atrakcje na dzień dziecka
fot. adobe stock

Atrakcje na Dzień Dziecka w dobie koronawirusa

Atrakcje na Dzień Dziecka to temat, który co roku wraca do rodziców, chcących uczcić święto najmłodszych, niczym bumerang. W dobie koronawirusa wybór atrakcji na Dzień Dziecka będzie na pewno ograniczony – wszak nie wszystkie placówki będą do tego czasu otwarte. Podpowiadamy, jak niezależnie od epidemii zapewnić dziecku frajdę w tym szczególnym dla niego dniu!
Katarzyna Gałązkiewicz
atrakcje na dzień dziecka
fot. adobe stock
Atrakcje na Dzień Dziecka to dobra alternatywa dla prezentów w postaci zabawek. Pomysł na uczczenie święta, ukochanego przez wszystkie dzieci, oprócz najmłodszych, może uwzględniać także pozostałych członków rodziny. Maluchy uwielbiają 1 czerwca, ponieważ w tym dniu, to one są w centrum zainteresowania. W Dniu Dziecka warto poświęcić dziecku dużo czasu i wybrać się na piknik za miasto – do lasu czy nad wodę. Atrakcje na Dzień Dziecka w postaci wspólnie spędzonych chwil mogą okazać się najwspanialszym podarkiem, jaki można dać dziecku. Wspomnienia ze wspólnych wypraw zostają zwykle z dzieckiem na zawsze, i to one, a nie zabawki, są tym, do czego wraca się pamięcią pomimo upływu lat!

Atrakcje na Dzień Dziecka:
1. Wycieczka nad jezioro
2. Wspinaczka na podwórku
3. Domowy teatrzyk 
4. Wirtualna wizyta w ZOO
5. Obiad z ulubionej restauracji
6. Wyprawa do lasu
7. Wspólne wypieki

Wycieczka nad jezioro 

Jedną z atrakcji na Dzień Dziecka może być wycieczka nad jezioro i zorganizowanie wspólnego pikniku. Warto zabrać ze sobą ulubione przekąski dziecka, coś do picia, koc oraz ubranka na zmianę (na wypadek zmiany pogody). Możesz wziąć także zabawki, które sprawdzą się nad wodą, tj. piłkę lub ulubioną planszówkę i pograć z dzieckiem w to, co lubi najbardziej.
Redakcja poleca: SIDS, czyli zespół nagłej śmierci łóżeczkowej u niemowląt: jak zapobiegać?
SIDS to zespół nagłej śmierci łóżeczkowej, który dotyka niemowląt. Dzieci są pozornie zdrowe, ale pewnego dnia nie budzą się już ze snu. Jednak rodzice nie są bez szans! Można zmniejszyć ryzyko SIDS i skutecznie zapobiegać nagłej śmierci łóżeczkowej niemowląt. Sprawdź, co to za choroba, i które dzieci są szczególnie zagrożone SIDS.

Wspinaczka

Propozycja ścianki wspinaczkowej jest skierowana do trochę starszych dzieci. Jeśli jednak twoje dziecko ma już 4 lata, możesz śmiało zabrać go na naukę wspinania! Wiele miejsc ze wspinaczką oferuje wsparcie instruktora, który dobiera właściwy poziom trudności dla dziecka i przygotowuje odpowiednie atrakcje. W związku ze zniesieniem obostrzeń dotyczących koronawirusa większość ścianek jest już otwartych, jeśli jednak obawiasz się zarażenia COVID-19 przygotuj dziecku podobną atrakcję w domu. Na rynku dostępnych jest wiele ścianek wspinaczkowych dla dzieci, które można umieścić na podwórku i uczyć dziecko wspinania po nich. Kto wie, może dzięki atrakcji na Dzień Dziecka, jaką jest wspinaczka, zaszczepisz w dziecku miłość do sportu? Przekonaj się!
 

Domowy teatrzyk

To atrakcja na Dzień Dziecka dla dzieci w każdym wieku. Jeśli twoje dzieci lubią czytać bajki czy wiersze, a także chętnie chodzą na przedstawienia teatralne, 1 czerwca warto zorganizować dzieciom teatrzyk w domu lub na świeżym powietrzu. Zadbaj o to, aby dzieci przygotowały ulubiony tekst, zorganizuj scenę (najlepiej na podwyższeniu) i kup im kostiumy sceniczne, aby czuły się w tym dniu wyjątkowo. Możesz także zachęcić je do pomalowania twarzy odpowiednimi do tego farbkami, tak by przypominały postaci, które będą naśladować. Niezapomniane emocje i świetna zabawa gwarantowane!

Wycieczka do wirtualnego ZOO

Nie od dziś wiadomo, że dzieci przepadają za zwierzętami. Potrafią godzinami przypatrywać się zabawom małp, fok czy słoni. Tradycyjna wycieczka do zoo to niezapomniana przygoda dla dzieci w każdym wieku, niestety nadal część ogrodów zoologicznych jest zamknięta, więc jesteśmy zmuszeni zamienić ją na tę wirtualną. Wizyta w zoo to popularna atrakcja na Dzień Dziecka, która od zawsze wiązała się z podekscytowaniem dzieci. Internet w tym roku może dać najmłodszym namiastkę takiej frajdy. Sprawdź, czy w twoim mieście zoo udostępniło zwiedzanie online i zrób malcowi niespodziankę, zapraszając go do zwiedzania!

Obiad z ulubionej restauracji

Jednym z pomysłów na Dzień Dziecka może być także zjedzenie obiadu z ulubionej rodzinnej knajpki. Co prawda restauracje są już otwarte, ale w dobie koronawirusa na klienta czeka tam sporo nowych zasad, które mogą zniechęcać zwłaszcza rodziny z dziećmi. Atrakcja na Dzień Dziecka, jaką jest wspólny posiłek w domu, może zostać urozmaicona poprzez przemianę kuchni, salonu czy jadalni w restaurację. Mama może ugotować coś niebanalnego, tata przebrać się za kelnera, a dziecko za restauracyjnego gościa. Zabawne wspomnienia gwarantowane!

Wyprawa do lasu

Czerwiec bywa gorący, więc jeśli pogoda na Dzień Dziecka dopisze, można wybrać się z pociechą lasu, zabrać ze sobą namiot, śpiwór i koc i zafundować dziecku spanie w namiocie. Warto zabrać ze sobą także prowiant i kuchenkę turystyczną. Dla dziecka będzie to niewyobrażalną przygodą! 
Uwaga! Pamiętaj, aby nocować na terenie pola namiotowego, tak aby nie narażać się na niepotrzebną konfrontację ze zwierzyną. 
 

Wspólne wypieki

Jeśli lubisz piec ciasta czy inne słodkości, a twoje dzieci zawsze chętnie podglądają twoje poczynania w kuchni, nie wahaj się i wykorzystaj to! Wspólnie z pociechami, możesz zorganizować dzień wspólnych wypieków. Zrób niezbędne zakupy, przygotuj dzieciom miseczki i akcesoria potrzebne do wyrobu ciasta, a następnie udekoruj odpowiednio stół. Wyobraźnia jest nieograniczona – możecie upiec razem ulubione ciasto, babeczki, a nawet tort! Zaproście kilku najbliższych przyjaciół dzieci i świętujcie razem 1 czerwca!


 

Jeśli pogoda nie dopisze i aktywności na świeżym powietrzu nie będą dobrym pomysłem, uczcij Dzień Dziecka w domu i przygotuj malcowi plac zabaw w waszych czterech kątach. Możesz także przyrządzić ulubione przekąski i napoje, włącz ulubione bajki lub filmy i obejrzycie je razem. Wręcz dziecku prezent i po prostu cieszcie się wspólnie spędzonym czasem.  

Zobacz także:

Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy