GRY
 
 

Co dawać dziecku do jedzenia podczas upałów? Jadłospis dla dwulatka

Podczas upałów dzieci mogą mieć mniejszy apetyt na jedzenie. Posiłki powinny więc być lżejsze. Nie zmuszaj dziecka do jedzenia, niech je tyle, ile może. Ważne, by piło odpowiednie ilości napojów. Oto trzydniowy jadłospis dla dwulatka na upały.

fot. Fotolia
Gdy temperatura na dworze dochodzi do 30 st. C, nie tylko dzieci mogą mieć mniejszy apetyt na jedzenie. Dlatego nie nalegaj, by dziecko jadło duże porcje. Zadbaj o lekki jadłospis – przygotuj lekkostrawne dania. Gdy jest ciepło, organizm nie potrzebuje dodatkowej energii do ogrzania ciała - bardziej skupia się na jego ochłodzeniu, dlatego latem ważne jest, by dziecko sporo piło, najlepiej wodę. Pamiętaj też, że maluch powinien jeść regularnie, czyli 4-5 posiłków dziennie: śniadanie, drugie śniadanie, obiad, podwieczorek i kolację. Jeśli obiad był sycący, możesz zrezygnować z podawania dziecku podwieczorku.

Wydrukuj jadłospis dla dwulatka na upały: dzień pierwszy

dieta rocznego dziecka, jadłospis rocznego dziecka, karmienie rocznego dziecka

Redakcja poleca: Czy kobiecie w ciąży wystarczy kwas foliowy z jedzenia? - tłumaczy dietetyk
Od pewnego czasu mamy do czynienia z nowym trendem – kobiety w ciąży zamiast łykać preparaty z witaminami i minerałami, wybierają zdrową dietę. To nie jest bezpieczne rozwiązanie, bo niektóre składniki odżywcze musimy uzupełniać, przyjmując tabletki.
Doładuj
Przeładuj

Popularne tematy

To Cię zainteresuje

Narzędzia dla mam

Więcej

Kanapkowe wariacje i inne kuchenne inspiracje

Uwaga! Idzie mróz!