Jeżeli zastanawiasz się, kiedy zmienić niemowlakowi fotelik na większy, wiedz, że nie trzeba ani ważyć, ani mierzyć dziecka, ani nawet czytać dołączonej do fotelika instrukcji. Wystarczy włożyć dziecko do fotelika i spojrzeć w jedno konkretne miejsce. To pokaże, czy już pora na zakup większego modelu. Sprawdź, gdzie należy patrzeć.

Reklama

Kiedy zmienić niemowlakowi fotelik na większy?

„Jeśli chodzi o zmianę fotelika niemowlaka na większy, przede wszystkim kierujcie się tym, czy dziecku nie wystaje czubek głowy ponad krawędź fotelika. To jest wyznacznik, czy można nadal wozić dziecko w obecnym foteliku” – mówi Kamil Kasiak, ratownik medyczny.

„Drugim takim wyznacznikiem jest waga dziecka. Pierwsze foteliki są przewidziane do 13 kg. Jeśli więc niemowlak wagą lub objętością ciała przekracza możliwości fotelika, również trzeba pomyśleć o wymianie na większy fotelik”.

„Jeżeli w foteliku jest śpiworek, a dziecko jest w cienkiej odzieży i razem ze śpiworkiem jeszcze pasuje do fotelika, to spokojnie może jeszcze w nim podróżować. I polecam, aby zbyt szybko nie rezygnować z tych pierwszych fotelików” – dodaje ratownik.

Sprawdź też:

Zobacz także
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama