Joanna Krupa nie da córce mięsa
fot. ONS.pl

Córka Joanny Krupy zostanie wegetarianką? Nie ma wyboru!

Modelka znana jest z tego, że aktywnie chroni prawa zwierząt i nie je mięsa. Nie widzi powodu, dlaczego córka miałaby je spożywać. Czy dieta bezmięsna jest zdrowa dla dziecka?
Milena Oszczepalińska
Joanna Krupa nie da córce mięsa
fot. ONS.pl
Joanna Krupa od lat walczy o to, by zaprzestano wykorzystywania zwierząt do produkcji odzieży. Ma za sobą kilka dość odważnych kampanii reklamowych, w których jasno przedstawiała swoje, można powiedzieć radykalne poglądy na ten temat. Jako przyjaciółka zwierząt nie je też mięsa.

Z racji tego, że modelka od kilku miesięcy jest mamą, stanęła niedawno przed kolejnym dylematem – czy rozszerzając dietę córce, wprowadzać do jej menu również produkty zwierzęce. W jej przypadku odpowiedź mogła być tylko jedna – mała Asha-Leigh będzie wegetarianką, jak mama.

Córka Joanny Krupy jest na diecie bezmięsnej

Gwiazda pochwaliła się niedawno na Instagramie kolejnym zdjęciem uroczej Ashy. Tym razem była to fotografia wykonana tuż przed posiłkiem. Dziewczynka siedzi sobie wygodnie w bujaczku i ma na sobie śliniak z napisem „Give peas a chance love all animals” (daj groszkowi szansę, kochaj wszystkie zwierzęta). Joanna do zdjęcia dodała również wyjaśniający opis, w którym stwierdziła, że „dawanie dzieciom przykładu od samego początku jest kluczem do tego, by mogły stać się kochającymi i współczującymi ludźmi”. Wspomniane miłość i współczucie miały odnosić się oczywiście do zwierząt, które, zdaniem Joanny, nie powinny cierpieć, by ostatecznie lądować na naszych talerzach.

Jedna z fanek postanowiła upewnić się, czy modelka na pewno zamierza nie dawać córce mięsa i zapytała o to w komentarzu. Joanna potwierdziła to przypuszczenie. O dziwo, pod postem modelki nie pojawiły się żadne krytyczne wpisy od internautów. Co więcej, wspomniana fanka przyznała, że jej dzieci również nie jedzą mięsa. 

Podoba ci się idea śliniaków z przesłaniem? Tu znajdziesz ciekawe (i zabawne) propozycje:

Redakcja poleca: Piniata – jak ją zrobić? Instrukcja krok po kroku (film)
Piniata to coraz popularniejszy element dziecięcych przyjęć. Przedstawiamy prosty sposób, jak samodzielnie zrobić efektowną piniatę. Choć nie jest to skomplikowane, warto zabrać się do pracy z odpowiednim wyprzedzeniem, aby piniata zdążyła wyschnąć.

Czy dieta bezmięsna jest zdrowa dla dzieci?

W tak ważnej kwestii, jaką jest żywienie dziecka, nie można opierać się na swojej intuicji lub przekonaniach, ale na wiedzy ekspertów. W wywiadzie dla mamotoja.pl dr. n. med. Witolda Klemarczyka z Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie, stwierdziła kiedyś: „Amerykańska Akademia Pediatrii, Amerykańskie Towarzystwo Dietetyczne, Kanadyjskie Towarzystwo Dietetyczne uznają dietę wegetariańską za odpowiednią dla osób w każdym wieku. Uważają ją za bezpieczną. Są wyniki badań wskazujące na to, że osoby, które odżywiają się zgodnie z zasadami wegetarianizmu, rzadziej chorują na nowotwory czy choroby serca. Uważa się, że przyczyną prozdrowotnego charakteru tej diety jest duża ilość warzyw. Dodatkowym aspektem przemawiającym za wegetarianizmem w USA czy Kanadzie jest to, że dzieci na diecie wegetariańskiej są szczuplejsze niż ich rówieśnicy na diecie tradycyjnej”.

Oczywiście, dieta wegetariańska może powodować niedobory, ale tylko wówczas, gdy będzie źle zbilansowana. To samo zresztą tyczy się każdej innej diety. W przypadku diety bezmięsnej szczególnie dużą wagę należy przykładać do tego, by zapewnić dziecku wystarczającą ilość witaminy B12, której najwięcej jest właśnie w produktach pochodzenia zwierzęcego. Jeśli to konieczne, można witaminę tę suplementować. Nie ma natomiast medycznych przeciwwskazań do tego, by dziecko przebywało na diecie eliminującej mięso.

Są wśród nas mamy wegetarianki, które również zdecydowały o tym, by ich dzieci nie spożywały mięsa? Piszcie w komentarzach!

Źródło: Instagram

Zobacz też:
Oceń artykuł

Ocena 6 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy