GRY
 
 

Badania genetyczne dziecka? Zdrowie zapisane genach!

A gdyby tak można zapobiec nowotworom u naszych dzieci, uchronić je przed cukrzycą, sprawić, by nie miały problemów związanych z otyłością czy alergiami?

dziecko, oczy
fot. fotolia

Zdrowie dziecka a badania genetyczne

Nasze zdrowie zapisane jest w genach. To one decydują o podatności nas i naszych dzieci na choroby, jak również chronią przed nimi. Wystarczy rozszyfrować indywidualne "kod" każdego z osobna i dzięki uzyskanym informacją pobudzać te z nich, które chronią nasze zdrowie. Abstrakcja? Filmowa fikcja? Nie! Już dziś jest to możliwe!
Dzięki osiągnięciom nauki w dziedzinie nutrigenetyki i nutrigenomiki, możesz dostosować sposób odżywania i trybu życia dziecka tak, by zapobiegać problemom zdrowotnym, wynikającym z indywidualnych uwarunkowań genetycznych!
Redakcja poleca: Zrób badania genetyczne jeszcze przed ciążą - VIDEO
Eksperci zachęcają, by jeszcze przed zajściem w ciążę zrobić sobie badania genetyczne. Dzięki nim można zawczasu zmodyfikować swoją dietę, poprawić kondycję organizmu i... zmniejszyć ryzyko chorób cywilizacyjnych u dziecka.

Czym są badania genetyczne u dzieci?

Innowacyjne badania genetyczne pozwalają zdobyć unikalną wiedzę o tym, jak odżywiać dziecko, by wspaniale się rozwijało i uniknęło teraz i w przyszłości wielu chorób dietozależnych – od alergii, przez otyłość aż po zawały oraz cukrzycę. Czyż nie jest to najcenniejsza informacja o naszym dziecku?

Badania genetyczne dziecka – fascynujące czy przerażające?

- Nie chcę wiedzieć, na co zachoruje moje dziecko. - Te zdania padają często z ust mam na wieść o badaniach genetycznych. W obliczu nowego i nieznanego pojawia się niepokój, to zupełnie naturalna reakcja. Pamiętajmy jednak, iż wyniki badań genetycznych nie są wyrokiem! Zdobyte w taki sposób informacje pozwolą ci dostosować żywienie, tryb życia twojego dziecka w sposób, który umożliwi zapobieganie chorobom. Wyniki badań wykażą skłonność dziecka np. do otyłości. Dzięki takim informacjom będziesz mogła odżywiać dziecko w sposób, który zapobiegnie w przyszłości chorobom. To bezcenna wiedza pokazująca, jak żyć, by nie zachorować.

Jak badania genetyczne mogą pomóc twojemu dziecku?

Sprawdź, co na ten temat mówi Dr inż. Katarzyna Okręglicka – fizjolog żywienia


Sprawdź też: Czy twoje dziecko dobrze się rozwija? - testWięcej informacji znajdziecie na stronie Genodiet 
 www.dfmedica.eu
Doładuj
Przeładuj