Jakie są listopadowe dzieci?
fot. AdobeStock

Ambitne, szalone i niezależne. Jakie jeszcze są dzieci urodzone w listopadzie?

Osoby urodzone na początku miesiąca to Skorpiony, a urodzeni po 22 listopada to Strzelce. Oba znaki zodiaku mają siłę dużą charakteru. Sprawdź, co jeszcze je wyróżnia.
Dominika Bielas
Jakie są listopadowe dzieci?
fot. AdobeStock
Choć każdy z nas jest inny i wyjątkowy, to od wieków próbujemy doszukać się pewnych podobieństw między sobą. Jedni wierzą w horoskopy, do innych przejawia choćby miesiąc urodzenia. Jakie są listopadowe dzieci? Przekonaj się sama!

Mądrość i rozwaga

Osoby urodzone w ten jesienny miesiąc cechują się wysoką inteligencją, a nauka nowych rzeczy przychodzi im z olbrzymią łatwością. Co więcej, są bardzo ambitne i wysoko stawiają sobie poprzeczkę. Jest duża szansa, że nie twoja pomoc przy odrabianiu lekcji będzie minimalna. Osoby te mają również dobrze rozwiniętą wyobraźnię i dzięki temu np. są w stanie wymyślać niekonwencjonalne rozwiązania. Cecha ta z pewnością przyda się w przyszłości, ale bądź gotowa na wiele szalonych pomysłów twojego dziecka jeszcze w wieku przedszkolnym. Są zdeterminowane, a także wiedzą czego chcą i uparcie dążą do celu.
 
Zwykle posiadają wyraziste osobowości i mają zdecydowane poglądy. Co więcej, jest w nich pewne magnetyzm, mają atrakcyjną naturę, która przyciąga ludzi. Co ciekawe rola lidera zupełnie im nie odpowiada. Stawiają na pracę w pojedynkę, dużą niezależność i samodzielność, dlatego nie martw się, gdy twoje dziecko nie będzie duszą towarzystwa w piaskownicy. Bywają nieufne i skryte, ale nic nie umknie ich uwadze. Robią wrażenie osób zamkniętych w sobie, a nawet wręcz chłodnych dla otoczenia. To pozory, jeśli komuś naprawdę zaufają, to te relacje są zawsze prawdziwe i trwałe.
Redakcja poleca: Szczepienia skojarzone – co to takiego? [WIDEO]
Czy wiesz, czym są szczepienia wysokoskojarzone? Tak określa się nowoczesne szczepionki 4-, 5- lub 6-składnikowe. Dlaczego są popularne? Ich zaletą jest przede wszystkim to, że wymagają tylko jednego wkłucia, a chronią przed odpowiednio 4, 5 lub 6 różnymi chorobami zakaźnymi. Tym samym to doskonały sposób, by zmniejszyć ból podczas szczepienia u dziecka i związany z nim... stres u rodziców.

Długie życie

Wiele analiz naukowych dowodzi, że jesienne dzieci cieszą się dobrym zdrowiem i żyją dłużej, niż osoby urodzone w innych miesiącach. W wśród listopadowych jubilatów jest najwięcej osób, które przekroczyły już 100 lat. Maluszki te mają lepszą odporność i rzadziej chorują. Jak to możliwe? Ich matki były w okresie ciążowym w miesiącach, w których mogły nabyć ogromną dawkę witaminy D. Dzięki temu dzieci urodzone w listopadzie są szybsze i sprawniejsze fizycznie od pozostałych. Badania wykazują również, że są mniej podatne na problemy z sercem lub raka płuc. Niestety najwięcej osób chorujących na depresję jest właśnie wśród osób urodzonych jesienią. Są bardzo dobrymi lekarzami, badaczami i naukowcami. Listopadowe dzieci dzielą swój miesiąc urodzenia np. z: Leonardo DiCaprio, Ryanem Goslingiem, Emmą Stone, Scarlett Johansson, Matthew McConaughey.

Źródło: goodhousekeeping.com

Zobacz także:
Oceń artykuł

Ocena 6 na 8 głosy

Zobacz także

Popularne tematy