Poród można bez problemu obejrzeć na żywo na YouTubie, podobnie jak inne porodowe filmy i zdjęcia bez retuszu. Filmy z porodów mają na ogół miliony wyświetleń w sieci. Nic więc dziwnego, że wciąż przybywa nagrań, na których kobiety uwieczniają swoje najintymniejsze chwile.

Reklama

Poród na żywo i na YouTubie

Po co pokazywać swój poród w internecie albo transmitować go na żywo? Czasem po to, by podzielić się z bliskimi swoją radością i ogromnym przeżyciem, a czasem po prostu po to, by... zarobić. Mowa oczywiście o filmach z porodów, które oglądają miliony anonimowych ludzi, zwiększając oglądalność kanału autora. Na YouTubie nie brakuje filmów z porodów: na niektórych widać jedynie górną część ciała rodzącej, ale jest też mnóstwo takich, w których nie zastosowano absolutnie żadnych filtrów czy cenzury. Dla jednych to gorszące, dla innych ważne i potrzebne:

Brak poszanowania dla intymności może razić. Ale części takich filmów i zdjęć z porodów nie można odmówić wartości edukacyjnej albo nawet terapeutycznej. Tak jest np. w przypadku materiałów, które dokumentują miłość, troskę i olbrzymią siłę rodzącej kobiety. A do tego normalizują kobiece ciało oraz poród, zarówno naturalny...

... jak i poród przez cesarskie cięcie.

A jeśli ktoś chce się dowiedzieć, jak wygląda poród w wodzie? Bez trudu znajdzie film z porodu w internecie:

Zobacz także

Poród w domu to także częsty temat filmów na YT i Instagramie:

Zobacz też:

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama