Atrakcji dla dzieci w Warszawie jest całe mnóstwo. Miasto oferuje najmłodszym i ich rodzicom rozrywki różnego rodzaju – od kulturalnych po niezwykłe place zabaw.

Reklama

W stolicy można spędzić czas weselej i bardziej twórczo niż na dalekich wczasach. Wybraliśmy miejsca, w których dobrze będą bawić się zarówno mieszkańcy miasta, jak i turyści, którzy chcą lepiej poznać stolicę. Jeśli zastanawiasz się, co robić z dzieckiem w Warszawie, sprawdź nasze propozycje. I przekonaj się, że nawet jeden dzień w stolicy może przynieść całą moc wrażeń.

Centrum Nauki Kopernik

Centrum Nauki Kopernik to nowoczesne miejsce edukacyjne. Znajdują się tu wystawy, planetarium, organizowane są najróżniejsze warsztaty i Noce Spadających Gwiazd. Na dachu budynku znajduje się piękny ogród, z którego rozciąga się wspaniały widok na Wisłę.

Bilety wstępu do CNK w dni powszednie kosztują: ok. 25 zł (ulgowy), ok. 37 zł (normalny), do planetarium – ok. 20 zł i 28 zł. Możliwy jest zakup biletów w pakiecie, np. na wystawy + planetarium.

Więcej informacji na stronie Centrum Nauki Kopernik.

Zobacz także

Manufaktura Cukierków

Manufaktura Cukierków to jedna z nietypowych warszawskich atrakcji, która spodoba się nie tylko łasuchom! Można do niej zajrzeć przy okazji spaceru Krakowskim Przedmieściem i Nowym Światem ze Starówki. Poza obejrzeniem sklepu, w którym można przy okazji kupić słodkie pyszności z naturalnych składników, warto tutaj przyjść na warsztaty i pokazy wytwarzania słodyczy.

Terminy:
Poniedziałek – piątek, godz. 16.00, 17.00
Sobota – niedziela, godz.: 12.00, 13.00, 14.00, 15.00, 16.00, 17.00

Koszt uczestnictwa: 20 zł od osoby
Adres: ul. Nowy Świat 51

Więcej informacji na stronie Manufaktury Cukierków.

Hangar 646

Hangar 646 to parki trampolin zlokalizowane na Gocławiu, Mokotowie i Targówku. Każda placówka oferuje mnóstwo atrakcji. Można tutaj robić nie tylko skoki na trampolinie. Na gości czekają między innymi różne przeszkody, ścianki wspinaczkowe, ścieżki akrobatyczne i kosze do koszykówki.

Ceny biletów: od 24 zł. Cena za godzinę
Więcej informacji na stronie Hangar 646

Park linowy

W parku linowym czeka na dzieci wspaniała przygoda. Spacery w koronach drzew (dosłownie!) to test sprawności i... odwagi. Dostępne są cztery trasy o różnym poziomie trudności zawieszone na różnych wysokościach – o możliwości wstępu na każdą z nich decyduje wzrost dziecka. Maluchy mogą liczyć na przeszkolenie i pomoc pracowników parku. Rodzice także mogą dopingować i pomagać na trasie!

Adres: Wybrzeże Helskie 1/5

Ceny biletów: 30 zł, 40 zł, 50 zł i 60 zł (w zależności od trasy)

Rejsy po Wiśle

Od początku maja do końca października można całkiem bezpłatnie przepłynąć się statkiem po Wiśle! Do dyspozycji warszawiaków i turystów są m.in. tradycyjne łodzie drewniane, katamarany i łodzie motorowe. W dni powszednie odbywa się jeden rejs dziennie, a w weekendy przynajmniej pięć. Aby wziąć udział w rejsie, trzeba się zarejestrować na stronie rejsy.waw.pl, wybrać termin i wpłacić zwrotną kaucję 15 zł.

Start rejsu: Barka Dworzec Wodny Warszawa, tuż obok pomnika Syrenki

Pokoje przygód w Warszawie

Sale zabaw Małe Wielkie Przygody to pokoje w baśniowej aranżacji, w których czas spędza się, rozwiązując zagadki. Do dyspozycji są takie pokoje przygód jak Magiczny Las czy Skarb Piratów. Dzieci wchodzą do sali z co najmniej jedną osobą dorosłą i po krótkim wprowadzającym filmie muszą rozwiązywać zadania, w czym przydaje się spostrzegawczość i odrobina sprytu. W razie problemów pomocą służy głos animatora. Są baseny z kulkami, wspinaczka i cekinowe ściany.

Dla dzieci od 3 do 8 lat
Adres: ul. Grójecka 97, budynek Zieleniaka
Bilety: wejście dla 2 osób – 160 zł, dla 3 osób – 200 zł, dla 4-6 osób – 250 zł

Więcej informacji na stronie Małe Wielkie Przygody.

Plac zabaw w lesie bemowskim

Jeśli zwiedzacie Warszawę i dotrzecie na Bemowo, koniecznie zobaczcie plac zabaw Pod Sosnowym Dachem w środku lasu. Wszystkie konstrukcje wykonano z drewna, bez plastiku i nadmiaru kolorów. Jest cicho i spokojnie. Dzieci mogą szaleć na zjeżdżalni, huśtawce, w małpim gaju i na torach przeszkód. W okolicy można pospacerować i obejrzeć karmniki dla zwierząt leśnych. Łatwy dojazd komunikacją miejską i samochodem.

Adres placu zabaw: ul. Kutrzeby 17. Wstęp bezpłatny!

Plac zabaw przy Arkadii w Warszawie

Nowoczesny, przestronny plac pełen atrakcji dla malutkich i starszych dzieci. Powierzchnię przed centrum handlowym Arkadia zaaranżowano tak, aby absolutnie nikt nie mógł się tam nudzić. Dzieci mogą się wspinać, bujać na wielkich owalnych huśtawkach, chować w tajemniczych przejściach i bawić wodą w specjalnej strefie dla najmłodszych. Plac jest bezpieczny, dobrze oświetlony, z miękką nawierzchnią i licznymi ławkami.

Adres: al. Jana Pawła II 82. Wstęp bezpłatny!

Teatr Małego Widza w Warszawie

Teatr Małego Widza oferuje niezwykłe spektakle, warsztaty, koncerty i nowatorskie projekty artystyczne angażujące wszystkie zmysły. Każde przedstawienie w TMW zaskakuje, zachwyca i wnosi coś nowego. Na niektóre z nich można przyjść nawet z niemowlakiem. Główne atuty teatru to fenomenalni aktorzy, spektakle rozwijające dziecięcą wrażliwość i nastrój, który pozwala się zrelaksować. Bilety warto rezerwować z dużym wyprzedzeniem.

Adres:
Scena na Bednarskiej
(Kosmos / Sensoryczny Labirynt Muzyczny)
ul. Bednarska 9

Scena na Jezuickiej
SCEK, ul. Jezuicka 4

(wejście od ul. Brzozowej)

Ceny biletów: ok. 50 zł
Więcej informacji na stronie Teatru Małego Widza

Co jeszcze warto zwiedzić w Warszawie z dzieckiem?

Podczas pobytu w stolicy warto wybrać się z dzieckiem nie tylko do typowych dziecięcych atrakcji. Rodziny często zwiedzają w Warszawie muzea, które również mają ciekawe ekspozycje dla dzieci:

 • Narodowe Muzeum Techniki – oprócz stałych wystaw są tu również organizowane wyjątkowe wydarzenia, jak np. malowanie światłem. Uwaga! Obecnie muzeum jest w reorganizacji i nie wszystkie wystawy są dostępne.
  Adres Pałac Kultury i Nauki, Plac Defilad 1.
 • Muzeum Wojska Polskiego – idealne miejsce dla dzieci zafascynowanych militariami. Dawna broń, miecze, zbroje, muszkiety, mundury, sztandary i zdjęcia spodobają się każdemu przedszkolakowi.
  Adres: AL. Jerozolimskie 3.
 • Muzeum Powstania Warszawskiego – jedno z nowocześniejszych muzeów w Polsce. Ekspozycja częściowo multimedialna. Dla dzieci powstała specjalna Sala Małego Powstańca z teatrzykiem powstańczym i dawnymi zabawkami.
  Adres: ul. Grzybowska 79.
 • Muzeum Życia w PRL w Warszawie. Nietypowa atrakcja w Warszawie dla całej rodziny. Dzieci będą odkrywać nieznany sobie świat, a dorośli przeżyją fajną sentymentalną podróż w czasie.
  Adres: ul. Piękna 28/34, Plac Konstytucji, wejście na prawo od KFC.
 • Muzeum Geologiczne w Warszawie. Fantastyczne miejsce dla fanów naszej planety i wymarłych gatunków zwierząt. Do tego wspaniałe okazy minerałów i skał prezentujące różnorodność geologiczną Polski i rekonstrukcja polskiego dinozaura.
  Adres: ul. Rakowiecka 4, wejście od Wiśniowej.
 • Muzeum domków dla lalek – Muzeum Domków Lalek, Gier i Zabawek prezentuje domki z całego świata i zabawki sakralne. Udostępniane są tu także regularnie zmieniane wystawy czasowe, np. Mazowsze w spódnicy.
  Adres: Krzywe Koło 2/4.
 • Ogród botaniczny UW - coś dla miłośników kwiatów, ziół i spacerów wśród motyli. Podczas spaceru po ogrodzie można podziwiać arboretum, pnącza, rośliny rosnące w różnych strefach geograficznych, rośliny użytkowe i lecznicze, rosarium oraz egzotyczne okazy roślin zgromadzone w szklarniach. Rok 2023 ogłoszony jest w Ogrodzie Botanicznym rokiem zapachu (Aromatyczny Botaniczny)
  Adres: Aleje Ujazdowskie 4.

Zobacz też:

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama