muzeum i teatr online
fot. Adobe Stock

Wirtualne spacery po muzeach, teatr dla dzieci online, koncerty i opera [KULTURA ONLINE]

Muzeum dla dzieci w internecie, spektakle dla dzieci online - oto odpowiedź na czas kwarantanny (i nie tylko!). Słuchajcie też opery, oglądajcie balet - to wszystko z domu. Nie tylko dorośli, ale i dzieci mogą wykorzystać ten przymusowy czas w domu do obcowania z kulturą. I to Wielką! Chyba nigdy nie było to prostsze. Sami zobaczcie!
Karolina Stępniewska
muzeum i teatr online
fot. Adobe Stock
Czytając dyskusje w internecie, można odnieść wrażenie, że dopóki nie zarządzono stanu zagrożenia epidemiologicznego z powodu koronawirusa, nie zamknięto szkół i przedszkoli, nie wysłano nas zbiorowo do pracy zdalnej, polskie społeczeństwo spędzało cały czas w kinach, filharmoniach i teatrach. A teraz płaczemy, bo odcięto nas od kultury. Czy tak? Nic bardziej mylnego! To właśnie teraz możemy się naprawdę ukulturalniać! Zebrałam dla was miejsca w internecie, gdzie możecie obcować ze sztuką. Zabierzcie ze sobą potomstwo, bo znajdziecie tu spektakle dla dzieci online, muzea dla dzieci, a nawet operę dla najmłodszych!

Wirtualne spacery po muzeach: muzea online

Wiele muzeów w Polsce i na świecie otwiera swoje podwoje - teraz możemy zwiedzić je przez internet! Nie potrzebujemy biletów lotniczych ani pieniędzy, wystarczy:
 • Google Arts&Culture - tu znajdziecie internetowy dostęp do ponad 2,5 tys. muzeów i galerii. Zwiedzajcie!
 • Muzeum Powstania Warszawskiego - stacjonarnie jest zamknięte, ale działa online! Możecie skorzystać z lekcji historii i wirtualnie zwiedzać wystawy.
 • Zachęta Narodowa Galeria Sztuki - Zachęta przygotowała prawdziwą gratkę dla dzieci - warsztaty online. Dużo sztuki, którą dzieci mogą tworzyć w domu pod skrzydłami kuratorów i edukatorów z Galerii. 
 • Muzeum Narodowe w Krakowie - a może odwiedziny w dawnej stolicy? Na stronie krakowskiego Muzeum Narodowego możecie oglądać najcenniejsze dzieła z jego kolekcji.
 • Łazienki Królewskie - i z powrotem do aktualnej stolicy! Na profilu facebookowym Łazienek dużo propozycji w ramach akcji #zostanwdomu. Filmy, zwiedzanie, propozycje zabaw. Możecie nawet przebrać się z dziećmi za postaci ze znanych obrazów!
 • Muzeum Historii Polski - historia dla najmłodszych i dla starszych, zwiedzanie wystawy, druki do czytania i oglądania. Muzeum Historyczne online ma bogatą ofertę dla miłośników przeszłości. 
 • Muzeum Archeologiczne w Biskupinie - na profilu facebookowym obejrzycie transmisje na żywo, zwiedzicie Biskupin i obejrzycie niezwykłe zabytki z tej starej osady. Koniecznie z dziećmi!
Redakcja poleca: Przyspieszenie porodu: jak naturalnie przyspieszyć poród?
Żeby naturalnie przyspieszyć poród, należy zrobić to w sposób bezpieczny zarówno dla ciężarnej, jak i dziecka. Wśród sprawdzonych metod na przyspieszenie porodu po terminie są m.in. spacer, masaż brodawek i piersi czy stosunek seksualny.

Teatry i spektakle dla dzieci online

Teatry też mają sporo do zaoferowania widzom w czasie epidemii. Szukajcie spektakli na Ninatece. Możecie też wybrać się z dziećmi (bez ruszania się z kanapy) do:
 • Teatr Groteska codziennie o 12.00 ma nową propozycję dla dzieci - piosenki, spektakle itd. 
 • Teatr Lalek Guliwer - Wirtualne Podróże z Teatrem Guliwer to świetna propozycja dla najmłodszych. 
 • Teatr im. Wilama Horzycy w Toruniu - - w niedziele aktorzy czytają bajki i proponują zajęcia DIY dla dzieci. Warto!
 • Teatr Rozmaitości Warszawa - a tu prawdziwa gratka dla dorosłych. Wspaniały spektakl „Cząstki kobiety” będziemy mogli obejrzeć już 21 marca o 19.00. 
 • TVP Vod - teatry telewizji poleskiej do obejrzenia online na tej platformie to prawdziwa radość dla każdego teatromaniaka. Co tu znajdziecie? M.in. nagradzane „Wszystko o mojej matce” Tomasza Śpiewaka, a dla dzieci „Pchłę Szachrajkę”.

Opera, koncerty, muzyka

Miłośników muzyki, dużych i małych, odsyłam tu:
 • Pippi Langstrump z Opery Helsińskiej - musicie, po prostu musicie, obejrzeć i posłuchać z dziećmi. Operową Pippi znajdziecie na Arte.tv.
 • Pomelody - dobra muzyka dla dzieci. Naprawdę dobra! A teraz bezpłatny dostęp przez 30 dni! Przeczytaj koniecznie wywiad z twórczynią Pomelody.
 • Dziadek do Orzechów - balet do obejrzenia na stronie Kieleckiego Teatru Tańca. Jest też Alicja w Krainie Czarów!
 • Opera Wiedeńska - Wagner, Verdi, a nawet coś dla dzieci (Rossini "Kopciuszek") - to wszystko prosto z Opery Wiedeńskiej. Prawdziwa gratka!
 • Metropolitan Opera bez wychodzenia z domu? I to za darmo? Tak! Korzystajcie koniecznie, to raj dla melomanów! Codziennie inna opera, dostępna przez 20 godzin. Tak, Carmen i Traviata też będą!

Zobacz też:
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy