jak schudnąć
fot. Fotolia

Naukowcy twierdzą, że tak też spalisz kalorie! W końcu miłe odchudzanie?

Nie uwierzysz, jak łatwe może być spalanie kalorii. Możesz to robić w domu (i bez wysiłku!), dzięki temu odkryciu naukowców. Tylko czy to wystarczy, żeby zrzucić zbędne kilogramy?
Karolina Stępniewska
jak schudnąć
fot. Fotolia

Od czasu do czasu ze świata nauki napływają informacje, które napawają mnie radością. To informacje z cyklu: "masz powody, żeby cieszyć się ze swojej niedoskonałości". Wiecie o czym mówię? Na przykład o odkryciu, że inteligentni ludzie przeklinają albo że jedzenie czekolady w ciąży dobrze wpływa na łożysko. Wspominałam już o tym, że dzieci dziedziczą inteligencję po mamusi? Nie? No właśnie, to takie wiadomości robią mi dobrze, niemal równie skutecznie, co rosół w chorobie, ciepły kocyk zimą i gorąca kąpiel po długim dniu... A skoro o gorącej kąpieli mowa, nigdy nie zgadniecie, co właśnie odkryli naukowcy!

Chudnij bez ruszania się z miejsca!

Problem ze zrzucaniem zbędnych kilogramów - moim zdaniem - polega na tym, że trzeba ruszyć się z kanapy (nie lubię) i zrezygnować z dobrego jedzenia (jeszcze bardziej nie lubię). Mam z tym spory problem, a z rozmów z innymi kobietami wiem, że nie jestem w tym osamotniona. Ale teraz jest nasza kolej! Naukowcy z Loughborough University (Wielka Brytania) donoszą, że gorąca kąpiel może pomóc nam spalić tyle samo kalorii, co półgodzinny spacer! Taka kąpiel musi jednak trwać dokładnie 60 minut, a woda powinna mieć 40 st. C.

Nie wiem, jak wy, ale ja już mam plan na dzisiejsze popołudnie. Zdejmuję trampki i całą resztę i znikam na godzinę w łazience. Na drzwiach wywieszę kartkę: nie przeszkadzać, odchudzam się i dbam o zdrowie! 
Redakcja poleca: Jak pomóc piersiom wrócić do formy po ciąży i porodzie? - film
Po ciąży czujesz się świetnie, ale... unikasz lustra? Skóra na brzuchu i piersiach sporo przeszła. Kosmetolog Anna Salomon radzi, jak dbać o biust, by po ciąży (i w okresie karmienia piersią lub po odstawieniu dziecka od piersi) pomóc im powrócić do dobrej formy.

A teraz poważnie...

Czuję się w obowiązku powiedzieć, że inni naukowcy zaraz zabrali się za deptanie mojej radości: skoro w ciągu godzinnej kąpieli stracę 130 kalorii i jest to równe półgodzinnemu spacerowi lub ok. 10-minutowemu biegowi, to schudnę... Zaraz, zaraz... W ogóle nie schudnę! Ja tam nie wiem, może oni tak mówią, bo zazdroszczą kolegom odkrycia? W razie czego zaryzykuję z tą wanną, a wy?

Zobacz też:
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy