Polacy chcą szczepić swoje dzieci
fot. Adobe Stock

Większość Polaków chce zaszczepić dziecko przeciw COVID-19!

Wyniki najnowszego sondażu wskazują na to, że większość Polaków zdecydowałaby się zaszczepić swoje dziecko na COVID-19, gdyby miała taką możliwość. Jedynie 13,7 % ankietowanych sprzeciwia się takiemu rozwiązaniu.
Joanna  Biegaj
Polacy chcą szczepić swoje dzieci
fot. Adobe Stock
Coraz więcej osób w Polsce i na świecie jest już zaszczepionych przeciw COVID-19. Niedawno amerykański rząd zezwolił na szczepienia dzieci powyżej 12. roku życia. W naszym kraju, jak zapowiedział Przemysław Czarnek, takie szczepienia odbędą się prawdopodobnie w wakacje. Czy Polacy zdecydowaliby się zaszczepić swoje dziecko, gdyby mieli taką możliwość? Zdania na ten temat są podzielone.

Czy Polacy chcą zaszczepić swoje dzieci?

United Surveys dla RMF FM i „Dziennika Gazety Prawnej” przeprowadziło sondaż na temat tego, czy Polacy zdecydowaliby się zaszczepić swoje dziecko przeciw COVID-19, gdyby była taka możliwość. 
 

42% ankietowanych odpowiedziało, że „zdecydowanie tak”, natomiast 26,7% udzieliło odpowiedzi, że „raczej tak”. Łącznie 68,7% osób odpowiedziało, że zaszczepiłoby swoje dziecko, gdyby była taka możliwość. 


Zdecydowanie mniejsza część ankietowanych była przeciwna szczepieniu swoich własnych dzieci. 22,7% osób odpowiedziało, że nie zdecydowałoby się na zaszczepienie swojego dziecka. 13,7% osób była „zdecydowanie przeciw”. 8,7% ankietowanych nie miało zdania na ten temat. 

Jak wynika z danych opublikowanych przez RMF FM, pomysł sczepienia dzieci popiera więcej mężczyzn niż kobiet. Odpowiedzi „zdecydowanie tak” udzieliło 45% mężczyzn, wśród pań całkowicie przekonanych co do szczepień dzieci było 40% ankietowanych. Łącznie za takim rozwiązaniem było 65% kobiet i 72% mężczyzn

Zwolenników szczepień dzieci najwięcej jest w grupie wiekowej 40-49 lat (58%). Szczepienia dzieci przeciw COVID-19 cieszą się większym poparciem również w rodzinach, które posiadają dwoje lub więcej potomstwa.


Poparcie szczepionek było natomiast zdecydowanie mniejsze wśród rodziców jedynaków, a także osób z niższym wykształceniem (podstawowym i zawodowym).


Zobacz także: 
Redakcja poleca: Czy wody płodowe mogą odejść bez skurczów, wyjaśnia ginekolog [WIDEO]
Odejście wód płodowych przed pojawieniem się skurczów porodowych to jeszcze nic niepokojącego. Gdy wody płodowe odejdą, warto jednak się pospieszyć i jechać do szpitala, nawet jeśli skurcze wciąż nie występują. Dlaczego to ważne − tłumaczy ginekolog.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy