Wyniki
Wyniki
Laureaci
Wyniki
Wyniki
Wyniki
ziajka krr
Wyniki
Nivea Klub Rodzica Recenzenta
Wyniki
nivea baby 2w1 krr
Wyniki
Pampers KRR
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wolne w 2019 roku
AdobeStock
Aktualności

Warto już zacząć planować długie weekendy w 2019 roku!

Sprawdź, kiedy wypadają "czerwone kartki" w kalendarzu i które dni warto dobrać do urlopu, by jak najdłużej cieszyć się wypoczynkiem.

Sprytnie wykorzystane dni urlopowe sprawią, że w przyszłym roku naprawdę wypoczniesz. Spiesz się jednak z wnioskami urlopowymi, bo chętnych nie będzie brakowało! Czeka nas 13 dni ustawowo wolnych od pracy, co z weekendami daje aż 114 dni odpoczynku.

Kiedy wypadają święta w 2019 roku?

Warto dokładnie przyjrzeć się możliwościom, jakie daje układ dni wolnych na kolejny rok. Tak więc "czerwone kartki" w przyszłym roku wypadają następująco:
1 stycznia - Nowy Rok - wtorek
6 stycznia - Święto Trzech Króli - niedziela
21 kwietnia - Wielkanoc - niedziela
22 kwietnia - drugi dzień Świąt Wielkanocnych - poniedziałek
1 maja - Święto Pracy - środa
3 maja - Święto Narodowe Trzeciego Maja - piątek
9 czerwca - Zielone Świątki - niedziela
20 czerwca - Boże Ciało - czwartek
15 sierpnia - Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny - czwartek
1 listopada - Wszystkich Świętych - piątek
11 listopada - Narodowe Święto Niepodległości - poniedziałek
25 grudnia - Boże Narodzenie - środa
26 grudnia drugi dzień Bożego Narodzenia - czwartek

Żadne ze świąt nie wypada w sobotę. Oznacza to, że pracodawcy nie muszą przyznawać swoim pracownikom dodatkowego dnia wolnego.

Kiedy wypadają długie weekendy w 2019 roku?

Dopracowując kalendarz urlopowy można w sprytny sposób niewielki kosztem dni urlopowych znacząco wydłużyć długie weekendy:

 • grudzień/styczeń - biorąc zaledwie 1 dzień urlopu - 31 grudnia, można będzie wypoczywać aż 4 dni. 29 i 30 grudnia to weekend, a Nowy Rok jest ustawowo wolny.
 • kwiecień - Święta Wielkanocne w tym roku wypadają 21-22 kwietnia (niedziela i poniedziałek). Dobierając zaledwie jeden lub dwa dni, można znacząco wydłużyć ten świąteczny weekend.
 • maj - w 2019 roku wystarczy wziąć 1 dzień urlopu, by majowy wypoczynek trwał aż 5 dni. 1 maja (Święto Pracy) wypada w środę, a 3 (Święto Konstytucji) - w piątek. 4 i 5 maja to weekend. Oczywiście zawsze można dobrać jeszcze kolejne dni - 29 i 30 kwietnia zyskując, aż 9 wolnego przy zaledwie 3 dniach urlopowych.
 • czerwiec - Boże Ciało wypada 20 czerwca w czwartek. Planując zaledwie 1 dzień urlopu, można cieszyć aż 4 dniami wolnymi od 20 do 23 czerwca.
 • sierpień - 15 sierpnia, czyli Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny to czwartek. Planując dzień wolny na piątek, 16 sierpnia, można wypoczywać aż 4 dni.
 • listopad - Wszystkich Świętych (1 listopada) w tym roku wypada w piątek, co oznacza, że - w połączeniu z weekendem - szykują się 3 dni wolnego. Natomiast Święto Niepodległości (11 listopada) wypada w poniedziałek. W połączeniu z wolną sobotą i niedzielą, czekają nas kolejne 3 dni wypoczynku.
 • grudzień - Boże Narodzenie w 2019 roku wypada w środę (25 grudnia), a pierwszy dzień świąt w czwartek (26 grudnia). Jeśli uda ci się wziąć 1 dzień urlopu na piątek (27 grudnia), możesz cieszyć się świętami aż do niedzieli (29 grudnia), czyli przez 5 dni.

 

 


Kiedy nie zrobisz zakupów w 2019 roku?

Oprócz tzw. czerwonych kartek musisz się nastawić na to, że od 1 stycznia będzie jeszcze ciężej ze zrobieniem zakupów w weekend. Na zakupy (nawet te awaryjne) zostanie nam już jedynie jedna niedziela w miesiącu (oprócz kwietnia i grudnia)
Niedziele handlowe 2019 roku:

 • styczeń: 27.01
 • luty: 24.02
 • marzec: 31.03
 • kwiecień: 14.04, 28.04
 • maj: 26.05
 • czerwiec: 30.06
 • lipiec: 28.07
 • sierpień: 25.08
 • wrzesień: 29.09
 • październik: 27.10
 • listopad: 24.11
 • grudzień: 15.12, 22.12, 29.12
Niedziele handlowe 2019
Elena Grikurova-Wojnowska/Mamotoja.pl


 

Zobacz także
Urlop macierzyński

Urlop macierzyński 2018: zobacz, co ci przysługuje? [WIDEO]

Nowelizacja kodeksu pracy 2019

Zmiany w kodeksie pracy: Sprawdź, co się zmieni w kwestiach urlopowych

Urlop rodzicielski

KE: Cztery miesiące urlopu rodzicielskiego tylko dla ojców

Ciąża na wychowawczym

Ciąża na wychowawczym – masz prawo do płatnego zwolnienia i urlopu macierzyńskiego

 

Czy można jeść truskawki w ciąży? Tak, ale nie zawsze! (czy mogą wywołać uczulenie u dziecka?)

Dni wolne od pracy 2020
AdobeStock
Mama
Dni wolne od pracy 2020. Ile będzie długich weekendów?
Dni wolne od pracy w 2020 roku wypadają w nieco gorszych terminach, wiele z nich przypada np. na sobotę lub niedzielę. Kiedy będziemy mieć dodatkowe wolne bez konieczności brania urlopu?

Chcesz już teraz zaplanować sobie, kiedy wziąć urlop? Dobrą opcją jest wykorzystanie dni ustawowo wolnych od pracy. Przy dobrej organizacji można mieć naprawdę długi wypoczynek, nie tracąc zbyt wielu dni urlopowych. Podpowiadamy, kiedy wypadają dni wolne od pracy w 2020 roku. Dni wolne od pracy 2020: kiedy wypadają? W tym roku kalendarz dni ustawowo wolnych od pracy wygląda następująco: 1 stycznia – Nowy Rok (środa), 6 stycznia – Trzech Króli (poniedziałek), 12 kwietnia – Wielkanoc (niedziela), 13 kwietnia – Poniedziałek Wielkanocny (poniedziałek), 1 maja – Święto Pracy (piątek), 3 maja – Święto Konstytucji 3 maja (niedziela), 31 maja – Zesłanie Ducha Świętego (niedziela), 11 czerwca – Boże Ciało (czwartek), 15 sierpnia – Święto Wojska Polskiego i Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny (sobota), 1 listopada – Wszystkich Świętych (niedziela), 11 listopada – Święto Niepodległości (środa), 25 grudnia – Boże Narodzenie (piątek), 26 grudnia – drugi dzień świąt Bożego Narodzenia (sobota). Długie weekendy 2020 W tym roku sporo świąt wypada w sobotę i niedzielę, dlatego nie będzie okazji do zbyt wielu długich weekendów. Warto jednak skorzystać z tych, które się pojawią. Już na początku roku można mieć aż 6-dniowy wypoczynek, jeśli weźmie się dwa dni urlopu – 1 i 2 stycznia. Kolejne długie weekendy wypadają dopiero w święta wielkanocne, a potem w majówkę . Wówczas możemy mieć 3 dni wolnego bez wykorzystywania żadnego dnia urlopowego. W czerwcu warto wziąć wolny piątek po Bożym Ciele, wówczas uzyska się 4-dniowy weekend. W tym roku 11 listopada wypada w samym środku tygodnia , w środę. Jeśli zdecydujemy się na urlop 9 i 10 listopada lub 12 i 13, wówczas, możemy liczyć na 5-dni wolnego. Boże Narodzenie wypada w piątek, więc wtedy...

Kalendarz
Fotolia
Aktualności
Urlop w 2018? Warto już zacząć planować długie weekendy
Sprawdź, które dni w przyszłym roku będą ustawowo wolne i zaplanuj tak urlop, by zyskać jak najwięcej wolnego.

Koniec roku to najwyższy czas, by pomyśleć o urlopie na rok przyszły. Przeciętnie każdy z nas ma 26 (lub 20) dni urlopowych, do tego dochodzą dni ustawowo wolne od pracy, co daje pewne możliwości. W sumie przy uwzględnieniu wszystkich świąt oraz weekendów w 2018 roku wypada 114 dni wolnych od pracy . Często jednak biorąc jedynie jeden czy dwa dni wolnego można zyskań naprawdę wiele. Warto dokładnie przyjrzeć się możliwościom, jakie daje układ dni wolnych na kolejny rok, gdyż chętnych z pewnością nie będzie brakować. Dni wolne od pracy 2018 rok Styczeń 1 stycznia (poniedziałek) - Nowy Rok 6 stycznia (sobota) - Trzech Króli Kwiecień 1-2 kwietnia (niedziela, poniedziałek) - Wielkanoc Maj 1 maja (wtorek) - Święto Pracy 3 maja (czwartek) - Święto Konstytucji 3 Maja 31 maja (czwartek) - Boże Ciało Sierpień 15 sierpnia (środa) - Święto Wojska Polskiego, Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny Listopad 1 listopada (czwartek) - Wszystkich Świętych 11 listopada (niedziela) - Święto Niepodległości Grudzień 25-26 grudnia (wtorek, środa) - Boże Narodzenie Jak przedłużyć sobie wolne? W 2018 roku masz szansę na aż 5 długich weekendów. Jak najlepiej zaplanować urlop, by wykorzystać, jak najmniej dni urlopowych zyskując dużo wolnego? Podpowiadamy:   Święto Liczba dni urlopowych Liczba dni wolnych od pracy 1 maja (wtorek) - Święto Pracy i 3 maja (czwartek) Święto Konstytucji 3 Maja 3 dni urlopu (30 kwietnia oraz 2 i 4 maja) 9 dni 31 maja (czwartek) - Boże Ciało 1 dzień urlopu (1 czerwca) 4 dni 15 sierpnia (środa) - Święto Wojska Polskiego, Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny 2 dni urlopu (13 i 14 albo 16 i 17 sierpnia) 5 dni 4 dni urlopu (12,14, 16 i 17 sierpnia) 9 dni...

Majówka 2022: kiedy wypada i ile trwa?
Adobe: ivanko80
Święta i uroczystości
Majówka 2022: kiedy się zaczyna i ile trwa?
Majówka 2022 – to dni wolne od szkoły i pracy, które razem tworzą długi weekend majowy i dają nam możliwość porządnego odpoczynku. W jakie dni wypada majówka w 2022 roku? Sprawdź, kiedy najlepiej wziąć wolne w pracy i pozwolić dziecku na wolne w szkole, by cieszyć się ponad tygodniem laby.

Majówka 2022 – dni wolne rozpoczną się już w sobotę 30 kwietnia. Wiele osób myśląc o majówce, już teraz planuje spędzić ten czas w gronie rodziny i zastanawia się, od kiedy do kiedy może liczyć na dodatkowy wypoczynek. Tłumaczymy, kiedy zaczyna się majówka 2022 i kiedy dokładnie kończy się majowy weekend. Masz już przygotowane atrakcje dla dzieci? Jeśli nie – podpowiadamy, w jaki sposób możecie spędzić ten wolny czas.  Kiedy jest majówka 2022? W 2022 roku majowe święta narodowe, czyli dni wolne od pracy, wypadają: Święto Pracy 1 maja wypada w niedzielę; Święto Konstytucji 3 maja wypada we wtorek. Majówka 2022 a dni wolne w szkole Wiele osób zastanawia się, kiedy zaczyna się majówka 2022. Kalendarz dni wolnych w 2022 roku jest nieco inny dla dzieci niż dla rodziców. Przede wszystkim dlatego, że przerwy świąteczne dla dzieci uczęszczających do szkół są dłuższe. Tak też wygląda sytuacja w przypadku majówki: poniedziałek 2 maja – Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej  – jest dniem wolnym od nauki, ale nie jest dniem wolnym od pracy. Kiedy wziąć wolne w pracy, żeby przedłużyć majówkę? W przypadku rodziców pracujących wolne w tym roku  przypada tylko we wtorek  3 maja – Święto Konstytucji 3 Maja . Kiedy kończy się majówka w 2022 roku? Dla większości rodziców właśnie 3 maja. Aby móc spędzać majówkę z najbliższymi, warto wcześniej zaplanować urlop na 2 maja. A może wykorzystać majówkę na dłuższy wypoczynek? Wystarczy wziąć tylko 4 dni urlopu : 2 maja, w poniedziałek, 4-6 maja, w środę, czwartek i piątek, by cieszyć się, aż 9 wolnymi dniami pod rząd!   Co ważne, 1 maja – Święto Pracy wypada w tym roku  w niedzielę i za ten dzień, zgodnie z  art. 130 § 2 ustawy z dnia 26 czerwca 1974...

Nasze akcje
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
1000 zł na wakacje
Prawo i finanse
Bon 1000 zł na wakacje: od kiedy bon turystyczny 2023? Nowe informacje
Magdalena Drab
świadectwo z paskiem
Wychowanie
Czerwony pasek na świadectwie — od jakiej średniej? Wymagania i kryteria 2023
Joanna Biegaj
początek roku szkolnego 2023
Newsy
Będą dłuższe wakacje: początek roku szkolnego 2023/2024 został przesunięty
Magdalena Drab
5 dni opieki na dziecko
Prawo i finanse
5 dni opieki nad dzieckiem – czy urlop opiekuńczy 2023 jest płatny?
Joanna Biegaj
Życzenia na Dzień Ojca
Święta i uroczystości
Życzenia na Dzień Ojca 2023: od małego i dorosłego dziecka (krótkie, wzruszające, śmieszne)
Joanna Biegaj
ile dać na komunię
Święta i uroczystości
Ile dać na komunię w 2023: ile do koperty od gościa, dziadków, chrzestnej i chrzestnego?
Maria Nielsen
wniosek u urlop rodzicielski
Prawo i finanse
Wniosek o urlop rodzicielski 2023 – wzór do druku
Magdalena Drab
Cytaty na chrzest
Cytaty i przysłowia
Cytaty na chrzest: piękne sentencje i złote myśli z okazji chrzcin
Milena Oszczepalińska
gdzie nad morze z dzieckiem
Czas wolny
Gdzie nad morze z dzieckiem? TOP 10 sprawdzonych miejsc dla rodzin z maluchami
Ewa Janczak-Cwil
jak ubierać niemowlę na spacer wiosną
Pielęgnacja
Jak ubierać niemowlę wiosną: w kwietniu, w maju i przy 20 stopniach [LISTA UBRANEK]
Magdalena Drab
Szkarlatyna - co to oznacza
Zdrowie
Szkarlatyna u dzieci: co to za choroba? Przyczyny, objawy i leczenie płonicy
Beata Turska
larwy kleszczy
Edukacja
Larwy kleszczy – jak wygląda larwa kleszcza i czy jest niebezpieczna? [ZDJĘCIA]
Joanna Biegaj
czy można przykrywać wózek pieluchą
Pielęgnacja
Zakrywanie wózka pieluchą to nie sprytna ochrona przed słońcem. Dziecku grozi szpital!
Magdalena Drab
gęsty katar u dziecka
Zdrowie
Gęsty katar u dziecka – jak szybko się go pozbyć?
Ewa Janczak-Cwil
pas poporodowy
Połóg
Pas poporodowy: kiedy i ile godzin nosić pas brzuszny? [EFEKTY I OPINIE]
Agnieszka Majchrzak
latające kleszcze
Święta i uroczystości
Latające kleszcze – czy strzyżak sarni jest niebezpieczny?
Magdalena Drab
angielskie imiona
Imiona
Angielskie imiona żeńskie i męskie: popularne i ładne (+ ich polskie odpowiedniki)
Joanna Biegaj
uczulenie na słońce
Pielęgnacja
Uczulenie na słońce u dziecka: jak wygląda wysypka od słońca u dziecka? Leczenie, zapobieganie
Małgorzata Wódz