Ta niania ma bardzo dużą wiedzę i doświadczenie, a i tak rodzice nie chcą jej zatrudnić. Dlaczego? [WIDEO]

Trudno się temu dziwić - niania wszystkowiedząca jest mało elastyczna, nie poczeka dłużej w pracy, jeżeli utkniesz w korku wracając do domu - przestrzega Joanna Jakubiak, właścicielka agencji niań i autorka poradnika "Zaufana niania". Zobacz film, z którego dowiesz się, czy mimo wszystko warto zatrudnić taką nianię.

Zobacz inne z serii: zaufana niania (14)

W tym odcinku cyklu mamotoja.pl pt. "Zaufana niania", w którym Joanna Jakubiak, właścicielka agencji niań i autorka poradnika "Zaufana niania" udziela rad, jak znaleźć dobrą opiekunkę do dziecka zapytałyśmy o nianię mającą bardzo dużą wiedzę i doświadczenie, którą sama Jakubiak określiła jako nianię wszytkowiedzącą. Rodzice niechętnie chcą współpracować z taką panią. I trudno czasami się im dziwić.

"Rodzina nie będzie chciała jej zatrudnić"

Właścicielka agencji niań przyznaje, że niania wszytkowiedząca jest typem pani, z którą jej agencja ma największy problem, jeżeli chodzi o rekrutację. "To pani mająca bardzo bogate doświadczenie, bardzo dużą wiedzę i nie jesteśmy w stanie absolutnie do niczego się przyczepić" - mówi Jakubiak. Ale - jak dodaje - wie, że "żadna rodzina nie będzie chciała jej zatrudnić" . 

Dlaczego? Bo jest to pani mało elastyczna, nawet w sytuacjach wyjątkowych odmawiająca opieki nad dzieckiem w weekend, nierozumiejąca, że z powodu korków rodzic może się spóźnić i z poślizgiem powrócić do domu po pracy. "Pracuje do godziny 17 i stoi z dzieckiem w drzwiach, czekając na spoźnionego rodzica" - opisuje Jakubiak.
 
Jej zdaniem, takie nianie nie chcą nic więcej dać z siebie. Wychodzą z założenia, że ich czas jest tak bezcenny, że rodzice muszą tego przestrzegać. "Zatrudniając taką nianię zaczynamy po pewnym czasie zapętlać się, że już nie wiemy kto dla kogo pracuje, czy my dla niani, czy też ona dla nas" - stwierdza autorka poradnika. 

Idealna niania dla perfekcyjnej mamy

Ale jeżeli jesteś mamą poukładaną, zawsze punktualnie wracającą do domu, byc może niania wszytkowiedząca będzie dla ciebie najlepszym rozwiązaniem. "Wszystko będzie chodziło jak w zegarku" - zapewnia Jakubiak. 

Znajdź idealną nianię dla dziecka na niania.pl

Podkreśla, że są to panie, które wszystko wiedzą, "wiedzą lepiej jak nakarmić dziecko, jaka potrzebna jest mu dieta". Jeżeli rodzice popełnią jakiś błąd to niania zwróci im uwagę. "Nie skreślamy takich niań, ale informujemy klientów, że taka pani będzie chciała forsowac swoje pomysły i metody. I albo się na to zgodzą, albo nie" - powiedziała Jakubiak.

Joanna Jakubiak jest nianią z wieloletnim doświadczeniem i właścicielką agencji niań "Zaufana niania". We współpracy z wydawnictwem Edipresse wydała książkę poradnik "Zaufana niania", w której w bardzo przystępny i dowcipny sposób pokazuje jak skutecznie znaleźć nianię dla naszego dziecka.

Czy mimo pewnych wad zatrudniłybyście nianię wszystkowiedzącą? Podzielcie się swoim doświadczeniem w komentarzach.

Zobacz też:
 
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy