dziecko, niemowlę, śmiech, łąka, lato
fot. drubig-photo - Fotolia.com

Ile może zdziałać śmiech dziecka - krótki film na poprawę humoru

Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat – twierdził Janusz Korczak. A co się dzieje, kiedy śmieje się kilkoro dzieci. Przekonaj się, oglądając znaleziony w sieci film.
Małgorzata Wódz
dziecko, niemowlę, śmiech, łąka, lato
fot. drubig-photo - Fotolia.com
Posiadanie dziecka bywa męczące i frustrujące, ale niesie ze sobą wiele nie dającej się z niczym porównać radości. Czasem jej powód wcale nie jest wyszukany. Ot, zwyczajny dziecięcy śmiech... Natura tak to ciekawie wymyśliła, że gdy ktoś się śmieje, odpowiadamy uśmiechem, nawet jeśli tak naprawdę nie do końca jesteśmy rozbawieni. To wystarczy, by w organizmie zaszły korzystne zmiany, poprawiło się ciśnienie krwi, rozluźniły mięśnie. Podobno do poprawy naszego humoru wystarczy zwykły rysunek  uśmiechniętej buźki. Komu jak komu, ale rodzicom nie jest ona wcale potrzebna. Jako mama lub tata macie mnóstwo okazji, by odwzajemnić uśmiech, bo małe dziecko śmieje się bardzo często (są tacy, którzy utrzymują, że nawet do 400 razy dziennie). A jeśli tych dzieci jest więcej? Czy prawdziwa jest opinia, że im więcej dzieci, tym weselej?

Obejrzyjcie ten film i przekonajcie się, czy uda się Wam nie zaśmiać. To prawdziwe antydepresyjne video.

Redakcja poleca: Jak śmieją się niemowlęta? [WIDEO]
Tuż po narodzinach dziecko uśmiecha się tylko przez sen - i w dodatku nieświadomie. Dopiero po kilku tygodniach będziesz w stanie sprawić, by maluszek się do ciebie uśmiechnął. A co potem? Jego poczucie humoru się rozwija!
Oceń artykuł

Ocena 3 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy