fot. Fotolia

Co dawać dziecku do jedzenia podczas upałów? Jadłospis na 3 dni

Podczas upałów dzieci mogą mieć mniejszy apetyt na jedzenie. Posiłki powinny więc być lżejsze. Nie zmuszaj dziecka do jedzenia, niech je tyle, ile może. Ważne, by piło odpowiednie ilości napojów. Oto trzydniowy jadłospis dla dwulatka na upały.
Aleksandra Sobieraj
fot. Fotolia
Gdy temperatura na dworze dochodzi do 30 st. C, nie tylko dzieci mogą mieć mniejszy apetyt na jedzenie. Dlatego nie nalegaj, by dziecko jadło duże porcje. Zadbaj o lekki jadłospis – przygotuj lekkostrawne dania. Gdy jest ciepło, organizm nie potrzebuje dodatkowej energii do ogrzania ciała - bardziej skupia się na jego ochłodzeniu, dlatego latem ważne jest, by dziecko sporo piło, najlepiej wodę. Pamiętaj też, że maluch powinien jeść regularnie, czyli 4-5 posiłków dziennie: śniadanie, drugie śniadanie, obiad, podwieczorek i kolację. Jeśli obiad był sycący, możesz zrezygnować z podawania dziecku podwieczorku.

Wydrukuj lub zapisz jadłospis dla dziecka na upały: dzień pierwszy

jadłospis na upały dla dziecka


Zobacz też: Jak przemycić warzywa i mięso do diety dziecka?

Redakcja poleca: Sposoby na pozbycie się zgagi w ciąży [WIDEO]
Zgaga w ciąży jest szczególnie uciążliwa. Zobacz nasz poradnikowy film, w którym podpowiadamy jak się jej pozbyć, a przede wszystkim, co jeść, aby nam nie dokuczała.
Doładuj
Przeładuj