narzędzia mamotoja.pl
fot. Fotolia.com

10 najlepszych narzędzi i kalkulatorów na Mamotoja.pl

Jak obliczyć dni płodne? Albo... który to tydzień ciąży? I gdzie najlepiej jest znaleźć księgę imion, z której łatwo jest wybrać to jedno jedyne dla dziecka? Koniecznie zajrzyj do naszych kalkulatorów i narzędzi! Niezwykle ułatwiają życie!
Katarzyna Imiołek
narzędzia mamotoja.pl
fot. Fotolia.com
Obliczanie tygodnia ciąży czy prawidłowej wagi dziecka jeszcze nigdy nie było takie proste. Ba, nawet jeśli chcesz wiedzieć, jak przewidzieć płeć dziecka według chińskiego kalendarza, możesz to zrobić bez problemu w krótką chwilę. Zobacz najlepsze i najczęściej używane przez nasze użytkowniczki narzędzia i kalkulatory – to dzięki nim błyskawicznie uzyskasz odpowiedź na wiele ważnych pytań.

1. Kalendarz dni płodnych

Oto narzędzie, które obliczy twoje dni płodne i dni niepłodne oraz wskaże najbardziej płodny dzień w cyklu. Kalendarz dni płodnych, zwany inaczej kalendarzykiem małżeńskim najlepiej sprawdzi się jednak w przypadku kobiet o regularnych cyklach (średnia długość cyklu od 27 do 29 dni). Chcesz sprawdzić, kiedy może dojść do zapłodnienia? Skorzystaj z naszego kalkulatora dni płodnych! 
Redakcja poleca: Co się zdarzy w 8. tygodniu ciąży? [WIDEO]
Ósmy tydzień to już końcówka drugiego miesiąca ciąży. Twoje dziecko jest już kompletnym, choć miniaturowym człowiekiem. Chcesz wiedzieć, jak wygląda? I o czym sama powinnaś pamiętać? Sprawdź!

2. Kalkulator tygodnia ciąży 

Nasz Kalkulator tygodnia ciąży pomoże ci obliczyć, w którym tygodniu ciąży jesteś i ile dni czy tygodni pozostało ci do porodu. Podajesz datę ostatniej miesiączki, a nasze narzędzie wylicza ci automatycznie wiek ciąży. 

3. Księga imion

Nie masz pomysłu na imię dla synka lub córeczki? W naszej Księdze imion nie tylko znajdziesz najlepsze imię dla dziecka, ale też poznasz jego pochodzenie i znaczenie. Przeszukaj naszą bazę imion klasycznych i nowoczesnych, rzadkich i często nadawanych – wybierz imię dziecka z Mamotoja.pl!

4. Kalendarz ciąży 

Jesteś ciekawa, jak się zmienia ciało mamy w ciąży albo rozwija dziecko? I kiedy poczujesz pierwsze ruchy malucha? Zajrzyj do naszego Kalendarza ciąży. To wiarygodne źródło wiedzy i sprawdzonych rad dla każdej przyszłej mamy. Znajdziesz tu także m.in. filmy z badań USG w danym tygodniu ciąży i porady ekspertów.

5. Kalkulator tygodnia ciąży

Wystarczy, że podasz nam datę ostatniej miesiączki, a Kalkulator tygodnia ciąży pomoże ci obliczyć, w którym tygodniu ciąży jesteś i ile dni zostało do porodu. Pamiętaj jednak, że tylko 5 proc. kobiet rodzi dokładnie w wyznaczonym terminie. Poród o czasie może nastąpić zarówno 2 tygodnie przed, jak i po nim.

6. Domowy alkomat

Nasz wirtualny Domowy alkomat pozwala ci od ręki sprawdzić trzeźwość. Wypiłaś drinka jakiś czas temu i nie wiesz, czy już możesz bezpiecznie prowadzić samochód? Podaj swoją wagę i ilość wypitego alkoholu, a błyskawicznie się tego dowiesz. Z naszym domowym alkomatem zmierzenie promili to chwila!

7. Kalendarz rozwoju dziecka

Jak przebiega prawidłowy rozwój dziecka? Co może niepokoić w zachowaniu niemowlęcia, a co jest zupełnie w normie? Zajrzyj do naszego Kalendarza rozwoju dziecka miesiąc po miesiącu i poznaj rady najlepszych pediatrów i ekspertów od wychowania dostosowane specjalnie do wieku twojego dziecka.

8. Kalkulator wagi w ciąży

Chcesz wiedzieć, ile możesz przytyć w danym miesiącu ciąży? Zobacz nasz Kalkulator wagi w ciąży, a łatwiej będzie ci ocenić, czy kilogramów nie przybywa ci zbyt szybko. Pamiętaj, że twoja prawidłowa waga w ciąży może uchronić dziecko przed wieloma chorobami w przyszłości! 

9. Chiński kalendarz płci

To narzędzie jest jednym z najstarszych sposobów planowania płci dziecka. Chcesz zaplanować lub sprawdzić, jaka będzie płeć malucha, zanim będzie widoczna na USG? Skorzystaj z naszego Chińskiego kalendarza płci  - służy ludziom od 700 lat.

10. Poradnia laktacyjna

W naszej Poradni laktacyjnej dowiesz się, jak rozpocząć karmienie piersią, jaką pozycję do karmienia wybrać i jak poradzić sobie z problemami z karmieniem:

  • z zastojem pokarmu,
  • zapaleniem piersi
  • kryzysem laktacyjnym.

Zobacz też: Narzędzia mamotoja.pl - praktyczne kalkulatory zebrane w jednym miejscu
 

Oceń artykuł

Ocena 5 na 5 głosy

Zobacz także

Popularne tematy