herbata dla mam karmiących
fot. RF

Czy herbatki dla niemowląt są dobre dla mamy?

Pytanie do pediatry: czy karmiąca mama może pić herbatki dla niemowląt? Czy herbatki dla niemowlaków są zdrowe dla karmiącej mamy?
herbata dla mam karmiących
fot. RF
Zastanawiam się, czy mogę pić (karmię piersią synka) herbatki, które polecane są niemowlętom na różne dolegliwości, np. na kolkę, niepokój, stany podgorączkowe, przeziębienie? Barbara

Herbatki ziołowe dla niemowląt zwykle zawierają łagodne wyciągi z ziół. Więc nie ma przeszkód, by piła je mama, nawet karmiąca. Wówczas substancje aktywne z ziół przenikają do jej pokarmu, nadając kobiecemu mleku dodatkowych właściwości, korzystnych dla niemowlęcia.

Zobacz też: Herbatka laktacyjna na zwiększenie produkcji mleka


Odpowiada: Katarzyna Nowicka, pediatra neonatolog, specjalista chorób dziecięcych, pracuje w Klinice Neonatologii i Intensywnej Terapii Noworodka w Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie.


Zobacz również: Bawarka, piwo, zioła? Sprawdź, co naprawdę zwiększa ilość pokarmu
Redakcja poleca: Piniata – jak ją zrobić? Instrukcja krok po kroku (film)
Piniata to coraz popularniejszy element dziecięcych przyjęć. Przedstawiamy prosty sposób, jak samodzielnie zrobić efektowną piniatę. Choć nie jest to skomplikowane, warto zabrać się do pracy z odpowiednim wyprzedzeniem, aby piniata zdążyła wyschnąć.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy