Joga dla początkujących: Salabhasana, czyli pozycja świerszcza (szarańczy)

Salabhasana (Shalabhasana) znana jako pozycja świerszcza, szarańczy lub konika polnego to sekwencja polecana zwłaszcza osobom, które cierpią z powodu problemów z kręgosłupem, powstałych np. na skutek pracy siedzącej.

Zobacz inne z serii: Joga dla początkujących (7)

Tydzień temu w ramach akcji Lato z Mamo To Ja przedstawiliśmy wam instruktaż wykonania najbardziej popularnej pozycji jogi, jaką jest Powitanie Słońca. Dziś pochodzący z New Delhi w Indiach nauczyciel jogi, Jimmy z Yoga Retreatment w Pałacu Komierowo, pokazuje, jak wykonać Shalabhasana, czyli pozycję szarańczy (zwaną też pozycją świerszcza). Zachęcamy do obejrzenia materiału wideo i do wypróbowania tej asany w praktyce!

Spis treści:

Korzyści z wykonywania pozycji świerszcza

To asana stworzona dla wszystkich, którzy mają kłopoty z kręgosłupem, zwłaszcza jego dolnym odcinkiem. Wspaniale wzmacnia plecy, dzięki czemu zapobiega wszelkim dolegliwościom bólowym spowodowanym zbyt długim siedzeniem. Poprawia też elastyczność kręgosłupa i może nawet wzmocnić ramiona oraz szyję.

Shalabhasana: opis sekwencji

Połóż się na brzuchu z dłońmi wsuniętymi pod uda i czołem na podłodze. Z wdechem podnieś do góry prawą nogę. Trzymaj ją w powietrzu przez 10 sekund. Weź wydech i powoli odłóż nogę na matę. Weź wdech i podnieś lewą nogę do góry. Potrzymaj ją w górze przez dziesięć sekund. Weź wydech i powoli odłóż nogę na matę.
Przypominamy, że w ramach akcji Lato z Mamo To Ja mamy dla was coś wyjątkowego na miły początek każdego tygodnia. Co poniedziałek o 18.30 na naszym profilu na Facebooku pojawia się nowy film z kolejnymi pozycjami jogi. Zapraszamy do korzystania!
Zobacz także:
Oceń artykuł

Ocena 0 na 0 głos

Zobacz także

Popularne tematy