jest wdzięczna nie tylko za każdą wpłatę, ale i za rozpowszechnianie informacji o zbiórce. Magdalena Stępień nie myśli teraz o hejcie Najważniejsze dla Magdaleny Stępień jest teraz zdrowie dziecka. Nie myśli o komentarzach, w których zarzuca się jej marnowanie pieniędzy czy to, że dla dobra syna nie może dogadać się z jego tatą, Jakubem Rzeźniczakiem. Nie interesuje jej, że ktoś może zachodzić w głowę, dlaczego znany piłkarz nie chce pomóc własnemu dziecku. Modelka ma tylko jeden cel: uratować syna. W ciągu pierwszego dnia zbiórki wzięły w niej udział ponad 4 tysiące osób. Udało się uzbierać blisko 17 proc. całej kwoty. Trzymamy kciuki za Oliwiera! źródło: IG/magdalena___stepien, siepomaga.pl Piszemy też o: Mała Ania pokazała brzuch po ciąży: Mamo, dziękuję za geny! Kompletnie pijani rodzice mieli pod opieką dwoje małych dzieci Katarzyna Bosacka pokazuje „paragony grozy”. 21 zł za gofra! Jak masz kilkoro dzieci, to po majówce pójdziesz z torbami...

Magdalena Stępień o emocjach w związku z chorobą synka
Instagram/magdalena___stepien
Aktualności
Magda Stępień walczy z chorobą synka. Kiedyś płakała codziennie, teraz myśli pozytywnie: „Żyjemy dalej tak, jakby choroby nie było”
Magdalena Stępień opowiedziała o tym, jak trudne momenty przechodzi w związku z chorobą synka. Wyznała jednak, że stara się myśleć pozytywnie, co z kolei ma dobry wpływ na małego Oliwiera.

Magdalena Stępień zabrała ostatnio głos na temat zdrowia swojego synka. Okazało się, że mały Oliwier choruje na jeszcze rzadszą odmianę nowotworu, niż wszyscy sądzili. Maluszek miał także przerzuty. Modelka przeżywa ciężkie chwile Teraz modelka otworzyła się jeszcze bardziej – podziękowała fanom za modlitwę, podzieliła się także emocjami, które towarzyszą jej, gdy mały Oliwier jest poddawany narkozie. Modelka nie ukrywa, że są to dla niej bardzo ciężkie chwile. „Za każdym razem, gdy jest poddawany narkozie, to przeżywam to tak, że nie jestem w stanie powstrzymać łez. Bóg kolejny raz mnie nie zawiódł!” – napisała w relacji opublikowanej na InstaStory. Podziękowanie za modlitwy Modelka podziękowała swoim fanom za modlitwy w intencji jej synka. Zdradziła także, że otrzymuje od swoich obserwatorów wiele wiadomości, które dodają jej otuchy i są dla niej dużym wsparciem. „Wasza modlitwa bardzo nam pomaga, nie jestem w stanie odpisać na każdą wiadomość, ale liczba wiadomości, które dostaję, o tym, że modlicie się za Oliwierka, jest ogromna! To dla mnie jest BEZCENNE” – napisała Magdalena Stępień. Mama Oliwiera stara się myśleć pozytywnie Choć stan zdrowia synka Magdy Stępień i Jakuba Rzeźniczaka nadal nie jest dobry – modelka stara się teraz myśleć pozytywnie. „W pierwszych tygodniach po usłyszeniu diagnozy płakałam codziennie. Oliwier nie rozumie tego, że jest chory, dlatego później powiedziałam sobie: Magda, koniec z płaczem, nie zmienisz sytuacji i pozostaje ci wierzyć w cud. Nie mogłam pozwolić na to, aby Oliwier czuł złe emocje, dlatego od tamtej pory widzi tylko uśmiechniętą, silną mamę, która dba o niego i o siebie, która nie daje mu odczuć, że coś jest nie tak” – napisała. Dodała także, że w jej odczuciu chłopczyk...

Magda Stępień o chorobie synka
Instagram/magdalena___stepien
Aktualności
Magda Stępień o stanie zdrowia synka: „To jeszcze rzadsza odmiana nowotworu”. Pojawiły się też przerzuty
Po kilku miesiącach ciszy Magdalena Stępień zabrała głos w sprawie stanu zdrowia swojego synka. Niestety, modelka nie ma dobrych wieści. Istotna zmiana dotyczy jednak Jakuba Rzeźniczaka, który zadeklarował większe zaangażowanie w pomoc swojemu dziecku.

Ostatnio media obiegła informacja, że Magda Stępień spędziła Wielkanoc w szpitalu, przy chorym synku. Aktualnie modelka przebywa w Izraelu, gdzie jest szansa na wyleczenie małego Oliwiera. Uczestniczka „Top Model” postanowiła opowiedzieć fanom, jak przebiega ich pobyt oraz na jakim etapie jest diagnoza i leczenie chłopczyka. Jak się czuje mały Oliwier? Magdalena Stępień zamieściła na Instagramie bardzo obszerny wpis. Wyznała, że od kilku miesięcy jest skupiona na zdrowiu swojego synka, dlatego nie udziela się w mediach społecznościowych. Postanowiła jednak zrobić wyjątek, ponieważ to właśnie dzięki ludziom dobrej woli możliwe jest leczenie chłopczyka za granicą (modelka założyła wcześniej zbiórkę pieniędzy na leczenie Oliwiera). Młoda mama jeszcze raz podziękowała wszystkim, którzy ją wspierają w tej ciężkiej sytuacji. Poinformowała, że zebrana kwota pieniędzy wystarczy na więcej niż tylko diagnoza maluszka: „Okazało się, że zebrana kwota wystarczy nie tylko na badania, ale również na trzymiesięczne leczenie mojego syna. W tym czasie Oliwier miał robione badania potwierdzające diagnozę postawioną przez lekarzy w Polsce”. Smutne wieści Poza tą radosną wiadomością modelka przekazała także gorsze informacje. „Pierwsze 3 tygodnie to czas spędzony całkowicie w szpitalu, bez przepustek. Jak się okazało z wyników badań, jest to jeszcze rzadsza odmiana nowotworu wątroby niż początkowo sądziliśmy. Lekarze w Izraelu robią wszystko, aby ustalić najlepszą metodę leczenia, co nie jest łatwe ze względu na bardzo małą ilość takich przypadków. Szukamy rozwiązania tutaj (czekamy między innymi na wyniki badań genetycznych), do momentu, kiedy nie znajdziemy miejsca na świecie, gdzie lekarze mieli już doświadczenia z tego rodzaju nowotworem u dzieci” – napisała. „Pojawiły się przerzuty”...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach
Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19
Partner
mata na piknik
Pielęgnacja
Jedziecie na piknik? Oto 6 wskazówek, dzięki którym się uda
Partner
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Partner
Podróże z Marko BeSafe
Rozwój
Oto sposób na przewożenie dziecka 5 razy bezpieczniej niż dotąd!
Partner
Polecamy
Porady
jak ubierać noworodka latem
Noworodek
Jak ubierać noworodka latem, żeby go nie przegrzać?
Małgorzata Wódz
Nowe urlopy dla rodziców
Prawo i finanse
Nowe urlopy dla rodziców w 2022 roku: od kiedy więcej dni wolnych?
Małgorzata Sztylińska-Kaczyńska
Bon turystyczny: jak wykorzystać w 2022?
Aktualności
Gdzie można wykorzystać bon turystyczny – lista podmiotów + zmiany przepisów
Ewa Janczak-Cwil
Rabarbar w ciąży
Dieta w ciąży
Czy w ciąży można jeść rabarbar? Tak, ale trzeba pamiętać o jednej rzeczy
Luiza Słuszniak
imiona unisex
Imiona
Imiona unisex – jak nazwać dziecko bez wskazywania na płeć? 168 propozycji!
Ewa Janczak-Cwil
biegunka w ciąży
Zdrowie w ciąży
Biegunka w ciąży: przyczyny i leczenie rozwolnienia w ciąży i przed porodem
Ewa Janczak-Cwil
bon turystyczny do kiedy
Aktualności
Bon turystyczny 2022 – ważność bonu. Do kiedy można wykorzystać?
Małgorzata Wódz
zapłodnienie
Starania o dziecko
Zapłodnienie: przebieg, objawy, kiedy dochodzi do zapłodnienia
Magdalena Drab
Czop śluzowy
Przygotowania do porodu
Czop śluzowy – co to, jak wygląda, kiedy odchodzi?
Joanna Biegaj
wyprawka noworodka
Niemowlę
Wyprawka dla noworodka na lato: ubranka i rzeczy do szpitala [LISTA ZAKUPÓW]
Małgorzata Wódz
uczulenie na jad pszczeli / uczulenie na jad osy
Zdrowie
Uczulenie na jad pszczeli i jad osy: objawy, co robić i jak przebiega leczenie
Katarzyna Pinkosz
Szparagi w ciąży: czy można jeść, właściwości, przeciwwskazania
Dieta w ciąży
Szparagi w ciąży: czy można jeść, właściwości, przeciwwskazania 
Luiza Słuszniak
jak pobrać bon turystyczny
Prawo i finanse
Jak pobrać i aktywować bon turystyczny: instrukcja rejestracji na PUE ZUS (krok po kroku)
Milena Oszczepalińska
domowe sposoby na komary
Aktualności
Domowe sposoby na komary: co robić, żeby komary nie gryzły?
Joanna Biegaj
twardy brzuch w ciąży
Zdrowie w ciąży
Twardy brzuch w ciąży – kiedy napięty brzuch jest powodem do niepokoju?
Ewa Cwil
plan porodu
Lekcja 2
Plan porodu: jak go napisać, czy jest obowiązkowy? Wzór do druku
Małgorzata Wódz
pozytywny test ciążowy
Ciąża
Pozytywny test ciążowy – co dalej? Kiedy test ciążowy jest fałszywie pozytywny?
Joanna Biegaj
plamienie implantacyjne
Objawy ciąży
Plamienie implantacyjne: co to jest, jak wygląda, ile trwa? Czy zawsze występuje w ciąży?
Małgorzata Wódz