GRY
 
 

Naukowcy twierdzą, że tak też spalisz kalorie! W końcu miłe odchudzanie?

Nie uwierzysz, jak łatwe może być spalanie kalorii. Możesz to robić w domu (i bez wysiłku!), dzięki temu odkryciu naukowców. Tylko czy to wystarczy, żeby zrzucić zbędne kilogramy?

jak schudnąć
fot. Fotolia

Od czasu do czasu ze świata nauki napływają informacje, które napawają mnie radością. To informacje z cyklu: "masz powody, żeby cieszyć się ze swojej niedoskonałości". Wiecie o czym mówię? Na przykład o odkryciu, że inteligentni ludzie przeklinają albo że jedzenie czekolady w ciąży dobrze wpływa na łożysko. Wspominałam już o tym, że dzieci dziedziczą inteligencję po mamusi? Nie? No właśnie, to takie wiadomości robią mi dobrze, niemal równie skutecznie, co rosół w chorobie, ciepły kocyk zimą i gorąca kąpiel po długim dniu... A skoro o gorącej kąpieli mowa, nigdy nie zgadniecie, co właśnie odkryli naukowcy!

Chudnij bez ruszania się z miejsca!

Problem ze zrzucaniem zbędnych kilogramów - moim zdaniem - polega na tym, że trzeba ruszyć się z kanapy (nie lubię) i zrezygnować z dobrego jedzenia (jeszcze bardziej nie lubię). Mam z tym spory problem, a z rozmów z innymi kobietami wiem, że nie jestem w tym osamotniona. Ale teraz jest nasza kolej! Naukowcy z Loughborough University (Wielka Brytania) donoszą, że gorąca kąpiel może pomóc nam spalić tyle samo kalorii, co półgodzinny spacer! Taka kąpiel musi jednak trwać dokładnie 60 minut, a woda powinna mieć 40 st. C.

Nie wiem, jak wy, ale ja już mam plan na dzisiejsze popołudnie. Zdejmuję trampki i całą resztę i znikam na godzinę w łazience. Na drzwiach wywieszę kartkę: nie przeszkadzać, odchudzam się i dbam o zdrowie! 
Redakcja poleca: Sposoby na jędrny brzuch po ciąży i porodzie - film
Wiotka skóra, rozciągnięta, jakby pomarszczona... Tak wygląda brzuch po ciąży. Bądź z niego dumna, bo dokonał wielkiej rzeczy – nosił nowego człowieka, twoje dziecko. Zarazem jednak nic nie stoi na przeszkodzie, byś mu nieco pomogła wrócić do formy. Jak? Podpowiada kosmetolog Anna Salomon z Kliniki Skin Concept.

A teraz poważnie...

Czuję się w obowiązku powiedzieć, że inni naukowcy zaraz zabrali się za deptanie mojej radości: skoro w ciągu godzinnej kąpieli stracę 130 kalorii i jest to równe półgodzinnemu spacerowi lub ok. 10-minutowemu biegowi, to schudnę... Zaraz, zaraz... W ogóle nie schudnę! Ja tam nie wiem, może oni tak mówią, bo zazdroszczą kolegom odkrycia? W razie czego zaryzykuję z tą wanną, a wy?

Zobacz też:
Doładuj
Przeładuj