Duchowni składają życzenia z okazji Dnia Kobiet
fot. Adobe Stock

Najgłupsze życzenia z okazji Dnia Kobiet… od duchownych z Krakowa!

W ogłoszeniach duszpasterskich jednej z krakowskich parafii pojawiły się życzenia dla parafianek z okazji Dnia Kobiet. Niestety szybko stały się obiektem drwin w sieci.
Aleksandra Zaborowska
Duchowni składają życzenia z okazji Dnia Kobiet
fot. Adobe Stock
Chociaż Dzień Kobiet był najhuczniej obchodzony w czasach PRL, tradycja wręczania paniom kwiatów i składania życzeń w dalszym ciągu jest żywa. W tym roku do życzeń postanowili dołączyć się także duchowni z Krakowa…

Życzenia z okazji Dnia Kobiet od krakowskich księży

Wśród ogłoszeń, które pojawiły się w parafii Kościoła Rektoralnego Matki Bożej Wspomożenia Wiernych pojawiły się szczególne życzenia z okazji 8 marca:

„Jutro Dzień Kobiet. Niech nasze modlitwy i życzenia w ich intencji będą wyrazem uznania za ich miłość, mądrość i pracowitość. Módlmy się także, aby kobiety zawsze były sobą i nie ulegały zwodniczym hasłom nawołującym do równouprawnienia i wolności kosztem ich godności” – zdjęcie z ogłoszeniem zostało opublikowane przez fanpage Feminizm dla Opornych.

Chociaż internauci poddawali w wątpliwość autentyczność tego ogłoszenia, na stronie parafii podane zostały te same wiadomości, co na kartce – chociaż informacja o życzeniach z okazji Dnia Kobiet została skrócona.
 
Opublikowany przez Feminizm dla opornych Niedziela, 7 marca 2021

Salezjanie przepraszają za „życzenia”

Już 7 marca na fanpage'u organizacji non-profit Salezjanie Inspektoria Krakowskie zostały opublikowane przeprosiny. Autorem niefortunnych życzeń z okazji Dnia Kobiet okazał się ksiądz Jacek Ryłko.

„W nawiązaniu do treści ogłoszeń duszpasterskich z III niedzieli Wielkiego Postu w Kościele Rektoralnym Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Krakowie oświadczam, że równouprawnienie, wolność i godność kobiet są wartościami niepodlegającymi dyskusji, pielęgnowanymi w duszpasterstwie w różnych aspektach i wielokrotnie podkreślanymi" - czytamy w oświadczeniu.
 
 

W nawiązaniu do treści ogłoszeń duszpasterskich z III niedzieli Wielkiego Postu w Kościele Rektoralnym Matki Bożej...

Opublikowany przez Salezjanie Inspektoria Krakowska Poniedziałek, 8 marca 2021
Źródło: Radio Zet

Zobacz też:
Redakcja poleca: Czy obchodzisz Dzień Kobiet? [SONDA ULICZNA]
Zapytaliśmy przechodniów, czy obchodzą Dzień Kobiet. W tym roku 8 marca przypada w czwartek. Wszystkim kobietom małym i dużym życzymy z tej okazji uśmiechu, radości, poczucia się wyjątkowymi. I żeby nigdy nie traciły wiary w siebie!
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy