Donna Stevens - zdjęcia dzieci przed telewizorem
Instagram/kolaż babyonline.pl
Wychowanie

Po obejrzeniu tych zdjęć, wyłączysz dziecku telewizor

Czy wiesz, co dzieje się z twoim dzieckiem, gdy włączysz mu telewizor? Te zdjęcia pokazują całą prawdę!

Zostawiasz swoje dziecko przed telewizorem i jesteś szczęśliwa, ze masz teraz chwilę spokoju. Ale nie wychodź z pokoju i przyjrzyj się twarzy dziecka. Co widzisz? Czy jest to osłupiała mina, wpatrzona tępo w ekran telewizora? Czy gdybyś teraz zadała jakieś pytanie, to uzyskałabyś na nie odpowiedź? Czy dziecko zauważyłoby, że coś do niego powiedziałaś?

Czym jest "Pudło idiotów"?

Donna Stevens, australijska fotografka zrobiła zdjęcia dzieciom, oglądającym telewizję, a następnie pokazała je na wystawie zatytułowanej "Pudło idiotów". W projekcie wzięło udział 8 dzieci, z których każde jest tak zapatrzone w ekran, że nie zwraca uwagi na to, co dzieje się dookoła. Twarze dzieci są otępiałe i gdybyśmy nie wiedzieli, w jakim momencie zostały zrobione zdjęcia, myślelibyśmy, że dzieci są chore albo wpadły w jakiś trans.
- TV to czarne lustro, przez które patrzymy na świat. [...] Może powinniśmy przykładać większą wagę do roli, jaką pełni technologia w życiu naszych dzieci? - napisała na swojej stronie Donna Stevens.

Polecamy: Dziecko i telewizja - prawdy i mity
 

 

 

New Work #idiotbox

A photo posted by Donna Stevens (@donnastevens) on

 

 

 

Thanks #droga5 for exhibiting Mermaids On Parade & Idiot Box #donnastevens

A photo posted by Donna Stevens (@donnastevens) on


Zobacz także: Co robić, gdy dziecko jest uzależnione od telewizji

 

Kawa w ciąży: czy można ją pić i czy jest bezpieczna? Skutki przyjmowania kofeiny w ciąży

banksy, disnayland
Dismaland_uk Instagram
Aktualności
Park rozrywki inny niż wszystkie. Wybralibyście się?
Lubicie parki rozrywki? Uśmiechnięte twarze dzieci, kolorowe budynki i balony... tego tu nie znajdziecie. Park rozrywki Banksy'ego to ponury świat z dziecięcych koszmarów.

W Weston-super-Mare powstał osobliwy  park rozrywki zaprojektowany przez znanego artystę Banksy'ego. Zmienił on świat bajek w budzącą niepewność i niepokój przestrzeń o nazwie Dismaland (od słowa "ponury"). W tym mrocznym świecie Kopciuszek już nie jedzie karetą, bo miała wypadek, zamek królewny Śnieżki przypomina zaniedbaną kamienicę, a na karuzeli czyha człowiek z nożem. Banksy do współpracy zaprosił 60 artystów z 17 różnych krajów. Każdy z nich starał się stworzyć karykaturalną wizję disneyowskiego świata. Jeśli chcesz zobaczyć ten nietypowy park rozrywki , musisz się spieszyć. Będzie on otwarty tylko przez 5 tygodni. W ramach projektu organizowane będą koncerty i spotkania. Dzieci do lat pięciu są wpuszczane za darmo. Tylko, czy na pewno chcielibyśmy je tam zabrać? O Dismalandzie wiadomo niewiele, tak jak o jego pomysłodawcy. Banksy to znany artysta - człowiek zagadka. Nikt nie wie, kim jest i jak wygląda. Jego prace pojawiają się niespodziewanie w różnych częściach świata i zazwyczaj są zaangażowane politycznie.   Zobacz też: Parki rozrywki       There is going to be an exclusive private viewing tomorrow for locals only. Banksy's last exhibition in Bristol (2009) generated over £9million for the local economy. This time he brings it to the seaside town he used to visit as a child. Doors open to the public this Saturday! #banksy #dismaland #dismalandpark #westonsupermare #graffiti #streetart #montanacans #ironlak #loopcolours #molotow #yardmaster A photo posted by Banksy's Dismaland® Park (@dismaland_official) on Aug 20, 2015 at 12:19pm PDT         "I loved the Tropicana as a kid, so getting to throw these doors open again is a real honour." - Banksy #banksy #dismaland A photo posted by Banksy's Dismaland® Park...

See bloggers, konferencja
See Bloggers
Aktualności
Blogerki piszące o macierzyństwie na See Bloggers w Gdyni
Blogowanie z dzieckiem na kolanie to wyzwanie? Dokąd zmierzają polskie blogi? - na te i inne pytania usiłowano odpowiedzieć w miniony weekend podczas spotkania polskiej blogosfery.

W Gdyni odbyło się jedno z największych wydarzeń dla polskich blogerów. Jessica Mercedes, Konrad Kruczkowski, Maciej Budzich, Martin Stankiewicz, Magda Mirkowicz, Eliza Wydrych, Cyber Marian, Randall, Paweł Opydo, Jason Hunt - znasz ich? See bloggers zgromadziło najlepszych blogerów w Polsce. See bloggers to spotkanie ponad 600 osób piszących blogi. Mieli oni szansę uczestniczyć w dwudniowym evencie składającym się z wielu warsztatów i paneli. 7 stref tematycznych (w tym parentingowa), dzięki którym bloger z każdej dziedziny mógł znaleźć coś dla siebie i skorzystać aktywnie z proponowanych zajęć.   Myślałaś o blogowaniu? Blogerzy parentingowi to spora grupa piszących w Internecie. Dla niektórych to forma pamiętnika i wspomnień z okresu posiadania dziecka , dla innych sposób na życie i praca zawodowa. Z całą pewnością to prężnie rozwijająca się gałąź polskiej blogosfery. Zobacz też: Krupińska urodziła. Kayah informuje     Blogerzy na wymarciu? Kierunek rozwoju, czyli spór o słowo i obraz  Blogerzy dzielili się swoją wiedzą, zdobytym doświadczeniem i obserwacjami. Pokazywano nowe narzędzia dotarcia i interakcji z czytelnikiem/widzem. Co zaskoczyło? Intensywność sporu o słowo i obraz. O to czy czytelnicy tradycyjnych blogów wypełnionych treścią gotowi są na obraz jako formę komunikatu. Czy słowo wymrze i zastąpi je obraz oraz proste, krótkie filmy ze Snapchata? Nie wiadomo. Z pewnością był to ważny temat i pozostanie nierozwiązany. Jedno jest pewne, polska blogosfera musi być wrażliwa na zmiany i trendy.       Po co są takie spotkania? - okiem blogera   Maria Wolna- Pasek z oczekujac.pl Każde wydarzenie organizowane dla blogerów jest jedyne, niepowtarzalne i wyjątkowe. Nie ważne czy jest to spotkanie na mieście 10 autorów z sieci czy duży event dla tysiąca osób. Wielkie spotkania...

zdjęcie z sesji tuż po porodzie wykonane przez PhotoArt by Jessica
PhotoArt by Jessica
Aktualności
Fotograf uchwycił pierwsze chwile po porodzie. Zobacz prawdziwe emocje mam
Radość, płacz, łzy wzruszenia, to emocje, które towarzyszą mamom, gdy pierwszy raz zobaczyły swoje dziecko. Zobacz wzruszające zdjęcia.

Całą ciążę czekamy na ten moment, kiedy po raz pierwszy zobaczymy nasze dziecko i będziemy mogły wziąć je na ręce. Wyobrażamy sobie, jak będzie wyglądało, czy będzie miało włoski, do kogo będzie podobne, czy rozpłacze się na nasz widok? Ale gdy dostajemy takie bezbronne maleńkie dziecko, te wszystkie pytania nie mają znaczenia. Emocji, które nam towarzyszą nie da się opisać słowami, ale jak pokazują przykłady fotografii, da się po części oddać na zdjęciach. Płacz, radość, łzy wzruszenia , to wszystko towarzyszy kobietom, które właśnie zobaczyły swoje dziecko. Zdjęcia poniżej chociaż po części oddają te emocje. Która z nas nie chciałaby mieć w swoim albumie takiej pamiątki?     (function(d, s, id) { var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0]; if (d.getElementById(id)) return; js = d.createElement(s); js.id = id; js.src = "//connect.facebook.net/pl_PL/sdk.js#xfbml=1&version=v2.3"; fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs);}(document, 'script', 'facebook-jssdk')); How would you caption this moment? Posted by Cradled Creations Birth Photography on 3 listopada 2014   (function(d, s, id) { var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0]; if (d.getElementById(id)) return; js = d.createElement(s); js.id = id; js.src = "//connect.facebook.net/pl_PL/sdk.js#xfbml=1&version=v2.3"; fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs);}(document, 'script', 'facebook-jssdk')); This amazing little girl entered our world 3 short hours ago from womb to water to air. Welcome home! Posted by Cradled Creations Birth Photography on 6 grudnia 2013   (function(d, s, id) { var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0]; if (d.getElementById(id)) return; js = d.createElement(s); js.id = id; js.src = "//connect.facebook.net/pl_PL/sdk.js#xfbml=1&version=v2.3"; fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs);}(document, 'script', 'facebook-jssdk')); Posted by PhotoArt by Jessica...

Nasze akcje
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
kiedy nie można odliczyć ulgi na dziecko
Aktualności
Kiedy nie można odliczyć ulgi na dziecko? Przepisy w 2023
Ewa Janczak-Cwil
rekrutacja do szkół podstawowych
Aktualności
Rekrutacja do szkoły podstawowej 2023: zasady, zapisy. Kiedy zaczyna się nabór?
Ewa Janczak-Cwil
przedszkole integracyjne
Edukacja
Przedszkole integracyjne: co to jest, dla kogo? Program
Magdalena Drab
Rekrutacja do szkół średnich: jak wygląda, ważne terminy, obliczanie punktów
Aktualności
Rekrutacja do szkół średnich: kiedy składa się papiery do liceum? Kalendarz 2023
Luiza Słuszniak
Ile może zarobić dziecko, żeby nie stracić ulgi
Prawo i finanse
Ile może zarobić dziecko, żeby nie stracić ulgi – aktualne przepisy
Ewa Janczak-Cwil
Wielki Post: co to jest, ile trwa, historia, symbole
Święta i uroczystości
Wielki Post: ile trwa, historia, symbole, jak się go obchodzi? Kiedy się zaczyna i kończy w 2023 roku?
Luiza Słuszniak
Rekolekcje wielkopostne: co to jest, ile trwają, co mają na celu
Święta i uroczystości
Rekolekcje wielkopostne: co to jest, ile trwają, co mają na celu i czy są obowiązkowe
Luiza Słuszniak
kiedy wakacje
Aktualności
Kiedy wakacje w 2023 roku – początek i zakończenie, jak planować letni wypoczynek?
Ewa Janczak-Cwil
Opieka nad żoną po porodzie
Prawo i finanse
Opieka nad żoną po porodzie 2023: kto ma prawo do zwolnienia i na jak długo?
Joanna Biegaj
Czy alimenty wlicza się do dochodu
Prawo i finanse
Czy alimenty wlicza się do dochodu: czy liczą się do zasiłku rodzinnego i do kredytu?
Milena Oszczepalińska
Nabór elektroniczny do szkół i przedszkoli 2023
Uczeń
Nabór elektroniczny do szkół i przedszkoli 2023
Luiza Słuszniak
ospa u dziecka a wychodzenie na dwór
Zdrowie
Ospa u dziecka a wychodzenie na dwór: jak długo będziecie w domu? Czy podczas ospy można wychodzić?
Milena Oszczepalińska
Pewniaki na egzamin ósmoklasisty z języka polskiego
Język polski
Pewniaki na egzaminie ósmoklasisty: co warto powtórzyć przed egzaminem z języka polskiego?
Luiza Słuszniak
AMR, schemat żywienia niemowląt
Dieta
Schemat żywienia niemowląt: aktualne zalecenia 2023
Magdalena Drab
olej z wiesiołka
Starania o dziecko
Olej z wiesiołka na płodność: czy pomaga zajść w ciążę?
Magdalena Drab
poród w szpitalu
Poród naturalny
Chwyt Kristellera – co to jest, jak wygląda, czym grozi i czy to legalne?
Luiza Słuszniak
Edukacja
Rodzaje przedszkoli: poznaj typy przedszkoli, by wiedzieć, które będzie najlepsze dla twojego dziecka
Luiza Słuszniak
Egzamin ósmoklasisty 2022  z języka polskiego. Zakres materiału
Uczeń
Egzamin ósmoklasisty 2023 z języka polskiego: co trzeba umieć, zakres materiału
Luiza Słuszniak