bon turystyczny na dziecko urodzone w 2021
fot. Adobe Stock

Bon turystyczny na dziecko urodzone w 2021 roku: jak aktywować?

Bon turystyczny należy się również na dziecko urodzone w 2021 roku, mimo że czasu na jego wykorzystanie zostało już niewiele. Sprawdź, jak uzyskać i aktywować bon turystyczny.
Magdalena Drab
bon turystyczny na dziecko urodzone w 2021
fot. Adobe Stock
Bon turystyczny przysługuje na każde dziecko do 18. roku życia. Mogą z niego skorzystać także rodzice dzieci urodzonych w 2021 roku. Wyjaśniamy, do kiedy można go użyć i jak najprościej aktywować bon, by nie stracić pieniędzy na wakacje.

Bon turystyczny na dziecko urodzone w 2021 roku: czy się należy?

Polski Bon Turystyczny ma pomóc rodzicom w opłaceniu wyjazdów wakacyjnych, a jego wartość wynosi 500 zł na jedno dziecko. Dodatkowe pieniądze na wakacje należą się wszystkim dzieciom, które 18 lipca 2020 roku nie miały ukończonych 18 lat. Wielu rodziców zastanawia się jednak, czy dzieci urodzone w 2021 roku także dostaną bon. Odpowiedź brzmi: tak, ale opiekunowie powinni go w porę aktywować.

Jak aktywować bon turystyczny na dziecko urodzone w 2021 roku?

Aby aktywować bon turystyczny na dziecko urodzone w 2021 roku, trzeba zarejestrować się na Platformie Usług Elektronicznych ZUS (PUE ZUS), a następnie potwierdzić swoją tożsamość za pomocą profilu zaufanego, bankowości elektronicznej lub podpisu elektronicznego. Bon turystyczny będzie można wówczas aktywować w systemie, a indywidualny kod płatności zostanie przesłany na adres e-mail (kod będzie też dostępny na profilu PUE ZUS). Kod bonu należy podać podczas rezerwacji lub płatności za nocleg albo inną imprezę turystyczną.

Nie ma znaczenia termin, w jakim rodzice aktywują bon turystyczny – zachowa on ważność aż do końca ustalonego przez rząd okresu. Termin ważności bonu turystycznego upływa 31 marca 2022 roku. Po tej dacie, jeśli bon nie zostanie wykorzystany, przepadnie.
Uwaga, jeżeli rodzice dokonają płatności za usługi turystyczne w określonym terminie, w którym ważny jest bon turystyczny, będą mogli skorzystać z noclegu lub danej imprezy turystycznej, która odbędzie się po tym terminie.
Pomoc w sprawach dotyczących wykorzystania bonu można uzyskać, wysyłając wiadomość na adres bon@zus.pl lub dzwoniąc pod numer telefonu: 22 11 22 111.

Zobacz też:
Redakcja poleca: Przegląd kostiumów kąpielowych dla dzieci Mothercare
Na letnie upały musimy jeszcze trochę zaczekać. Mimo to w sklepach Mothercare pojawiła się już kolekcja kostiumów kąpielowych dla dzieci. Zobacz je!
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy