szablony liter do druku
fot. Adobe Stock

Szablony liter do druku – duże litery do kolorowania i nauki pisania

Szablony liter do wydrukowania przydadzą się dzieciom w zerówce i na początku nauki szkolnej. Można je kolorować albo wycinać i układać z nich wyrazy. Tu znajdziesz duże litery do druku, ale też małe litery i wzory liter pisanych.
Ewa Janczak-Cwil
szablony liter do druku
fot. Adobe Stock
Przejrzyj nasze szablony liter do druku i wybierz te, które najlepiej pasują do zajęć, jakie chcesz zaproponować dziecku. Po wydrukowaniu obrazka można dać go dziecku do kolorowania lub wycinania. Jeśli chcecie ćwiczyć układanie wyrazów z liter, przyda się kilka ich kompletów. Wyrazy możecie układać z małych lub dużych liter. Nauka literek naprawdę może być fajna!

Część z proponowanych przez nas szablonów liter do druku zawiera dodatkowe obrazki lub elementy. Dzięki temu mogą posłużyć jako edukacyjne kolorowanki dla dzieci. 
Aby wydrukować szablon liter, kliknij w wybrany obrazek. Otworzy się on w nowym oknie, w którym dopasujesz obrazek do rozmiaru kartki i wyślesz go na drukarkę. Życzymy dobrej zabawy!

Szablon – duże litery do druku

Duże litery o prostym kształcie. Wewnątrz zawierają kropkowane linie, które podpowiadają, jak można kreślić ich kształt. Nie trzeba się nimi kierować. Można jedynie litery wydrukować i pokolorować. Poniżej znajdziesz szablon z małymi literami przygotowany w tym samym stylu. Razem tworzą praktyczny komplet małych i dużych liter.

szablony liter do druku duże litery

Szablon liter do druku i kolorowania

Duże litery przedstawione jako bryły. Można je w bardzo fajny sposób pokolorować, aby nadać im głębi. Litery da się też wyciąć i wykorzystać do przypinania do tablic korkowych i układania z nich prostych napisów.

szablon liter do druku kolorowanka

Szablon liter do druku – ozdobne litery

Duże litery z wzorkami w środku. Te dodatkowe zdobienia sprawiają, że litery wyglądają bardziej przyjaźnie i zachęcają dziecko do kolorowania, wycinania i zabawy literami.

szablony liter do druku duże wesołe litery

Szablony liter do druku ze zwierzętami

Sympatyczny szablon z literkami oraz zwierzętami. Z pewnością zachęci dzieci do kolorowania i nauki liter. Dziecko może odnajdywać na szablonie litery, na jakie zaczynają się zwierzęta widniejące na obrazku.

szablony liter do druku kolorowanka ze zwierzętami

Szablony liter do druku – małe litery

Te małe litery idealnie uzupełniają pierwszy szablon z tego materiału. Mają ten sam styl i także podpowiadają, jak kreślić ich kształt. Nadają się też do wycinania.

szablony liter do druku

Szablony liter do druku i nauki pisania

Wielkie i małe litery do nauki pisania po śladzie. Gdy dziecko nauczy się już rozpoznawać litery, przyjdzie czas na naukę pisania. I wtedy taki szablon okaże się bardzo pomocny.

szablony liter do druku do nauki pisania

Szablony liter do druku na tablicę

Poniższy szablon co prawda nie nadaje się do kolorowania, ale warto go wydrukować i powiesić na widoku. Pod literami są krótkie wyrazy rozpoczynające się na daną literę. Spoglądanie na taki obrazek pomaga dziecku uczyć się rozpoznawać litery i czytać.

szablony liter do druku z wyrazami
Sprawdź także:
Redakcja poleca: Jak nie krzyczeć na dziecko – jak przestać krzyczeć? Jak krzyk wpływa na dziecko? [WIDEO]
Jeśli zastanawiasz się, jak nie krzyczeć na dziecko, najważniejszy krok do sukcesu masz już za sobą. Krzyczenie na dziecko przynosi bowiem fatalne skutki i wyrabia w maluchu nawyk rozwiązywania problemów podniesionym głosem. A to nie jest dobry kapitał na przyszłość. Psycholog wyjaśnia, czy można krzyczeć na dziecko, i jak przestać to robić.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy