nauka pisania K po śladzie

Litera „K” do wydruku: szablon do pisania po śladzie

Czy nauka pisania liter może przyjemna? Oczywiście, że tak. W ramach treningu trudnej sztuki pisania literek, polecamy metodę pisania po śladzie. Przekonaj się, jak ten sposób sprawdzi się w przypadku nauki pisania małej oraz dużej litery „k”.
nauka pisania K po śladzie
Literka „k” może okazać się ważna zwłaszcza dla wielbicieli zwierząt. Koń, kot, kaczka, krowa, kangur, koala, kret, krokodyl, koliber – te i wiele innych wyrazów zaczynają się właśnie na tę literę. Jeśli znasz grę w „państwa-miasta”, pamiętasz pewnie, że znalezienie słów (nie tylko nazw państw, miast czy zwierząt) na „k” było zdecydowanie prostsze niż w np. przypadku „a”, „b”, „o” i wielu innych.

Litera do pisania: „k” jak księżniczka lub kajak

Dlatego, chcąc zachęcić dziecko na nauki pisania „k” z pewnością łatwo będzie znaleźć wyrazy zaczynające się od tej litery i związane z jego zainteresowaniami. Można też poszukać słów, w których „mieszka” litera „k” oraz inne, poznane już literki. Jeśli dziecko uczy się literek w kolejności alfabetycznej może spróbować napisać nawet taki długi wyraz jak „kijek” lub „kajak”… Przy okazji trenując nowopoznaną literę.

Pisanie litery „k” po śladzie: na co zwrócić uwagę?

Tak jak w przypadku nauki pisania innych liter – warto zwrócić uwagę na sposób, w jaki dziecko trzyma ołówek lub długopis. W przypadku, gdy maluch ma kłopot z właściwym chwytaniem długopisu, najłatwiej skorygować nieprawidłowości przy pomocy specjalnej nakładki (dostępnej w każdym sklepie papierniczym). 

Wydrukuj nasz szablon z literką „k”. Pokaż dziecku umieszczone na nim przykłady małej i dużej litery „k” oraz niebieskie strzałki, które obrazują, w jakim kierunku należy prowadzić ołówek podczas pisania. 

litera K do druku - szablon do nauki pisania

Zobacz także:
Redakcja poleca: Chcesz, by dziecko ładnie pisało? Kup mu pióro
Nauka pisania to sama przyjemność. Jeśli oprócz kredek, ołówków i długopisu podarujesz swojemu przedszkolakowi pióro wieczne, będzie prawdziwym mistrzem kaligrafii.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy