Menu na komunię w domu nie musi spędzać ci snu z powiek. Menu komunijne powinno być przemyślane, tak aby na przyjęciu w domu było smacznie i zdrowo, ale jednocześnie, żeby gotowanie nie zabrało zbyt wiele czasu. Polecamy pomysłowe dania na komunię w domu – wśród nich przepisy na drobne przystawki i sycący obiad. A do wyboru menu komunijne tradycyjne oraz wykwintne, a także inspirowane sezonowymi warzywami i owocami. Sprawdź co podać na przyjęciu z okazji I Komunii.

Reklama

Przyjęcie komunijne w domu: menu

Przyjęcie komunijne w domu: menu

Jeśli urządzasz komunię w domu, czas ustalić menu komunijne. To jedno z głównych zadań rodziców, bo przecież każdy chce jak najlepiej ugościć rodzinę w tak ważnym dniu. Menu komunijne zależy od liczby gości oraz budżetu. Podajemy przykładowe menu na komunię w domu oraz przepisy do wykorzystania.

Wybrałyśmy menu komunijne w kilku wersjach – dla miłośników tradycji oraz oryginalnych potraw. Polecamy też umieścić w menu różne przystawki i dania gorące do wyboru indywidualnie przez gości.

Tradycyjne menu komunijne

tradycyjne menu na komunię
Adobe Stock/gkrphoto

fot. AdobeStock

Zobacz także

Wykwintne menu komunijne

wykwintne menu komunijne
Adobe Stock/Kamila Sankiewicz

fot. AdobeStock

Oryginalne menu komunijne

oryginalne menu na komunię
Adobe Stock/katherine_gee

fot. AdobeStock

Pomysły na menu komunijne w domu, podsuwa też natura, zachęcając do wykorzystania sezonowych warzyw i owoców, czyli: szparagów, zielonego groszku, botwinki, młodej kapusty czy rabarbaru.

Sezonowe menu komunijne

Organizując przyjęcie komunijne w domu, pamiętaj, że w menu nie muszą znaleźć się wyłącznie potrawy, które powstaną w twojej kuchni. Coraz popularniejszym rozwiązaniem jest zamówienie cateringu ze sprawdzonej restauracji.

Zobacz też:

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama