Prezent z okazji Dnia Nauczyciela wiele mówi na temat osób, które go wręczają. Dlatego niemal za każdym razem warto rozważyć wszystkie za i przeciw. Na liście prezentów, których lepiej nie wręczać nauczycielom, jest naprawdę całkiem sporo rzeczy.

Reklama

Pomysły na prezent na Dzień Nauczyciela, z których lepiej zrezygnować:

Alkohol nie dla nauczyciela

To chyba jeden z najbardziej wprawiających w zakłopotanie prezentów, jaki można sobie wyobrazić. Nawet jeśli uczniowie są już pełnoletni (np. w klasie maturalnej) – nie powinni oficjalnie wręczać nauczycielom żadnych napojów alkoholowych. Rada Rodziców lub rodzicielska Trójka Klasowa również nie powinna brać tego typu upominku pod uwagę.

Perfumy to zły prezent dla nauczyciela

Możemy oczywiście założyć, że zapach, który nam się podoba, z pewnością spodoba się również wychowawczyni lub innemu nauczycielowi, ale… lepiej nie ryzykować. I to bez względu na to, czy w drogerii jest właśnie super promocja na popularną wodę toaletową, czy któraś z mam odkryła znakomitą podróbkę Chanel 5.

Kosmetyki to zły pomysł na Dzień Nauczyciela

Każdy ma inny rodzaj skóry i inne potrzeby, jeśli chodzi o jej pielęgnację. Poza tym wręczenie kremu dla cery dojrzałej nie będzie w dobrym tonie… Może sprawić, że nauczyciel/ka pomyśli, że w ten niedelikatny sposób chcieliśmy przypomnieć jej, że nie jest już pierwszej młodości. Mydło, żel pod prysznic, balsam, płyn do kąpieli, podkład, tusz do rzęs, cienie do powiek, podkład, pomadka… to nie są dobre pomysły na prezent z okazji Dnia Nauczyciela.

Nietrafiony prezent dla nauczyciela: przecenione książki i… czekoladki

Nietrafionym prezentem na Dzień Nauczyciela będzie również książka, na której okładce widnieje cena i informacja o przecenie. Nawet jeśli to bestseller – będzie oznaką braku delikatności i taktu.

Zobacz także

Jeśli chodzi o czekoladki – za każdym razem warto sprawdzić, czy mają ważną datę przydatności do spożycia. To samo dotyczy kawy i herbaty.

Gadżety nie sprawdzą się na Dzień Nauczyciela

Kolejny kubek, smycz, breloczek, deska do krojenia, fartuch kuchenny, płócienna torba na zakupy… Sklepy z upominkami już po wakacjach szykują oferty prezentów, które mają skusić magicznym określeniem: „spersonalizowane”. Czy wątpliwej jakości gadżet z pewnością będzie oznaką szacunku? Nawet jeśli znajdzie się na nim imię nauczyciela i aktualna data?

Prezent dla nauczyciela droższy niż 50 zł

Uwaga, zgodnie z obowiązującym prawem, prezent droższy niż 50 zł może zostać potraktowany jak łapówka i przysporzyć nauczycielowi więcej problemów niż radości. Nawet jeśli uważamy, że wychowawczyni jest osobą, która zasługuje na drogi prezent – wręczając taki upominek, postawimy ją w niezręcznej sytuacji.

Zobacz też:

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama