nudności w ciąży
fot. Fotolia.com

Naukowcy: „Mdłości w ciąży to dobry znak!”. Sprawdź, czemu

Męczą cię poranne mdłości? Wbrew pozorom, mają swoje dobre strony – są często oznaką zdrowej ciąży. Tak, tak, nudności świadczą o tym, że twoje dziecko dobrze się rozwija!
Katarzyna Imiołek
nudności w ciąży
fot. Fotolia.com
W mdłościach nie ma nic miłego, wie to każda przyszła mama, której dokuczały lub dokuczają. Szczególnie jeśli męczą nas codziennie, a do mdłości dochodzą wymioty. Jest kilka sprawdzonych sposobów na złagodzenie porannych nudności, ale ciężko je zlikwidować całkowicie.

Jednak naukowcy mają dla ciebie dobre wieści – poranne nudności dają najprawdopodobniej przyszłej mamie i dziecku wiele korzyści! Po przebadaniu 800 kobiet okazało się, że u tych, które cierpiały na nudności do co najmniej 8. tygodnia ciąży, ryzyko poronienia było o 75 proc. niższe niż u kobiet, które na tym etapie ciąży czuły się wyśmienicie.

Chociaż już dawno podejrzewano związek między brakiem mdłości a poronieniem, to dopiero teraz udało się zdobyć na to dowody naukowe. 

Naukowcy podkreślają jednak, że tak jak każda ciąża jest inna, tak i każda przyszła mama inaczej ją przechodzi, więc brak nudności nie powinien być absolutnie wyznacznikiem kłopotów z donoszeniem dziecka. 

Zobacz też: Co robi dziecko w brzuchu mamy?

 
Redakcja poleca: Sposoby na mdłości w ciąży – jak złagodzić ciążowe nudności [WIDEO]
Sposoby na mdłości w ciąży to między innymi rezygnacja z nadmiaru cukru, ale również jedzenie imbiru, siemienia lnianego, czy ciemnego ryżu. Z naszego filmowego poradnika dowiesz się także, skąd się biorą ciążowe mdłości i czy dotyczą każdej mamy. Poznaj również domowe sposoby na mdłości w ciąży.
Oceń artykuł

Ocena 6 na 3 głosy

Zobacz także

Popularne tematy