nauka pisania litera ż
fot. Adobe Stock

Litera „Z” do druku: nauka pisania liter po śladzie

Litera „Z” do druku to szablon do nauki pisania po śladzie. Dzięki niemu dziecko nauczy się prawidłowego sposobu pisania litery „Z”. Możesz wydrukować dla malucha pomocne szlaczki wraz z obrazkami – naukę samodzielnego pisania połączcie z zabawą i kolorowaniem.
Magdalena Drab
nauka pisania litera ż
fot. Adobe Stock
Nauka pisania litery „Z” nie musi być ani nudna, ani trudna. Najpierw zachęć dziecko do pisania po śladzie. Skorzystaj z naszych szablonów do druku. Gdy maluchowi uda się nakreślić literę po kropkach, przyjdzie pora na samodzielne pisanie.

Litera „Z” do pisania

Kliknij w szablon do nauki pisania, aby wydrukować literę „Z” do pisania po śladzie. Zanim dziecko zacznie pisać, wytłumacz mu i pokaż, jak pisze się dużą literę „Z”, małą literę „z” oraz „Z” drukowane. To ważne, aby od samego początku nauki pisania maluch prawidłowo prowadził ołówek. Pokaż mu właściwy kierunek pisania oraz sposób umieszczania litery „Z” pomiędzy trzema liniami. Nie zrażaj się początkowymi pomyłkami malca – są naturalne.

Gdy dziecko skończy pisać literę „Z” po śladzie, namów je do napisania literki samodzielnie z pamięci.

litera Z do nauki pisania

Prawidłowy chwyt i pisanie litery „Z” po śladzie

Pisanie po śladzie ułatwia zapamiętanie kształtu i kierunku pisania liter. Ważne jednak, by malec wyrabiał sobie przy tym dobre nawyki, czyli m.in. przyzwyczajał się do prawidłowego chwytu pisarskiego. Dziecko powinno trzymać ołówek między opuszką palca wskazującego i kciuka, a palec środkowy powinien znajdować się pod ołówkiem i podtrzymywać go.

Jeśli maluch ma problem z trzymaniem ołówka, koniecznie kup trójkątne kredki albo specjalne nakładki korygujące chwyt pisarski.

Zobacz też:
Redakcja poleca: Chcesz, by dziecko ładnie pisało? Kup mu pióro
Nauka pisania to sama przyjemność. Jeśli oprócz kredek, ołówków i długopisu podarujesz swojemu przedszkolakowi pióro wieczne, będzie prawdziwym mistrzem kaligrafii.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy