godło polski kolorowanka
fot. Adobe Stock

Godło Polski - kolorowanka do wydruku

Godło Polski w postaci kolorowanki może pełnić funkcję edukacyjną - dzięki takim zabawom dziecko ćwiczy rączkę, ale przede wszystkim poznaje symbole narodowe. Pobierz i wydrukuj kolorowankę z orłem białym i porozmawiaj z dzieckiem o genezie polskiego herbu.
Joanna  Biegaj
godło polski kolorowanka
fot. Adobe Stock

Godło Polski jako kolorowanka dla dzieci pomaga maluchowi nauczyć się symboli narodowych. Ale to nie wszystko! Kolorowanie to nie tylko zabawa (lub nauka!), ale również duża korzyść dla rozwoju dziecka. Oto pozytywne strony kolorowania:

  • poprawa zdolności motorycznych u dziecka,
  • stymuluje kreatywność i wyobraźnię,
  • dziecko trenuje koncentrację i skupienie,


Kolorowankę możesz kupić maluchowi, np. w formie książeczki z obrazkami do kolorowania, ale także zrobić sama. Obrazek do pokolorowania z motywem godła Polski możesz pobrać również poniżej. Kolorowanki są także wspaniałą zabawą dla osób dorosłych i dobrym sposobem na odstresowanie się. 

Godło Polski – rysunek dla dzieci

Godłem Rzeczypospolitej Polskiej jest wizerunek orła białego ze złotą koroną na głowie zwróconej w prawo, z rozwiniętymi skrzydłami, dziobem i złotymi szponami, umieszczony w czerwonym polu tarczy.

Godło Polski do wydrukowania i kolorowania ma na celu, poza świetną zabawą, przybliżenie maluchom ważnych symboli narodowych. Herb Polski w postaci kolorowanki można wypełnić na kilka sposobów. Świetnie sprawdzi się tutaj plastelina, którą można wykorzystać do wyklejenia rysunku. Do wypełnienia konturów godła polski dziecko może użyć także bibuły.

Orzeł biały jako kolorowanka doskonale sprawdzi się w przedszkolu, szkole i w domu. Rysunek godła Polski dla dzieci można również wykorzystać do zabawy w układanie puzzli. Należy wtedy pociąć obrazek na kilka kawałków, a dzieciaki powinny ułożyć, a następnie przykleić na kartce wszystkie kawałki w odpowiedni kształt.

Redakcja poleca: Dlaczego warto zachęcać dziecko do kolorowania? 11 powodów [WIDEO]
Kolorowanie to nie tylko zabawa, ale duża korzyść dla rozwoju dziecka. Oto najważniejsze zalety kolorowania - od ćwiczenia rączki po nabieranie pewności siebie!

Godło Polski do wydruku 

Żeby pobrać godło Polski do wydruku, kliknij obrazek. Otworzy się w nowej karcie - pobierz go i wydrukuj. 

godło Polski do kolorowania


Zobacz także:
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy