Prezent na komunię – zgodnie z tradycją – powinien nawiązywać do charakteru uroczystości. Innymi słowy, najlepiej, by przypominał dziecku o okazji, z powodu której ten prezent otrzymało. Od wielu lat obserwujemy jednak inne podejście. Wydaje się, że obecnie prezent na komunię ma być funkcjonalny i dostosowany do potrzeb dziecka. My polecamy zarówno religijne, tradycyjne i najpopularniejsze prezenty na komunię, jak i te mniej oczywiste oraz nietypowe.

Reklama

Spis treści:

  1. Tradycyjne prezenty na komunię
  2. Modne prezenty na komunię
  3. Oryginalne prezenty na komunię
  4. Mądre prezenty na komunię

Jaki prezent na komunię?

Moda na prezenty komunijne szybko się zmienia i... chyba coraz mniej nawiązuje do duchowego aspektu uroczystości. Na pewno wiele zależy od tego, jakie podejście do samej komunii ma rodzina dziecka. Dla jednych nie do pomyślenia są drogie prezenty na komunię, które nie mają nic wspólnego z religijnym wymiarem sakramentu. Dla innych liczą się jedynie kosztowne i modne gadżety, bo to one świadczą o randze całego wydarzenia. Jak znaleźć złoty środek?

Niezależnie od tego, czy wybierzemy tradycyjny, czy bardziej nowoczesny prezent, warto, żeby był on przemyślany. Zastanówmy się, co najbardziej przyda się dziecku. Warto też pomyśleć o czymś, co nada prezentowi bardziej osobistego charakteru. Możesz np. dołączyć do prezentu krótkie życzenia komunijne albo wygrawerować na biżuterii specjalną dedykację. Oto lista z naszymi pomysłami na prezent komunijny w 2023 roku: to prezenty na komunię dla chłopców i prezenty na komunię dla dziewczynek, modne oraz tradycyjne:

Tradycyjne prezenty na komunię

Pismo święte

Zobacz także

Dla każdego katolika Biblia jest niewątpliwie najcenniejszym z prezentów. Zarówno w sklepie z dewocjonaliami, jak i księgarni znajdziemy różne rodzaje Pisma Świętego: z obrazkami lub bez, pisane uproszczonym językiem lub w standardowym stylu biblijnym, kieszonkowe lub dużych rozmiarów. Jeżeli chcesz, aby twój prezent na komunię był bardziej zindywidualizowany, możesz wybrać także Biblię z grawerem. Umieszczone na grawerze imię i nazwisko dziecka wraz z datą pierwszej komunii świętej z pewnością będzie dla niego wyjątkową pamiątką z tej uroczystości.

Cena: 50-150 zł

Medalik lub biżuteria

Medalik to także ponadczasowy prezent na komunię. W sklepach jubilerskich znajdziesz szeroką ofertę zarówno łańcuszków, jak i samych zawieszek. Dla dziewczynek najczęściej wybiera się subtelne cienkie łańcuszki, a dla chłopców grubsze. Od wyboru kruszcu zależy oczywiście cena takiego prezentu.

Cena: 100-500 zł

Książki

Jeżeli dobrze znasz zainteresowania dziecka i chcesz, aby twój prezent był pamiątką na całe życie, postaw na książki. Wybór książek o tematyce interesującej dziecko nie tylko poszerzy jego wiedzę, lecz także stanowić będzie wartość sentymentalną.

Cena: 30-100 zł

Modne prezenty na komunię

Rower

Rower to uniwersalny prezent na komunię. Dzieci wciąż marzą o własnym rowerze, więc nie musisz obawiać się, że będzie to nietrafiony prezent komunijny. Na rynku jest wiele nowoczesnych modeli rowerów, które można dopasować do zainteresowań i upodobań dziecka. Jeżeli chcesz, aby rower służył dziecku przez długie lata, wybierz model bardziej klasyczny – wszelkie wzory bardzo szybko się znudzą.

Cena: 500-4000 zł

Podróż za granicę

Jeśli możesz pozwolić sobie na wydatek rzędu kilku tysięcy zł, a jednocześnie chcesz, by dziecko poznało inne kultury, zmotywowało do nauki języka obcego lub po prostu nauczyło samodzielności czy bardziej otworzyło na drugiego człowieka, spraw mu prezent, który będzie lekcją życia (w pozytywnym sensie). Podróż może być dla niego niezapomnianą przygodą!

Cena: 1000-3000 zł

Aparat fotograficzny

Jeżeli dziecko lubi podróżować lub po prostu interesuje się fotografią, to wybór aparatu będzie fantastycznym prezentem na komunię. Możesz wybrać modny ostatnio polaroid, jak i klasyczną lustrzankę. Wybór takiego prezentu na pewno sprawi dziecku nie lada frajdę!

Cena: 300-1500 zł

Oryginalne prezenty na komunię

Smartwatch

Nowoczesne zegarki smartwatch to nie tylko atrakcyjne wizualnie prezenty dla dzieci, ale także gadżety wykorzystujące w pełni technologię XXI wieku. Smartwatche mogą zapewnić rodzicom stały kontakt z dziećmi, są poręczne i wielofunkcyjne. Mogą okazać się także świetnym prezentem na komunię.

Cena: 80-1800 zł

Bilety na koncert

Idzie lato, więc wiele wydarzeń będzie mogło bezpiecznie odbyć się pod chmurką! Bilety na koncert ulubionego zespołu mogą okazać się dla dziecka spełnieniem marzeń. Jeśli wiesz, jakiej muzyki słucha dziecko, nie wahaj się – to oryginalny prezent, który przyniesie dziecku mnóstwo radości!

Cena 50-300 zł

Tablet graficzny

Z takiego prezentu na komunię ucieszą się zwłaszcza dzieci, które uwielbiają tworzyć i marzą, by w przyszłości zostać grafikami komputerowymi. Taki tablet daje naprawdę szerokie pole do popisu: począwszy od rysowania aż po stworzenie własnego komiksu.

Cena: 300-2000

Mądre prezenty na komunię

Kursy językowe

Jeśli chcesz, aby dziecko rozwijało się intelektualnie, zainwestuj w naukę języka. Szkoły językowe oferują naukę języków z całego świata, od angielskiego, przez włoski, do chińskiego. Jest to prezent, który dziecko doceni – jeśli nie od razu, to na pewno w przyszłości!

Cena: 400-1200 zł

Lokata w banku

Zamiast wręczać tradycyjną kopertę z gotówką (przy okazji możesz jednak zerknąć ile dać na komunię w tym roku), można założyć dziecku lokatę bankową i przelać tam określoną kwotę pieniędzy. Taki prezent na komunię sprawdzi się zwłaszcza w przypadku dzieci, które chcą oszczędzać na wymarzoną podróż lub inny cel.

Cena: od 100 zł

Piękne wspomnienia

Bilet do parku rozrywki, karnet na tor kartingowy czy obóz sportowy — to propozycje prezentów, które dostarczają przede wszystkim niezapomnianych emocji. By wybrać odpowiedni prezent tego typu, warto znać dokładnie marzenia dziecka.

Cena: od 150 zł - 2000

Jeśli wybierasz się w tym roku na komunię, sprawdź też, ile trwa Komunia w kościele i restauracji (lub w domu). Jeśli nie należysz do praktykujących katolików, zanim zdecydujesz się przyjąć sakrament Eucharystii podczas mszy komunijnej, upewnij się, kiedy nie można przyjąć Komunii.

Zobacz też:

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama