Wyniki
Wyniki
Laureaci
Wyniki
Wyniki
Wyniki
ziajka krr
Wyniki
Nivea Klub Rodzica Recenzenta
Wyniki
nivea baby 2w1 krr
Wyniki
Pampers KRR
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wyniki
olej z wiesiołka
Adobe Stock
Starania o dziecko

Olej z wiesiołka na płodność: czy pomaga zajść w ciążę?

Olej z wiesiołka to bardzo popularny i polecany przez lekarzy suplement diety dla kobiet. Wpływa na skórę, włosy, paznokcie, odporność, ale i na... płodność. Wyjaśniamy, jak stosować olej z wiesiołka, aby szybciej zajść w ciążę.

Olej z wiesiołka pozytywnie wpływa na gospodarkę hormonalną, a co za tym idzie, na płodność. Poza tym olej z wiesiołka pomaga na bolesne miesiączki, przynosi ulgę suchej skórze z AZS, poprawia wygląd włosów, skóry i paznokci. Podpowiadamy, ile oleju przyjmować, aby cieszyć się promiennym wyglądem i ułatwić sobie zajście w ciążę.

Kiedy można zajść w ciążę? Nie tylko w dni płodne! [FILM]

Olej z wiesiołka: właściwości

Olej z wiesiołka ma liczne prozdrowotne właściwości i idealnie nadaje się dla kobiet na różnych etapach życia i z różnymi kobiecymi dolegliwościami. Nie zaszkodzi jednak stosować go po prostu profilaktycznie, jako element zdrowej diety. Najczęściej wiesiołek pomaga na:

Dzięki zawartości kwasu linolenowego, kwasu gamma linolenowego, witaminie E, antyoksydantom i fitosterolom roślinnym olej z wiesiołka reguluje gospodarkę hormonalną, poprawia ukrwienie skóry, działa przeciwzapalnie.

Olej z wiesiołka na owulację: czy działa?

Nie ma dowodów naukowych potwierdzających, że olej z wiesiołka wpływa bezpośrednio na owulację. Wiadomo jednak, że wpływa on na gospodarkę hormonalną, której prawidłowe działanie przekłada się na regularne jajeczkowanie. Systematycznie spożywany wpływa na odpowiedni poziom prolaktyny i progesteronu, które regulują cykl miesiączkowy. 

Olej z wiesiołka na płodność: czy pomaga zajść w ciążę?

Czy to prawda, że suplementowanie oleju z wiesiołka pomaga zajść w ciążę? Prawda! Jedną z prozdrowotnych cech oleju z wiesiołka jest poprawa płodności. Co prawda nie ma twardych, naukowych dowodów, że olej z wiesiołka poprawia płodność, natomiast jest wiele badań, które wykazały, że:

  • olej z wiesiołka pomaga zagęścić śluz w pochwie, co znacznie ułatwia zapłodnienie,
  • pomaga uregulować cykl miesiączkowy,
  • reguluje gospodarkę hormonalną.

Wszystkie wymienione trzy cechy znacznie ułatwiają poczęcie. Ważna jest jednak systematyczność w stosowaniu. Jeśli starasz się o dziecko, powinnaś zacząć przyjmować olej z wiesiołka w trakcie pierwszego dnia nowego cyklu miesiączkowego.

WAŻNE! Olej z wiesiołka wspiera także płodność mężczyzn, a dokładniej, poprawia jakość spermy i zwiększa ilość plemników.

Olej z wiesiołka: dawkowane na płodność 

Warto włączyć olej z wiesiołka do codziennej diety i spożywać go regularnie, zawsze na zimno (nie smażyć!), dodawać do sałatek, sosów, zup. Wybierz olej z wiesiołka tłoczony na zimno extra virgin w butelce zamiast kapsułek, bo tylko w tej formie kupisz olej niefiltrowany i nierafinowany. Aby poprawić płodność, olej z wiesiołka należy przyjmować 3 razy dziennie po łyżce stołowej (3x15 ml).

WAŻNE! Olej z wiesiołka zawiera kwasy tłuszczowe z grupy omega-6. Dobrze więc łączyć go z tranem lub odpowiednią ilością ryb w diecie, by dbać o proporcje kwasów omega-6 i omega-3.

Zobacz też:

Bezpłodność a niepłodność
Adobe Stock
Problemy z zajściem w ciążę
Bezpłodność a niepłodność: czym się różnią?
Bezpłodność i niepłodność to pojęcia często używane wymiennie – niesłusznie. Bezpłodność to stan nieodwracalny, z kolei niepłodność może być skutecznie leczona. Sprawdź, jak rozpoznać bezpłodność i niepłodność, co jest przyczyną bezpłodności, a także jak wygląda leczenie niepłodności u kobiet i u mężczyzn.

Bezpłodność i niepłodność nie są wymiennymi terminami, choć często tak się ich używa. Różnice powinni poznać szczególnie ci, którzy bezskutecznie starają się o dziecko. Kiedy udać się do lekarza w kierunku diagnozy bezpłodności lub niepłodności, a także jak wygląda leczenie? Co to jest bezpłodność? Bezpłodność jest trwałą niezdolnością do poczęcia dziecka . Jeśli kobieta lub mężczyzna cierpi na bezpłodność, leczenie farmakologiczne nie pomoże w poczęciu dziecka. Jedynym sposobem na cieszenie się potomstwem jest zapłodnienie pozaustrojowe (in vitro), ewentualnie adopcja. Bezpłodność a niepłodność Bezpłodność jest cechą trwałą i – zgodnie z obecnie posiadanym stanem wiedzy medycznej i farmakologicznej – nieuleczalną. Z kolei niepłodnością zgodnie z definicją WHO nazywa się stan, w którym niezdolność zajścia w ciążę lub spłodzenia dziecka są odwracalne . Niepłodność, w przeciwieństwie do bezpłodności, da się leczyć. Niezbędne jest wykonanie szeregu badań, by poznać jej przyczynę. O niepłodności można mówić, jeśli po 12 miesiącach starań o dziecko (regularnego współżycia bez zabezpieczenia 3-4 razy w tygodniu) nadal nie dochodzi do zapłodnienia. Oczywiście, nie każdą sytuację da się zmierzyć tą samą miarą. Jeśli kobieta skończyła 35 lat, warto zasięgnąć porady lekarza wcześniej, niż po roku starań, opowiedzieć mu o swoich planach, przeprowadzić podstawowe badania. Leczenie może potrwać, dlatego nie warto odwlekać tego momentu zbyt długo. Przyczyny bezpłodności: jak można stać się bezpłodnym? Do przyczyn bezpłodności u kobiet należą: brak macicy, brak jajników, wczesna menopauza. W przypadku męskiej bezpłodności mogą to być powikłania po przebytej (także w dzieciństwie) chorobie. Jedną z niebezpiecznych chorób, mogących prowadzić do powikłań groźnych dla...

bolesna owulacja
Jelena Stojankovic/Adobe Stock
Mama
Bolesna owulacja – objawy, jak zmniejszyć ból
Bolesna owulacja dokucza wielu kobietom. Dolegliwości spowodowane są rozciąganiem się i pękaniem ścianki pęcherzyka Graafa, który uwalnia komórkę jajową. Sprawdź, ile trwa bolesna owulacja i jak sobie z nią radzić.

Dolegliwości związane z bolesną owulacją mogą dokuczać w każdym wieku – i nastolatkom, i kobietom dojrzałym. Nie są rzadkością także u kobiet po 40-tce (choć u nich rzadziej dochodzi do owulacji). Mimo to nie u każdej kobiety występuje ból owulacyjny. Niektóre panie mają z nim do czynienia tylko czasami, a większość owulacji odbywa się u nich bezboleśnie. Inne – zaczynają się skarżyć na bolesną owulację dopiero po porodzie. Ból owulacyjny może trwać od kilku minut do 2-3 dni. Zazwyczaj pojawia się jeszcze przed owulacją  – zwykle mniej więcej 24 godziny przed jej wystąpieniem. Potrafi utrzymywać się przez jakiś czas, po tym jak komórka jajowa opuści jajnik. Spis treści: Objawy bolesnej owulacji Bolesna owulacja – przyczyny Jak łagodzić ból owulacyjny? Objawy bolesnej owulacji Ból owulacyjny występuje mniej więcej w połowie cyklu menstruacyjnego , a więc u kobiet regularnie miesiączkujących co 28 dni, może pojawić się ok. 13-14 dnia. Często towarzyszy mu lekko podwyższona temperatura ciała, która jest normą podczas owulacji. Cechy charakterystyczne bólu owulacyjnego: ból w dolnej połowie brzucha po lewej lub prawej stronie – tzw.  ból jajnika promieniowanie bólu do pleców i miednicy wydzielina z pochwy przypominająca konsystencją białko jaja kurzego ból nasila się po wysiłku fizycznym i stosunku ból najczęściej na początku jest ostry, kłujący, a później tępy bolesnej owulacji może towarzyszyć ogólne złe samopoczucie i nudności. U niektórych kobiet podczas bólu owulacyjnego występuje plamienie z pochwy . Aby sprawdzić, czy ból rzeczywiście towarzyszy owulacji, można zrobić test owulacyjny dostępny bez recepty.   Czasami ból w dole brzucha może być objawem stanu chorobowego. Wtedy może być trudno odróżnić go od bólu owulacyjnego. Tak...

cykl miesiączkowy
Fotolia
Mama
Cykl miesiączkowy: jak obliczyć, ile trwa, fazy cyklu
Cykl miesiączkowy dzieli się na 4 fazy: menstruację, fazę folikularną, owulację i fazę lutealną (niepłodną). Podczas każdej dominują inne hormony, które powodują najpierw dojrzewanie jajeczka, a następnie przygotowanie do ciąży lub złuszczenie nabłonka macicy. Sprawdź, co się dzieje w cyklu miesiączkowym!

Cykl miesiączkowy, zwany również cyklem menstruacyjnym lub owulacyjnym, to nic innego jak kilka pojawiających się kolejno faz hormonalnych w organizmie kobiety. Następują po sobie regularnie i wiążą się z przeplatającymi się ze sobą okresami niepłodności oraz płodności.  Pierwsza miesiączka pojawia się średnio między 12. a 13. rokiem życia, a kończy wraz z okresem przekwitania między 45. a 55. rokiem życia. Dobrze funkcjonujący cykl miesiączkowy jest oznaką gotowości do zajścia w ciążę i prawidłowego funkcjonowania hormonów. Spis treści: Czym jest cykl miesiączkowy? Ile trwa cykl miesiączkowy? Jak obliczyć cykl menstruacyjny? Fazy cyklu miesiączkowego Zaburzenia cyklu miesiączkowego Czym jest cykl miesiączkowy? Cykl miesiączkowy to następujące cyklicznie (czyli w powtarzającym się rytmie) zmiany w organizmie kobiety. Ich celem jest przygotowanie macicy na ewentualne przyjęcie zapłodnionej komórki jajowej, uwolnienie dojrzałego jajeczka oraz złuszczenie się nabłonka macicy i wydalenie go wraz z krwią, gdy nie dojdzie do zapłodnienia. Cykl regulowany jest hormonami, których poziom nieustannie się zmienia, wywołując określone zmiany w ciele. Zmiany te nazywane są fazami cyklu menstruacyjnego. Hormony odpowiadające za cykl miesiączkowy mogą także wpływać na samopoczucie kobiety, co sprawia, że w poszczególnych fazach cyklu może czuć się ona lepiej lub gorzej. Dlaczego cykl menstruacyjny jest nazywany cyklem miesiączkowym? Wszystko przez to, że menstruacja to fachowa nazwa miesiączki, a cykl menstruacyjny oblicza się na podstawie dat występowania miesiączki. Ile trwa cykl miesiączkowy? Umownie mówi się, że cykl menstruacyjny trwa 28 dni. Ale normą jest również cykl trwający 21 dni lub nawet 35 dni. U każdej kobiety cykl miesiączkowy ma inną długość. To, ile trwa, zależy od...

Nasze akcje
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
1000 zł na wakacje
Prawo i finanse
Bon 1000 zł na wakacje: od kiedy bon turystyczny 2023? Nowe informacje
Magdalena Drab
świadectwo z paskiem
Wychowanie
Czerwony pasek na świadectwie — od jakiej średniej? Wymagania i kryteria 2023
Joanna Biegaj
początek roku szkolnego 2023
Newsy
Będą dłuższe wakacje: początek roku szkolnego 2023/2024 został przesunięty
Magdalena Drab
5 dni opieki na dziecko
Prawo i finanse
5 dni opieki nad dzieckiem – czy urlop opiekuńczy 2023 jest płatny?
Joanna Biegaj
Życzenia na Dzień Ojca
Święta i uroczystości
Życzenia na Dzień Ojca 2023: od małego i dorosłego dziecka (krótkie, wzruszające, śmieszne)
Joanna Biegaj
ile dać na komunię
Święta i uroczystości
Ile dać na komunię w 2023: ile do koperty od gościa, dziadków, chrzestnej i chrzestnego?
Maria Nielsen
wniosek u urlop rodzicielski
Prawo i finanse
Wniosek o urlop rodzicielski 2023 – wzór do druku
Magdalena Drab
Cytaty na chrzest
Cytaty i przysłowia
Cytaty na chrzest: piękne sentencje i złote myśli z okazji chrzcin
Milena Oszczepalińska
gdzie nad morze z dzieckiem
Czas wolny
Gdzie nad morze z dzieckiem? TOP 10 sprawdzonych miejsc dla rodzin z maluchami
Ewa Janczak-Cwil
jak ubierać niemowlę na spacer wiosną
Pielęgnacja
Jak ubierać niemowlę wiosną: w kwietniu, w maju i przy 20 stopniach [LISTA UBRANEK]
Magdalena Drab
Szkarlatyna - co to oznacza
Zdrowie
Szkarlatyna u dzieci: co to za choroba? Przyczyny, objawy i leczenie płonicy
Beata Turska
larwy kleszczy
Edukacja
Larwy kleszczy – jak wygląda larwa kleszcza i czy jest niebezpieczna? [ZDJĘCIA]
Joanna Biegaj
czy można przykrywać wózek pieluchą
Pielęgnacja
Zakrywanie wózka pieluchą to nie sprytna ochrona przed słońcem. Dziecku grozi szpital!
Magdalena Drab
gęsty katar u dziecka
Zdrowie
Gęsty katar u dziecka – jak szybko się go pozbyć?
Ewa Janczak-Cwil
pas poporodowy
Połóg
Pas poporodowy: kiedy i ile godzin nosić pas brzuszny? [EFEKTY I OPINIE]
Agnieszka Majchrzak
latające kleszcze
Święta i uroczystości
Latające kleszcze – czy strzyżak sarni jest niebezpieczny?
Magdalena Drab
angielskie imiona
Imiona
Angielskie imiona żeńskie i męskie: popularne i ładne (+ ich polskie odpowiedniki)
Joanna Biegaj
uczulenie na słońce
Pielęgnacja
Uczulenie na słońce u dziecka: jak wygląda wysypka od słońca u dziecka? Leczenie, zapobieganie
Małgorzata Wódz