kiedy dzieci wrócą do szkół?
fot. Adobe Stock

Większość klas nie wróci do szkół w tym roku szkolnym? Jest takie ryzyko!

Do szkolnych ławek wróciły już dzieci z klas 1-3 szkół podstawowych. Rząd kilka dni temu poluzował obostrzenia, pojawiła się więc nadzieja na powrót do szkół także starszych uczniów. Okazuje się jednak, że większość dzieci być może będzie się uczyć zdalnie do końca roku szkolnego.
Joanna  Biegaj
kiedy dzieci wrócą do szkół?
fot. Adobe Stock
Nadal nie wiadomo, kiedy starsi uczniowie wrócą do szkół. Czy odbędzie się to jeszcze w tym roku szkolnym? Na ten temat wypowiedział się ekspert, który nie ma jednak dobrych wiadomości. Prezes Polskiego Towarzystwa Epidemiologów i Lekarzy Chorób Zakaźnych prof. Robert Flisiak powiedział, że specjaliści są jednogłośni w tym, że szkoła jest głównym miejscem rozsiewania zakażeń do domów i do innych środowisk.

Czy dzieci wrócą do szkół w tym roku?

Specjalista zaznaczył, że część uczniów w tym roku może nie wrócić do nauki stacjonarnej. Będzie to możliwe tylko w niektórych przypadkach. „Obawiam się, że duża część roczników może w tym roku nie wrócić do szkół. Myślę, że jest szansa na powrót dzieci ze starszych klas szkół podstawowych, klas maturalnych” - powiedział prof. Robert Flisiak.

Co na to rząd?

Czy rząd ze zrozumieniem przyjmuje taką wersję powrotu uczniów do szkoły? „O tym nie rozmawialiśmy, nie było o czym rozmawiać. Bo to jest sprawa tak oczywista, że na razie są ważniejsze problemy, które należy rozwiązywać” - wyjaśnił ekspert. Prof. Robert Flisiak zauważył jednak, że jeżeli utrzyma się stabilna sytuacja związana z pandemią koronawirusa – być może rząd zdecyduje się na otwieranie szkół.

Źródło: wp.pl

Zobacz także: 
Redakcja poleca: SIDS, czyli zespół nagłej śmierci łóżeczkowej u niemowląt: jak zapobiegać?
SIDS to zespół nagłej śmierci łóżeczkowej, który dotyka niemowląt. Dzieci są pozornie zdrowe, ale pewnego dnia nie budzą się już ze snu. Jednak rodzice nie są bez szans! Można zmniejszyć ryzyko SIDS i skutecznie zapobiegać nagłej śmierci łóżeczkowej niemowląt. Sprawdź, co to za choroba, i które dzieci są szczególnie zagrożone SIDS.
Oceń artykuł

Ocena 6 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy