Lego uczy ekologii
fot. materiał prasowy

„Zielone Lekcje”, czyli jak LEGO i Przemek Staroń uczą dzieci ekologii

Ważne jest, by już od najmłodszych lat zachęcać dzieci do dbania o środowisko i pokazywać im rozwiązania, które temu sprzyjają. Marka LEGO rozpoczęła serię wirtualnych lekcji o ekologii, które prowadzi Nauczyciel Roku 2018 Przemek Staroń. Dzieci mają okazję, by dowiedzieć się,  jak sprawić, by używane przez nich rzeczy były bardziej przyjazne środowisku oraz w jaki sposób zmieniać otaczający ich świat na lepszy.
Lego uczy ekologii
fot. materiał prasowy
Troska o środowisko naturalne jest szczególnie bliska producentowi legendarnych klocków. Wśród wielu inicjatyw wdrażanych przez LEGO, nie brak tych edukacyjnych, skierowanych do dzieci. „Zielone Lekcje” to kontynuacja kampanii „Zielone Instrukcje”, którymi marka LEGO chce wpływać na kształtowanie proekologicznych postaw już od najmłodszych lat.

Nauka troski o środowisko od najmłodszych lat

Świadomość konieczności dbania o naszą planetę, stale rośnie, a ekologia jest już nieodłącznym elementem naszego życia. Zdajemy sobie sprawę, że o środowisko musimy troszczyć się w szczególny sposób, wciąż poszukując nowych, bardziej przyjaznych mu rozwiązań i technologii. Doskonale wie o tym również marka LEGO, która pragnie umożliwić najmłodszym zapoznanie się z tym często pomijanym w edukacji szkolnej tematem oraz zainspirować ich do poszukiwania nowych pomysłów i wprowadzania pozytywnych zmian w otaczającym ich świecie.
nauka ekologii z Lego

Wirtualne lekcje o ekologii

Z początkiem ferii wystartowała nowa platforma mistrzowiebudowania.com, na której dzieci i ich opiekunowie znajdą wirtualne lekcje. Dwie z nich, tzw. Zielone Lekcje, to kilkunastominutowe bezpłatne filmiki wyjaśniające, na czym polega ekologia oraz jak korzystanie ze środków transportu czy kopalni wpływa na środowisko i co możemy zrobić, aby stać się dla niego bardziej przyjaznym. Po zakończeniu każdej z dwóch lekcji najmłodsi mogą sprawdzić swoją wiedzę, biorąc udział w quizie i przekonać się, jak dużo zapamiętali. Dodatkowo na wszystkich małych i dużych konstruktorów czeka masa inspiracji i pomysłów, w jaki sposób mogą już dziś przebudować znane im przedmioty. Lekcje prowadzi Przemek Staroń, nauczyciel, kulturoznawca, psycholog, a także Nauczyciel Roku 2018, który dzięki wykorzystywaniu niestandardowych sposobów uczenia, potrafi jak nikt inny zachęcić najmłodszych do nauki poprzez zabawę.
nauka ekologii z Lego

Klocki LEGO - inspiracja do zmiany świata na lepszy

Misją marki LEGO jest inspirowanie dzieci do rozwijania swojej kreatywności, dzięki której mogą tworzyć niesamowite rzeczy i zmieniać świat na lepsze. Nie od dziś wiadomo, że nauka poprzez zabawę jest najlepszym sposobem na poznawanie nowych rzeczy i rozwijanie umiejętności, które przydadzą się dzieciom w późniejszym życiu. Dlatego tak ważne jest, aby widzieć i rozumieć, jaki wpływ na środowisko mają przedmioty codziennego użytku. „Zielone Lekcje” są kontynuacją wcześniejszej kampanii marki LEGO „Zielone Instrukcje”, zachęcającej do wykorzystywania posiadanych już zestawów klocków LEGO i tworzenia z nich zupełnie nowych niesamowitych i bardziej ekologicznych konstrukcji.

Marka Lego coraz bardziej ekologiczna

Co więcej, marka LEGO sama również staje się coraz bardziej ekologiczna. Do 2030 roku wszystkie plastikowe elementy zostaną zastąpione ich odpowiednikami z materiałów stworzonych na bazie trzciny cukrowej, a już w tym roku plastikowe saszetki, w które są pakowane klocki, zostaną wymienione na przyjazne środowisku papierowe torebki z certyfikatem FSC. Dodatkowo marka LEGO skutecznie eliminuje wytwarzanie CO2 - już dziś całą Grupę LEGO napędza w 100% energia słoneczna i wiatrowa wytworzona przez prawdziwe wiatraki LEGO.

Zobacz także: 
Redakcja poleca: Joga w ciąży – asany dozwolone i zakazane [WIDEO]
Joga w ciąży to dobry pomysł pod warunkiem, że zajęcia prowadzi doświadczony instruktor, który potrafi dopasować praktykę jogi do potrzeb i możliwości ciężarnych. Dzięki jodze w ciąży można łagodzić ciążowe dolegliwości, zapobiegać im oraz z większą łatwością przetrwać poród. Jednak czy jogę w ciąży można praktykować już w pierwszym trymestrze? Sprawdź, jakie asany są dozwolone, a jakie zakazane oraz dowiedz się więcej o jodze w ciąży.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy