Przedszkolanki z piekła rodem.
fot. Fotolia

Przedszkolanki z piekła rodem. To oburzające, jak traktują dzieci!

Ta szokująca informacja obiegła zagraniczne media. Przedszkolanka wbijała dzieciom igły, bo nie chciały spać podczas leżakowania. Nie potrafimy zrozumieć, jak można w ten sposób traktować dzieci?!
Przedszkolanki z piekła rodem.
fot. Fotolia
W jednej z placówek wychowawczych w Pekinie 22-letnia przedszkolanka znęcała się nad podopiecznymi, ponieważ nie chciały spać w trakcie leżakowania. Wbijała maluchom igły krawieckie, aby nauczyć je dyscypliny.

Bolesne metody wychowawcze

Rodzice pokrzywdzonych dzieci zauważyli na ich rękach dziwne ślady i z miejsca zawiadomili policję. Niestety okazało się, że monitoring z kamer, które znajdowały się w przedszkolu, został uszkodzony. Mimo to jednak śledczym udało się zebrać wystarczająco dużo dowodów, aby ustalić, że winną jest przedszkolanka. Kobieta została zatrzymana.

Ta szokująca sprawa wywołała szeroką dyskusję, ponieważ przedszkole, w którym znęcano się nad dziećmi, należy do sieci RYB Education, która prowadzi ponad 80 innych placówek. To nie pierwsza taka sytuacja, jaka ma miejsce w chińskim przedszkolu.
Redakcja poleca: Piniata – jak ją zrobić? Instrukcja krok po kroku (film)
Piniata to coraz popularniejszy element dziecięcych przyjęć. Przedstawiamy prosty sposób, jak samodzielnie zrobić efektowną piniatę. Choć nie jest to skomplikowane, warto zabrać się do pracy z odpowiednim wyprzedzeniem, aby piniata zdążyła wyschnąć.

Fizyczne i psychiczne znęcanie się

Tego rodzaju historie niestety zdarzają się również w Polsce. Niedawno na warszawskim Ursynowie zatrzymano przedszkolankę, która w okrutny sposób traktowała dzieci. Krzyczała na nie, szarpała je za ręce i nie pozwalała im korzystać z toalety. Rodzice zareagowali błyskawicznie. Spotkali się z dyrekcją przedszkola i opowiedzieli o strasznych rzeczach, jakich dowiedzieli się od dzieci. Kobieta została zatrzymana przez policję i usłyszała zarzuty psychicznego oraz fizycznego znęcania się nad podopiecznymi. Teraz grozi jej do 5 lat więzienia. 

Rodzice mieli pretensje do dyrektorki, że zareagowała tak późno. Okazało się, że skargi na przedszkolankę były już wcześniej, ale nikt nie zadał sobie trudu, aby to zbadać. W końcu sprawa trafiła na sesję Rady Dzielnicy, podczas której uznano, że dyrektorka zachowała się tak, jak powinna.

Czy dzieci są bezpieczne w przedszkolach?

Rodzice boją się, że dziecko w żłobku czy przedszkolu może być źle traktowane. Dlatego w nielicznych placówkach edukacyjnych w Polsce wprowadzono monitoring. Dzięki temu rodzice mogą obserwować dzieci przez kamery online. Z kolei pracownicy żłobków i przedszkoli narzekają na to, że nie mają prywatności, ponieważ niektórzy rodzice śledzą swoje maluchy cały czas. 

Bezpieczeństwo dziecka na terenie przedszkola, jak i poza nim to podstawowe zadanie dla wychowawców. Czy nasze dzieci są bezpieczne w przedszkolach. Czy można zaufać obcym osobom, które opiekują się naszymi pociechami? Czekamy na komentarze. 

Źródło: Onet.pl / tvnwarszawa.tvn24.pl​

Zobacz także:
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy