


Jak wzmocnić nogi i jednocześnie zyskać wsparcie męża? Wystarczy wykonać to ćwiczenie :)
Znana trenerka Fit Mom Ania Dziedzic zaprosiła do wspólnych ćwiczeń swojego męża Dawida oraz córeczki – Lenkę i Polę.
Rodzinny piknik, wizyta na plaży, wyprawa do lasu, to przede wszystkim czas zabawy i wypoczynku. Ale warto poświęcić choć chwilę na wspólne ćwiczenia z dzieckiem. W końcu ile można zerkać na malucha zza książki, smartfona, plażowego parawanu czy... grilla. Wspólny rodzinny trening ma same korzyści:
mama może odzyskać dawną figurę, tata ćwiczy siłę i wytrzymałość, a dziecko wzmacnia mięśnie, kręgosłup i ćwiczy koordynację.
Nie masz pomysłu na rodzinny trening, skorzystaj z naszych podpowiedzi.
Zdjęcia wykonano dla magazynu Mama Fit & Beauty - w kioskach od 30 czerwca 2016
Zobacz: Ile kalorii można spalić, bawiąc się z dzieckiem

Zagrajcie w gumę, ale inaczej niż zwykle. Wystarczy chwycić elastyczną gumę w dłonie lub przepasać się nią i... ćwiczyć skoki w dal (z lekkim oporem napiętej gumy), albo próbować biec przed siebie. Gumę możecie przywiązać do drzewa lub poprosić, by tata starał się ją utrzymać. Potem zamieńcie się miejscami – cała rodzina stara się trzymać tatę :)
Zobacz: 10 ćwiczeń dla przedszkolaka

Wykroki do boku świetnie wzmacniają nogi. W roli asystentki trenera (i jednocześnie obciążenia dla ćwiczącej osoby) - wystąpiła ponad dwuletnia Pola.
Przeczytaj: W co bawić się z dzieckiem latem?

Przy tym ćwiczeniu pamiętajcie, że osoba, która stoi, powinna mocno odpychać stopy w kierunku podłoża. Zaś ten, kto leży, stara się opuszczać je jak najwolniej, dzięki temu wzmacnia swoje mięśnie brzucha.
Możecie też ćwiczyć z dzieckiem, poproście, by liczyło powtórzenia.
Przeczytaj: Nauka poprzez zabawę

Oto sprawiedliwy podział ról: mama ćwiczy płaski brzuch, tata – silne ramiona, a córeczka... świetnie się bawi, przeskakując na boki (z małą pomocą taty).
Przeczytaj: Czy sport jest bezpieczny dla dziecka?

Unoszenie bioder świetnie ujędrnia pośladki i prawie bez wysiłku można je ćwiczyć, gdy odpoczywacie sobie na dużym piknikowym kocu.
Poznaj najlepsze: Pomysły na zabawy z tatą

Pamiętajcie, by przy tym ćwiczeniu nie unosić pupy zbyt wysoko!

Zachęcajcie dziecko do nowych wyzwań, niech próbuje podskoczyć o własnych siłach jak najwyżej, a potem podniesie je tata. Może też przechodzić pod „mostkiem”, który zrobiła mama albo oboje rodziców.
Polecamy: Nie zwalniaj dziecka z wf-u!

Wspólne ćwiczenia dają dużo radości :)
Przez chwilę poczujcie się, jak na szkolnych zajęciach z wf, kiedy były wyścigi „taczek”.
Dowiedz się: Jaki wpływ mają ćwiczenia ruchowe na zdrowie dzieci?

Pokażcie smykowi, jaki zgrany z was team, że sport to przede wszystkim dobra zabawa. Jeśli maluch przyzwyczai się do aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu, w przyszłości chętniej będzie uprawiać sport w wolnym czasie, a to zdrowy nawyk. W trakcie wspólnej zabawy ruchowej zauważysz, jaki rodzaj aktywności sprawia dziecku najwięcej frajdy. Czy woli wyścigi, celowanie do bramki, gimnastyczne akrobacje...
Przeczytaj: Twoje dziecko może być jak Jerzy Janowicz


Ania Dziedzic, instruktorka fitness i mama dwóch córek ( 3-letniej Lenki i 1,5 rocznej Poli) realizuje swój autorki program treningowy: „BE FIT MOM”, który został stworzony specjalnie dla świeżo upieczonych mam, które chcą powrócić do formy sprzed ciąży . Mama, będąca około 8 tygodni po porodzie naturalnym i 12 tygodni po cięciu cesarskim, może rozpocząć program Be fit mom. Nim to jednak nastąpi instruktorka radzi jak się przygotować. - Mięśnie brzucha muszą się zregenerować i nie można ich bezpośrednio angażować - uważa Ania Dziedzic. - Jak się przygotować? Od pierwszych dni po porodzie możemy zacząć spacerować, z naszym dzidziusiem w wózku. Spacer powinien trwać około 50 – 60 minut. Wózki dla dzieci - sprawdź opinie rodziców! - Jeżeli wszystko z naszym ciałem po porodzie jest ok, to zaczynamy zamieniać spacer na szybki marsz – mówi Ania Dziedzic, instruktorka fitness. - Jest to wysiłek aerobowy, który zacznie przynosić efekty w postaci spalania tkanki tłuszczowej, redukcji zbędnych kilogramów, zmniejszenie obwodów, pozbycia się cellulitu , dotlenienia organizmu, poprawy kondycji fizycznej, dostarczenia mnóstwo endorfin. Tempo spaceru powinno być takie, abyśmy w jego trakcie, gdyby ktoś był obok nas, mogły swobodnie rozmawiać. Od samego początku powinnyśmy zadbać także o kręgosłup, który po porodzie jest osłabiony. Możemy dokonać tego poprzez wykonanie kilku prostych ćwiczeń wspomagając się wózkiem, drzewem lub ławeczką. Po 8 tygodniach możemy rozpocząć Be fit mom. Każdego dnia, w trakcie spaceru z dzieckiem w wózku , wykonujemy jedno ćwiczenie angażujące daną partię mięśni - np. nóg i pośladków - przykładowe ćwiczenia kształtujące zobaczysz na filmie. Jeśli spodoba ci się to, co obejrzałaś dołącz do grupy mam ćwiczących w Warszawie na Polach Mokotowskich . Pozostałe mamy zapraszamy do...

Co można zrobić, by po kąpieli, bajce i zgaszeniu światła nastąpiła błoga cisza i regenerujący sen najlepiej do rana? Możesz dziecko wyciszyć i pomóc mu szybko zasnąć. Jak? Ćwicz z nim... jogę! To wcale nie jest trudne. Jeśli sama jeszcze nie ćwiczyłaś, warto zapisać się na zajęcia, są też takie specjalne dla dzieci. Możesz też kupić książki, które krok po kroku wyjaśniają jak zrobić to dobrze. By zachęcić malucha wystarczy fajna mata w kolorowe wzorki (i to wcale nie taka za 300 zł!) i proste asany lub ćwiczenia oddechowe. To pomoże zrelaksować się także tobie po całym dniu. Co jeszcze warto wiedzieć? Takie proste ćwiczenia z elementami jogi świetnie wpływają na dzieci, które przeżywają bunty kilkulatków, ciężkie chwile w przedszkolu lub są nadwrażliwe i emocjonalne. Jeśli zapiszesz malucha na zajęcia dla dzieci, tam zostaną dostosowane ćwiczenia także do temperamentu dziecka. Nawet ruchliwy maluch, który nie usiedzi w miejscu, będzie czerpał z nich radość. Dzieci mogą naśladować zwierzątka i świetnie się przy tym bawić. Joga jest też idealna dla kobiet w ciąży! Książki o jodze dla dzieci Warto też zaopatrzyć się w książki do jogi dla najmłodszych . Nasz numer 1 to "Ja, joga" , która może zainspirować do ćwiczenia jogi czytelników w każdym wieku. Znajdziecie w nim dostosowane do dzieci instrukcje praktykowania jogi, tak by wzmocnić ciało, uspokoić umysł i rozbudzić wyobraźnię. Książka "Joga dla najmłodszych. Baw się i rośnij zdrowo" to pozycja, którą napisała wieloletnia instruktorka jogi i prezentuje krok po kroku 20 prostych ćwiczeń, które pomagają najmłodszym skojarzyć je z zachowaniem dobrze im znanych zwierząt. Dziecko może poczuć się odważne jak lew, szybkie jak zając, bystre jak orzeł, radosne jak delfin i mądrze niespieszne jak żółw! Pogoda ducha, spokój...