woda

Woda – ważna w diecie dziecka

Mleko mamy to najbardziej wartościowy pokarm dla małej pociechy. Przychodzi jednak taki moment, kiedy konieczne staje się rozszerzenie diety o warzywa, owoce i ryby. Jak bezpiecznie róźnicować więc dietę malca?
woda
Substancje zawarte w mleku mamy to pełnowartościowy posiłek dla malucha do 5 miesiąca życia - dzięki takiej diecie, pociecha rozwija się prawidłowo. Jednak po tym okresie niezbędne stają się zmiany w żywienia maluszka. Owoce, a z czasem warzywa i ryby będą często gościć na jego talerzu. Rozszerzanie diety warto jednak zacząć od podawania naparów i herbatek , które pomogą nie tylko ugasić pragnienie ale i pozbyć się kolki czy zaparć. Pamiętać należy jednak o tym, by napoje przygotowywać na bazie wody źródlanej, na przykład Mama i ja, pozbawionej jest nadmiaru azotanów i sodu.  

Czytaj też: Produkty zakazane w dieci niemowlaka

Woda dla niemowlaka
 

Kolejnym krokiem w rozszerzaniu diety jest wprowadzenie owoców, które dostarczą maluchowi witamin i soli mineralnych. Owoce i warzywa podajemy maluchowi często w formie zupek i przecierów, warto więc zwrócić szczególną uwagę na wodę, na bazie której przygotowujemy te posiłki. Bardzo ważne jest posiadanie opinii Centrum Zdrowia Dziecka. Woda Mama i ja nie tylko posiada pozytywną opinię tego renomowanego ośrodka, ale również zdobyła szereg nagród branżowych. W niezależnym teście wód mineralnych i źródlanych, przeprowadzonym przez Fundację Pro-Test w grudniu 2011 roku, woda zdobyła jedną z dwóch najwyższych ocen.

Czytaj też: 10 pierwszych dań niemowlaka
Redakcja poleca: Czego nie może jeść małe dziecko?
Co lepiej wykluczyć z diety kilkulatka? Dietetyk radzi, jakie produkty i dlaczego nie powinny w ogóle gościć na talerzu małego dziecka.

Krystalicznie czysta
 

Woda Mama i ja to woda o niskim stopniu mineralizacji i niskiej zawartości sodu. Pozbawiona azotów i azotynów, doskonale nadaje się jako baza do przygotowywania napojów i posiłków dla dzieci od pierwszych chwil życia, jak i do spożycia przez dorosłych. Krystalicznie czysta, czerpana w źródle w okolicach Słowińskiego Parku Narodowego, jest dostępna na rynku od kilkunastu lat.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy