Agnieszka Włodarczyk opowiedziała o problemach z karmieniem piersią
fot. Instagram/agnieszkawlodarczykofficial

Agnieszka Włodarczyk opowiedziała o problemach z karmieniem piersią

Agnieszka Włodarczyk opublikowała bardzo szczery wpis, w którym zwierzyła się ze swoich problemów związanych z karmieniem piersią. Młoda mama dostała jednak bardzo dużo wsparcia od swoich fanek, które również są mamami.
Joanna  Biegaj
Agnieszka Włodarczyk opowiedziała o problemach z karmieniem piersią
fot. Instagram/agnieszkawlodarczykofficial
Na początku lipca Agnieszka Włodarczyk powitała na świecie swoje pierwsze dziecko. Choć maluch daje jej się wyspać, to nie wszystko wygląda tak kolorowo... Aktorka szczerze opowiedziała o problemach, z jakimi boryka się jako młoda mama. Opublikowała bardzo szczery post, w którym poruszyła temat karmienia piersią. Jak sama przyznała – nie jest to takie proste...

„Walczymy, żeby karmić piersią”

Agnieszka Włodarczyk opisała, jak w jej przypadku wygląda karmienie maluszka. Aktorka przyznała, że walczy o to, żeby karmić piersią, jednak na razie musi też dokarmiać synka mlekiem modyfikowanym.

„Jeśli chodzi o jedzonko, walczymy, żeby karmić piersią, ale okazuje się, że to nie jest takie proste... Póki co więc dokarmiamy mlekiem modyfikowanym o bardzo dobrym składzie, bo musimy przybrać na wadze (właśnie wagę dla dziecka warto kupić przy okazji robienia wyprawki, bo nigdzie stacjonarnie ich nie ma). Zobaczymy, co będzie dalej...” – napisała aktorka.

Każda kobieta może mieć problemy z laktacją, z przystawianiem dziecka do piersi. Należy pamiętać jednak o tym, że każda mama robi jednak wszystko, co może, by zapewnić dziecku to, co najlepsze. Gdy pojawiają się problemy z karmieniem piersią, warto skonsultować się z doradcą laktacyjnym lub położną.
 

Komentarze innych mam

Pod postem Agnieszki Włodarczyk pojawiło się wiele komentarzy innych mam, które również były w podobnej sytuacji. Słowa pełne wsparcia z pewnością dodadzą aktorce otuchy. Oto niektóre z nich: 

„Proszę się nie zrażać z tym karmieniem. Na pewno się w końcu uda. U nas też były straszne problemy”;
„Czasem się nie udaje i to też nie jest koniec świata”;
„Trzymam kciuki za karmienie piersią, u nas nie wyszło, ale nie czuję się gorsza”;
„Powodzenia. Warto walczyć, ale nic na siłę! Najważniejszy jest komfort psychiczny i samopoczucie mamy”;
„Nie jest ważne czy KP, czy MM, najważniejsze to być razem i cieszyć się chwilą. KP to ciężka sprawa, nie jest to takie hop siup, jak się większości wydaje”.

Zobacz także: 
Redakcja poleca: Czego brakuje w diecie kobiet karmiących piersią? - film
Niestety, kobiety karmiące piersią nie odżywiają się dobrze... Badania wykazały, że całkiem niepotrzebnie wykluczają ze swojej diety niektóre produkty - i choć robią to w trosce o dziecko, to nie jest to korzystne. Zobacz, co możesz poprawić w swojej diecie, jeśli karmisz piersią.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy