joga
fot. adobe stock

Yoga Retreatment – recepta na stres i życie w ciągłym biegu (teraz też na Mamo, To Ja)

Zapraszamy was na sesje jogi z Yoga Retreatment! Stresująca praca i życie w pośpiechu nie wpływają pozytywnie ani na umysł, ani na ciało. Jedną z form odprężenia mogą być właśnie ćwiczenia jogi, które pomagają osiągnąć wewnętrzną harmonię, wysmuklić sylwetkę czy zniwelować niektóre dolegliwości bólowe.
Katarzyna Gałązkiewicz
joga
fot. adobe stock
Joga jest formą aktywności fizycznej, która wywodzi się z filozofii indyjskiej – uważana za jedną z najbardziej relaksujących i bezpiecznych technik samodoskonalenia się. Zajęcia z jogi to zestaw kompleksowych ćwiczeń dla ciała i umysłu, które mogą pomóc wysmuklić sylwetkę, osiągnąć harmonię i wyciszyć się. Joga czasem zwalcza także ból. Tego lata zapraszamy was do Mamo, To Ja na sesje jogi z Yoga Retreatment.

Joga w pałacu

Anna Maria Komierowska-Szweycer, miłośniczka jogi, która w naszym plebiscycie na supermamę zajęła miejsce na podium, prowadzi w rodzinnym pałacu w Komierowie (woj. kujawsko-pomorskie) ośrodek Yoga Retreatment. Pani Anna podkreśla, że joga pomaga w nauce dystansu, kontroli stanów emocjonalnych i odnajdywaniu w sobie spokoju – czego szczególnie potrzeba nam w tym niepewnym czasie pandemii koronawirusa. O swoim doświadczeniu z jogą mówi:

„Po wielu latach intensywnej pracy w korporacjach czułam ogromną potrzebę, by zwolnić, wyciszyć się, zregenerować ciało, realizować swoje marzenia i żyć prawdziwie tu i teraz. Postanowiłam więc stworzyć swoją własną przestrzeń, w której łączą się pasja, styl życia i chęć podzielenia się ze światem tym, co najlepsze” – tłumaczy. 
Redakcja poleca: Agnieszka Maciąg poleca ulubione ćwiczenie oddechowe, które natychmiast przywraca spokój
Oddech jest ważnym elementem jogi. Uznaje się go za łącznik pomiędzy ciałem i umysłem. Jego tempo zmienia się w zależności od stanu psychicznego. Przyspiesza, gdy pojawiają się nerwy i zwalnia, gdy jest się spokojnym. Kontrolując oddech, można w prosty sposób wpływać na swoje samopoczucie. Zobacz, jakie ćwiczenie relaksacyjne przywracające spokój poleca Agnieszka Maciąg.

Czym jest Yoga Retreatment?

Komierowska-Szweycer zaznacza, że dzięki jej wieloletniemu doświadczeniu w pracy z luksusowymi markami i naturalnemu dążeniu do perfekcji, mogła stworzyć program Yoga Retreatment, „w którym znalazły się wszystkie ukochane sposoby na odpoczynek: joga, medytacja, koncerty gongów, kontakt z naturą oraz przebywanie w pięknym i w pełni komfortowym miejscu”. Projekt  jest dopracowany w najmniejszym szczególe:

„Na swojej drodze spotkałam wielu wspaniałych ludzi, z którymi mogłam dopracować jego koncepcję. Do dyspozycji miałam też mój rodzinny majątek, Pałac Komierowo, pięknie odrestaurowany w butikowy hotel i położony w malowniczym rejonie Borów Tucholskich. Lubię dzielić się tym, co dobre, z innymi. Chciałam, by ludzie odkryli, jak wspaniałe efekty daje joga, a do tego praktykowana w pięknym i komfortowym miejscu” – przyznała.

Korzystanie z uroków tego  wyjątkowego pałacu było przez długi czas niemożliwe z uwagi na pandemię koronawirusa. W związku z tym pani Anna Maria wpadła na pomysł nadawania bezpłatnych sesji jogi na żywo online, które cieszyły się dużą popularnością. Teraz zaprasza już na wakacyjne turnusy z jogą w Kormierowie, a użytkowniczkom mamotoja.pl oferuje specjalną zniżkę: -10% na wyjazd 8-11.07!

Joga w Lecie z Mamo, To Ja

Zajęcia z ośrodka Yoga Treatment będzie można zobaczyć w każdy poniedziałek o 8.45 na naszym fejsbukowym fanpage’u w ramach akcji Lato z Mamo, To Ja. Ćwiczcie z nami! 

Zalety jogi

Jednym z najważniejszych elementów jogi jest synchronizacja ruchu ciała z oddechem podczas wykonywania poszczególnych pozycji. Jakie jeszcze zalety ma joga?
  • poprawia postawę ciała,
  • wzmacnia odporność organizmu,
  • poprawia nastrój i redukuje stres,
  • łagodzi bóle menstruacyjne,
  • zwiększa elastyczność ciała,
  • reguluje ciśnienie krwi,
  • gwarantuje uczucie odprężenia,
  • ulepsza koordynację ruchową.

Joga jest także polecana kobietom w ciąży, ponieważ rozluźnia ciało i pomaga przygotować się do porodu. Nie wszystkie asany są jednak dozwolone w ciąży, dlatego jeśli spodziewasz się dziecka, możesz ćwiczyć tylko pod okiem instruktora. 
Anna Maria Komierowska-Szweycer
Mama Januszka i Konstantego. Z wykształcenia filolog i historyk sztuki, miłośniczka jogi. W rodzinnym pałacu w Komierowie (woj. kujawsko-pomorskie) prowadzi ośrodek Yoga Retreatment. W plebiscycie na supermamę przeprowadzonym przez Mamo, to Ja zajęła drugie miejsce. Użytkowniczki doceniły jej zaangażowanie w pomoc w złapaniu oddechu w czasie pandemii. 
Zobacz także:
Oceń artykuł

Ocena 6 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy