mama zatrzasnęła niemowlę w samochodzie
Adobe Stock
Aktualności

Mama zatrzasnęła niemowlę w samochodzie. Pomogli policjanci

Chwila nieuwagi kosztowała mamę z woj. dolnośląskiego bardzo dużo nerwów. Cała sytuacja miała jednak szczęśliwe zakończenie dzięki interwencji policji.

Na jednym z parkingów w Trzebnicy kobieta przypadkowo zatrzasnęła drzwi samochodu, w którym znajdował się jej czteromiesięczny synek. Przerażona kobieta wezwała na pomoc policjantów.

Czy podczas upałów można mocno podkręcać klimatyzację, żeby dziecko się nie pociło?

Policja pomogła zrozpaczonej mamie

W czwartek (07.04.2022 r.) o godzinie 11:50 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Trzebnicy został powiadomiony o całej sytuacji. Policjanci, którzy pełnili wtedy służbę, niezwłocznie udali się na miejsce zdarzenia. Gdy byli na miejscu podjęli decyzję o wybiciu szyby auta (mając na uwadze dobro dziecka). Maluszkowi na szczęście nic się nie stało i szybko trafił w objęcia swojej mamy.

Ustalono także w jaki sposób doszło do całej sytuacji. „Na miejscu policjanci ustalili, że do sytuacji doszło przypadkowo. Kobieta otworzyła auto, po czym włożyła kluczyki do torebki, którą pozostawiła na tylnym siedzeniu. Po umieszczeniu synka w foteliku zamknęła drzwi, aby usiąść za kierownicą samochodu. W tym momencie centralny zamek zatrzasnął drzwi. W środku zostało niemowlę. Przerażona matka na pomoc wezwała mundurowych” – poinformowała mł. asp. Aleksandra Pieprzycka.

Policja ostrzega przed takim zachowaniem

Funkcjonariuszka ostrzega także, że niebawem zacznie się robić coraz cieplej i w związku z wysokimi temperaturami powietrza należy pamiętać, by nigdy nie zostawiać dzieci samych w samochodzie.

„Dlatego pamiętajmy, aby nawet na moment nie zostawiać w samochodzie dzieci i zwierząt. Wnętrze samochodu rozgrzewa się bardzo szybko i panuje w nim temperatura znacznie wyższa niż ta na zewnątrz. Wyjście nawet na chwile, może narazić pozostawionego w aucie pasażera na utratę zdrowia, a w skaranych przypadkach nawet życia” – wyjaśniła.

Źródło: gazetwroclawska.pl, dolnoslaska.policja.gov.pl

Piszemy też o

Zakaz rozwodów sposobem rządu na zmniejszenie liczby samobójstw wśród dzieci
Adobe Stock
Aktualności
Zakaz rozwodów antidotum na wzrost liczby prób samobójczych wśród dzieci? Posłanka PiS: „Dorośli myślą o sobie”
W styczniu Komenda Główna Policji opublikowała statystyki dotyczące prób samobójczych wśród dzieci i młodzieży w 2021 roku. Dane są zatrważające – od stycznia do listopada aż 1339 nieletnich próbowało popełnić samobójstwo. Najmłodsze dziecko miało 7 lat. W 2020 roku odnotowano 843 próby samobójcze wśród najmłodszych.

Wtorkowe (6.04.2022 r.) posiedzenie sejmowej podkomisji ds. zdrowia psychicznego poświęcono tematowi wzrostu liczby prób samobójczych wśród nieletnich. W spotkaniu wzięli udział Rzecznik Praw Pacjenta, Rzecznik Praw Dziecka oraz resorty zdrowia, edukacji, rodziny i polityki społecznej. Podczas posiedzenia dyskutowano m.in. na temat przyczyn wzrostu problemów dzieci i młodzieży, a także ewentualnych działań, które należy podjąć, by pomóc najmłodszym. Źródła wzrostu prób samobójczych wśród nieletnich upatruje się m.in. w tzw. kryzysie rodziny i… rosnącej liczbie rozwodów w Polsce. Pojawiła się nawet sugestia, że być może należy zmienić przepisy kodeksu rodzinnego, tak by uniemożliwić małżonkom wzięcie rozwodu, jeśli miałby on negatywnie wpłynąć na dziecko. „Kryzys rodziny” Posłanka Prawa i Sprawiedliwości Elżbieta Płonka stwierdziła, że przyczyną złej kondycji psychicznej dzieci może być „nasilająca się liczba rozwodów”. „Dorośli myślą o sobie, a dziecko jest w tym wszystkim wykorzystywane. Od dziesięciu lat, gdy weszło prawo karania rodzica za niewydawanie dziecka drugiemu rodzicowi, to doprowadziło do niesamowitych dramatów, do upadku autorytetu matki, która jest podstawowym opiekunem dziecka do wieku pięciu lat” – mówiła cytowana przez serwis medexpress.pl. Uzyskanie rozwodu będzie trudniejsze? Podobnego zdania był przedstawiciel Ministerstwa Edukacji i Nauki Wawrzyniec Kowalski. „Do nas też wielokrotnie spływają różne skargi od rodziców rozwodzących się bądź rozwiedzionych, jak szkoła ma reagować, komu wydać dziecko, czy komu nie wydać dziecka. A może by trzeba było wrócić do tych zapisów kodeksu rodzinnego, gdzie było zapisane, że rozwód jest niemożliwy do orzeczenia w przypadku, gdyby na tym miało ucierpieć dobro małoletnich dzieci z tego związku?” – mówił. Dodał, że...

Wrocław: lekarze uratowali ciężarną, której odeszły wody w 6. miesiącu ciąży. Dziecko urodziło się w terminie!
Adobe Stock/nataliaderiabina
Aktualności
Wrocław: lekarze uratowali ciężarną, której odeszły wody w 6. miesiącu ciąży. Dziecko urodziło się w terminie!
Kobiecie odeszły wody w 6. miesiącu ciąży. Lekarze wstrzymali poród na kolejne 3 miesiące. Płód w tym czasie rozwijał się prawidłowo. Dziś mama i dziecko czują się dobrze. Lekarze, którzy zrobili wszystko, by ta historia skończyła się dobrze, mają świadomość, że gdyby się nie udało… musieliby zmierzyć się z medialnym hejtem.

Lekarze z II Kliniki Ginekologii i Położnictwa utrzymali ciążę przez 15 tygodni od odpłynięcia wód płodowych . Dziecko urodziło się zdrowe, w dniu przyjścia na świat ważyło 3 kilogramy. Takie wiadomości mogą sprawić, że ciężarne, którym zbyt wcześniej odejdą wody, przestaną bać się, że stanie się z nimi to, co z Izą... Wody płodowe odeszły też Izie z Pszczyny Lekarze w oświadczeniu na temat pacjentki i jej dziecka napisali: „Podobne przypadki dla położników nie są nowością, ale ostatnio w części opinii społecznej wokół znanego od dawna problemu medycznego narosło wiele nieporozumień, a lekarze ratujący matkę i dziecko niejednokrotnie muszą się mierzyć z medialnym hejtem”. Nawiązali w ten sposób do tragicznej historii zmarłej Izy z Pszczyny, która trafiła do szpitala po tym, jak odeszły jej wody w 22. tygodniu ciąży. „Ekstremalna patologia” nie musi oznaczać najgorszego O przedwczesnym odpłynięciu płynu owodniowego (tzw. wód płodowych) mowa, gdy dojdzie doń przed 38. tygodniem ciąży. „Oczywiste jest, że przedwczesne odpłynięcie płynu owodniowego jest ekstremalną patologią, ale nieprzekreślającą możliwości utrzymania ciąży. Jeśli płód rozwija się w tej nietypowej sytuacji i nie ma nieprawidłowości łożyska, a przede wszystkim nie ma wykładników stanu zapalnego, samo zmniejszenie ilości wód płodowych nie musi oznaczać końca ciąży – można podjąć próbę leczenia” – wyjaśnia prof. Mariusz Zimmer, kierownik II Kliniki Ginekologii i Położnictwa USK. Mama i dzidziuś czują się dobrze Lekarze, monitorując stan zdrowia pacjentki, podjęli słuszną decyzję. Udało się szczęśliwie doprowadzić ciążę do 37. tygodnia i przyjścia na świat zdrowego dziecka. Maleństwo w chwili narodzin miał rozwinięte wszystkie narządy i ważyło 3 kilogramy. Jak zapewniają lekarze, nawet...

Jej metoda „antykoncepcji” podbija Tik Toka
Adobe Stock/alexalmighty, Tik Tok/traumarn67
Aktualności
Jej metoda „antykoncepcji” podbija TikToka. Wierzyła, że nie zaszła w ciążę dzięki „chusteczkom antykoncepcyjnym”, które ukradła
Na temat antykoncepcji krąży wiele mitów i anegdot, ale historia, która ostatnio podbija TikToka, niestety jest prawdziwa. Opowiedziała ją pielęgniarka, która od lat pracuje w szpitalu. Choć w swojej karierze zawodowej widziała i słyszała naprawdę dużo, ostatnio rozmowa z pacjentką wprawiła ją w osłupienie...

Pielęgniarka miała akurat nocny dyżur, kiedy na izbę przyjęć zgłosiła się kobieta, która obawiała się, że zaraziła się chorobą przenoszoną drogą płciową. W tej sytuacji należało wykonać szereg badań, w tym test ciążowy. Na wieść o tym pacjentka stanowczo oznajmiła, że nie jest w ciąży. Na pytanie pielęgniarki: „Skąd ta pewność?”, odpowiedziała, że przed stosunkiem i po nim używa specjalnych chusteczek antykoncepcyjnych. Chusteczki antykoncepcyjne, czyli co? Zdumiona pielęgniarka postanowiła dowiedzieć się od pacjentki co to za chusteczki. Okazało się, że chodzi o chusteczki nasączane lizolem, używane w szpitalach do dezynfekcji powierzchni. Pacjentka stosowała je od dwóch miesięcy. Wtedy bowiem, podczas pobytu na oddziale, pozwoliła sobie ukraść paczkę takich chusteczek… Nie zrozumiała logo Pielęgniarka, nie mogąc zrozumieć związku chusteczek z antykoncepcją, pytała dalej. Pacjentka wyjaśniła jej wreszcie, że na opakowaniu chusteczek jest przecież znaczek, który informuje o tym, że są one środkiem antykoncepcyjnym. Chodziło o logo z przekreślonym rysunkiem niemowlęcia (oznaczenie, które znajduje się na wszystkich produktach, które trzeba trzymać z dala od dzieci, „no children”). Zdaniem pacjentki była to wyraźna informacja na temat przeznaczenia chusteczek jako środka antykoncepcyjnego. Co prawda, nie była w ciąży, ale… Pielęgniarka wyjaśniła kobiecie, że znaczek ten oznacza, że produkty nim oznaczone są nieodpowiednie dla dzieci i w żaden sposób nie zabezpieczają przed ciążą; że chusteczki są nasączone silnym detergentem i używa się ich do dezynfekcji powierzchni wyłącznie w rękawiczkach. Ostatecznie okazało się, że pacjentka nie była w ciąży, jednak potwierdziły się jej przypuszczenia co do choroby przenoszonej drogą płciową. Dodatkowo podczas stosowania chusteczek...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach
Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19
Partner
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Partner
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Partner
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Partner
Polecamy
Porady
jak pobrać bon turystyczny
Prawo i finanse
Jak pobrać i aktywować bon turystyczny: instrukcja rejestracji na PUE ZUS (krok po kroku)
Milena Oszczepalińska
ukraińskie imiona
Imiona
Ukraińskie imiona: męskie i żeńskie + tłumaczenie imion ukraińskich
Joanna Biegaj
cytaty na urodziny
Cytaty i przysłowia
Mądre i piękne cytaty na urodziny –​ 22 sentencje urodzinowe
Joanna Biegaj
Ile dać na Chrzest?
Święta i uroczystości
Ile wypada dać na chrzciny w 2022 roku? – kwoty dla rodziny, chrzestnych i gości
Luiza Słuszniak
gdzie nad morze z dzieckiem
new badge ranking small
Niemowlę
Gdzie nad morze z dzieckiem? TOP 10 sprawdzonych miejsc dla rodzin z maluchami
Hanna Szczesiak
ospa u dziecka a wychodzenie na dwór
Zdrowie
Ospa u dziecka a wychodzenie na dwór: jak długo będziecie w domu? Czy podczas ospy można wychodzić?
Milena Oszczepalińska
5 dni opieki na dziecko
Prawo i finanse
5 dni opieki (urlop na dziecko) – wszystko, co trzeba wiedzieć o nowym urlopie
Joanna Biegaj
pesel po 2000
Prawo i finanse
PESEL po 2000 - zasady jego ustalania
Agnieszka Majchrzak
hiszpańskie imiona
Imiona
Najczęściej nadawane hiszpańskie imiona - ich znaczenie oraz polskie odpowiedniki
Joanna Biegaj
Bon turystyczny: jak wykorzystać w 2022?
Aktualności
Gdzie można wykorzystać bon turystyczny – lista podmiotów + zmiany przepisów
Ewa Janczak-Cwil
Urlop ojcowski
Prawo i finanse
Urlop ojcowski 2022: ile dni, ile płatny, wniosek, dokumenty
Magdalena Drab
przedmioty w 4 klasie
Aktualności
Jakie są przedmioty w 4 klasie szkoły podstawowej w roku szkolnym 2022/2023? [LISTA]
Ewa Janczak-Cwil
300 plus
Prawo i finanse
300 plus 2022 – dla kogo, kiedy składać wniosek?
Małgorzata Wódz
na komary dla niemowląt
Zdrowie
Co na komary dla niemowląt: co wolno stosować, czego unikać?
Ewa Janczak-Cwil
urwany kleszcz
Zdrowie
Urwany kleszcz: czy usuwać główkę kleszcza, gdy dojdzie do jej oderwania?
Ewa Janczak-Cwil
Bon turystyczn atrakcje dla dzieci
Czas wolny
Bon turystyczny – atrakcje dla dzieci, za które można płacić bonem
Ewa Janczak-Cwil
300 plus dla zerówki 2021
Aktualności
300 plus dla zerówki w 2022 roku – czy Dobry Start obejmuje sześciolatki?
Joanna Biegaj
rekrutacja do liceum
Wychowanie
Jak wygląda rekrutacja do liceum 2022/2023? Jak dostać się do dobrego liceum?
Joanna Biegaj