Majteczki treningowe dla dzieci uczących się korzystać z nocnika
fot. AdobeStock

Dzięki tym majteczkom pożegnanie z pieluszką będzie o wiele łatwiejsze!

Dlaczego majteczki treningowe to przydatny gadżet w trakcie nauki korzystania z nocnika? Podpowiadamy!
Milena Oszczepalińska
Majteczki treningowe dla dzieci uczących się korzystać z nocnika
fot. AdobeStock
Początki chodzenia bez pieluszki mogą być dosyć trudne. I nawet jeśli dziecko jest gotowe na załatwianie się na nocnik, mogą mu się zdarzać wpadki. Może na przykład zapomnieć o tym, że nie ma już na sobie pieluszki albo zwyczajnie nie zdążyć odpowiednio wcześnie zasygnalizować, że potrzebuje skorzystać z toalety. Nie zrażaj się tym jednak i nie wracaj od razu z powrotem do pieluchy. Możesz natomiast zrobić coś, dzięki czemu unikniesz konieczności mycia Mokrych podłóg po wpadkach malucha. Bardzo pomocne w nauce nocnikowania są majteczki treningowe.

Czym są majteczki trenigowe?

Być może już kupiłaś takie majtki swojemu dziecku, bo dowiedziałaś się o nich, przygotowując się do odpieluchowania. Jeśli tak, na pewno potwierdzisz, że jest to bardzo praktyczny gadżet. Jeśli jednak dotąd nie słyszałaś o tego typu majtkach, pewnie zastanawiasz się, czym różnią się one od zwykłych majtek bawełnianych, które noszą starsze dzieci.

Otóż majteczki lub pieluszki treningowe (występują w różnych wersjach: wkładane jak majtki lub zapinane po bokach jak pieluszki) to coś pomiędzy zwykłymi majtkami a pieluszką. Takie majtki specjalnie przygotowane dla maluchów rozpoczynających przygodę z nocnikiem wyposażone są we wkład zatrzymujący mocz, ale nie nieprzemakalny. Taki wkład jest wykonany np. z tetry.

Majteczki treningowe najlepiej kupić w internecie. Te są w świetnych cenach:

Redakcja poleca: Piniata – jak ją zrobić? Instrukcja krok po kroku (film)
Piniata to coraz popularniejszy element dziecięcych przyjęć. Przedstawiamy prosty sposób, jak samodzielnie zrobić efektowną piniatę. Choć nie jest to skomplikowane, warto zabrać się do pracy z odpowiednim wyprzedzeniem, aby piniata zdążyła wyschnąć.

Zalety majtek treningowych

Takie majtki niewiele kosztują, a są pewnym zabezpieczeniem na wypadek, gdy dziecko zapomni o tym, że nie ma na sobie pieluszki i zrobi siusiu w majtki. Oczywiście w takiej sytuacji majteczki treningowe stają się mokre i nieprzyjemne dla malca i wymagają zmiany, ale unikamy konieczności zmiany całego ubranka i czyszczenia mokrej podłogi.

Dzięki takim majteczkom dziecko szybko uczy się, że nie może załatwiać się już jak dawniej, bo nie ma na sobie pieluszki, która wchłaniałaby i zatrzymywała całą wilgoć. Poza tym niewątpliwą ich zaletą jest przyjemny w dotyku materiał i… super wygląd! Te majteczki pokochają wasze pociechy. I wy też! [content:2_1040,0_22602,0_18768,1_2341:GALGallery] Zobacz też:
Oceń artykuł

Ocena 6 na 5 głosy

Zobacz także

Popularne tematy