Jakie niezbędne umiejętności musi posiadać niania? – radzi autorka poradnika "Zaufana niania" [WIDEO]

Bardzo wiele niań nie wie, jakie są etapy rozwoju dziecka, a to konieczna wiedza, aby dobrze opiekować się dzieckiem – mówi doświadczona niania Joanna Jakubiak, właścicielka agencji niań. Zobacz film, w którym dowiesz się, jakie są 3 niezbędne umiejętności dobrej niani.

Zobacz inne z serii: zaufana niania (14)

Jak mówi Joanna Jakubiak, wystarczą trzy podstawowe umiejętności, abyśmy byli spokojni, że niania dobrze sprawuje opieką nad naszym dzieckiem. Oto one:

Niania musi wiedzieć wszystko o pielęgnacji dziecka

Niania musi wiedzieć jak pielęgnować dziecko - jak karmić, przewijać, jakich używać kosmetyków, jak sobie radzić z odparzeniami, wysypkami. "Bardzo dużo niań tej wiedzy nie posiada" - powiedziała Jakubiak, na podstawie swojego doświadczenia podczas prowadzenia rekrutacji w prowadzonej przez siebie agencji niań.

Znajdź idealną nianię dla dziecka na niania.pl

Po drugie niania powinna wiedzieć wszystko o fazach rozwoju dziecka. "Brak wiedzy w tym zakresie przeraża nas, przychodzą dziewczyny i nie mają pojęcia o skokach rozwojowych" - mówi Jakubiak. Chodzi o to, aby nie przeoczyć najważniejszych momentów, żeby wiedzieć, w jakim kierunku rozwijać dziecko, którym się zajmuje. "Bywa, że dzieci nie rozwijają się prawidłowo, jeżeli niania nie posiada wiedzy na temat etapów rozwoju, to nie będzie w stanie zauważyć,  iż rozwój dziecka nie przebiega prawidłowo"- powiedziała.

Nianiu zrób kurs pierwszej pomocy

Niania powinna posiadać także kurs pierwszej pomocy. "Zupełnie nie rozumiem lekceważącego podejścia bardzo wielu pań do tej sprawy" - mówi Jakubiak. Jak dodaje, jest to "najbardziej obraźliwe pytanie w stosunku do pań 40 plus. Często się wręcz obrażają na nas za to, że mówimy, że nie dostanie pracy, ponieważ nie ma kursu pierwszej pomocy" - powiedziała Jakubiak.

Tydzień z nagrodami na MamoToJa.pl! Codziennie nowy konkurs! Sprawdź, klikając w grafikę:"Ryzykujemy czyjeś życie, nie można pracować z dzieckiem, nie wiedząc jak mu udzielić pomocy, kiedy mu się coś stanie" - przestrzega niania. Jak dodaje, w tej sprawie nie potrzeba specjalnych certyfikatów, w internecie bez problemu można zobaczyć kurs pierwszej pomocy. Wymagajmy takiego kursu, wysyłajmy na nie nianie, w szpitalach ich ukończenie kosztuje 150 zł - apeluje Jakubiak.

Jak mówi, są 4 podstawowe sytuacje, w których trzeba wiedzieć, jak postąpić:
"Każdy, kto opiekuje się dziećmi, wie, że one mogą się wydarzyć i wydarzają się niestety często" – podkreśla niania.

Joanna Jakubiak jest nianią z wieloletnim doświadczeniem i właścicielką agencji niań "Zaufana niania". We współpracy z wydawnictwem Edipresse wydała książkę poradnik "Zaufana niania", w której w bardzo przystępny i dowcipny sposób pokazuje jak skutecznie znaleźć nianię dla naszego dziecka.

A wy, na co zwracacie uwagę zatrudniając nianię? Podzielcie się swoim doświadczeniem w komentarzach?

Zobacz też:
Oceń artykuł

Ocena 1 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy