życzenia na rozpoczęcie roku szkolnego
Adobe Stock/czarny_bez
Edukacja

Życzenia na rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

Czego życzyć na początku roku szkolnego? Treść i forma życzeń zależy od tego, czy składamy je nauczycielom, uczniom czy… przedszkolakom. Za każdym razem możemy jednak zadbać o to, by adresat poczuł, że naprawdę kibicujemy mu od samego początku roku szkolnego.

Wśród naszych propozycji znajdziesz życzenia na rozpoczęcie roku szkolnego zarówno dla pierwszoklasistów, jak i starszych uczniów. Pomyśleliśmy również, że z okazji nowego roku szkolnego — rodzice i nauczyciele przedszkolaków też zechcą umilić dzieciom dzień 1 września. Jeśli wśród swoich bliskich masz wspaniałego nauczyciela — w tym dniu pamiętaj również o nim (my pamiętamy).

Spis treści:

Czy dziecko może nie chodzić do szkoły, tylko uczyć się w domu? - film

Życzenia na rozpoczęcie roku dla pierwszoklasisty

Młodszy kolego, młodsza koleżanko, 
życzymy Wam już o poranku: 
ścian kolorowych i ławek zdrowych, 
wiele hałasu, lecz tylko z radości, 
sukcesów w nauce, bez żadnych wyjątków
dla wszystkich: od poniedziałku do piątku.

***

Szkoła podstawowa – z nią wiele się zmienia, 
nowe pojawiają się doświadczenia, 
już nie zerówka, ani nie przedszkole, 
na nowe rzeczy czas zrobić pole… 
Wszystkiego dobrego i sukcesów samych, 
Nauczycieli i kolegów – wyłącznie wspaniałych!

***

Kochane Dzieci, tak wiele przed Wami, 
pora przed nowymi stanąć wyzwaniami,
pora białe koszule przywdziać stylowe, 
i ruszyć na podbój szkoły podstawowej!

***

Szkoła szybko drugim domem się staje,
Z niej wynosi się wiedzę, dobre obyczaje.
To tam spędza się czasu tak wiele.
Niech więc prawdziwi będą przyjaciele.
Niech każdy dzień niesie mnóstwo radości
Oraz (wciąż większej) świata ciekawości!

***

Witaj szkoło! – czas zawołać wesoło 
I pora na nowe odkrycia: 
Z kim w ławce siądziesz,
Jaka będzie klasa 
I które lekcje będą Cię zachwycać. 
Niech blisko będą zawsze fajni ludzie 
I dużo sukcesów w podstawowej „budzie”.

Życzenia na początek roku szkolnego dla uczniów

Z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego, życzę Ci uśmiechu od samego rana i jak najwięcej fajnych ocen z ulubionych przedmiotów.

***

Znów rok szkolny się zaczyna
Wie to każdy chłopak i każda dziewczyna
I wie jeszcze jedno (a w tym sporo racji)
Że gdyby nie szkoła… nie byłoby wakacji.
Wszystkiego najlepszego z okazji rozpoczęcia roku szkolnego, by minął jak najmilej. I jak najszybciej!

***

Chcę Ci życzyć na początek, by nauka szła jak z płatka.
Żeby tyle było piątek – ile pszczół na polnych kwiatkach.
Żeby pochwał było tyle, ile szyszek w gęstym borze.
Żeby w klasie było milej nawet niż nad samym morzem.

***

Chcesz być, kim marzysz? To się ucz.
W ten sposób nie zginiesz w tłumie.
Nauka to potęgi klucz:
Moc ma ten, kto dużo umie.

Życzenia na początek roku szkolnego dla przedszkolaków

Czy słońce na niebie, czy deszcz z nieba leci,
Do przedszkola idą dzieci.
Podobno nie mówią tego nikomu,
Ale w przedszkolu jest miło jak w domu.
Są koledzy, koleżanki
I miłe panie przedszkolanki.
Dużo zabawek, klocków i gier
Aż nie chce stąd wychodzić się!

***

Po wakacjach wszystkie dzieci rozpoczynają naukę. Przedszkolaki też się uczą dużo bardzo ważnych rzeczy. Zobaczysz, jakie ciekawe pomysły na zabawy mają ciocie, żeby nauczyć Was jak najwięcej. Życzę Ci jak najwięcej radości, dużo najlepszych koleżanek i kolegów oraz mnóstwa przygód podczas zajęć.

***

Niech czas w przedszkolu jak w bajce mija
Kolorowo, wesoło — każdy się uwija
By pięknie rysować, i liczyć, i mówić:
Że z przedszkola szybko uciekają smutki.
 

Życzenia dla nauczycieli z okazji początku roku szkolnego

Według Platona: „Wiedza jest drugim słońcem dla ludzi”. Z okazji rozpoczęcia roku szkolnego życzę dużo cierpliwości i pogody ducha oraz jak najwięcej sukcesów.

***

„Wiedza jest jedyną rzeczą, która wzbogaca i której nie można nikomu odebrać” (J. Paderewski). Szczęśliwego nowego roku szkolnego!

***

„Bądź sobą – szukaj własnej drogi, poznaj siebie, zanim zechcesz dzieci poznawać. Zdaj sobie sprawę z tego, do czego sam jesteś zdolny, zanim dzieciom poczniesz wykreślać zakres praw i obowiązków. Ze wszystkich sam jesteś dzieckiem, które musisz poznać, wychować i wykształcić przede wszystkim.” J. Korczak

***

Według A. Einsteina „Szkoła powinna uczyć tak, by dla uczniów była to przyjemność, a nie ciężki obowiązek”. I właśnie tego życzę z okazji rozpoczęcia kolejnego roku pracy w szkole!

Zobacz także:

życzenia urodzinowe dla koleżanki
AdobeStock
Święta i uroczystości
Życzenia urodzinowe dla koleżanki: śmieszne, krótkie, wzruszające (mnóstwo propozycji)
Życzenia urodzinowe dla koleżanki powinny płynąć prosto z serca. Podpowiadamy, co napisać bliskiej znajomej z okazji urodzin. Oto propozycje życzeń w różnym stylu: śmieszne, mądre, wzruszające, krótkie lub długie. Na pewno znajdziesz coś, co spodoba się twojej koleżance ze szkoły, studiów lub z pracy. Jest w czym wybierać!

Urodziny koleżanki są ważnym wydarzeniem, dlatego warto zadbać, by życzenia składane przez nas były naprawdę wyjątkowe. W ten sposób pokażemy koleżance, że pamiętamy o niej i życzymy jej samych cudownych chwil. Jakie życzenia urodzinowe dla koleżanki będą najlepsze? Wybierzcie sami spośród naszych propozycji. Spis treści :  Wzruszające życzenia urodzinowe dla koleżanki Śmieszne życzenia urodzinowe dla koleżanki Krótkie życzenia urodzinowe dla koleżanki Wzruszające życzenia urodzinowe dla koleżanki Wiem, że potrafisz łowić chwile pełne magicznych brzmień i kształtów, więc to, co lubisz, to co Ci miłe niech towarzyszy Ci bez ustanku. *** Z okazji urodzin życzę Ci: marzeń (żeby się spełniały), przyjaciół (żeby pamiętali), życia (żeby było kolorowe), miłości (żeby przyszła), szczęścia (żeby nie opuszczało), okularów (żeby były różowe), wakacji (by mogły trwać wiecznie). *** Są chwile w życiu, które w pamięci zostają, I choć czas mija, one nadal trwają. Są też osoby, które raz poznane, Bywają w życiu niezapomniane. *** Gdy świat ogłosi Twoje urodziny, spójrz wstecz, wspomnij minione dni i godziny. Pomyśl, czy masz to, co chciałaś, czy zdobyłaś tego, którego kochałaś. A jeśli nie, to niech dni wolniej biegną i wszystkie życzenia się spełnią! *** Życzę Ci, abyś w codziennej gonitwie nigdy nie zapominała o swoich marzeniach i nigdy nie zwątpiła w swoje możliwości. Reszta przyjdzie sama. *** Takie to szczere, proste życzenia ofiaruję Ci w dniu Twego urodzenia: Wiele uśmiechów, a mało żałości, Długich lat życia w szczęśliwości, Dobrego zdrowia i pomyślności, Jak najmniej smutków, dużo radości, Dużo przygód, morza wrażeń, Moc słodyczy, nic goryczy Tego Tobie... życzy! ***...

jak podziękować za życzenia urodzinowe
AdobeStock
Święta i uroczystości
Jak podziękować za życzenia urodzinowe? Gotowe podziękowania, wierszyki, cytaty
Podziękowania za życzenia urodzinowe to bardzo miła tradycja. To dobry sposób, by pokazać, że naprawdę doceniamy to, iż ktoś pamiętał o naszych urodzinach. Przedstawiamy oryginalne, fajne i zabawne podziękowania urodzinowe.

Otrzymaliście życzenia urodzinowe i chcecie za nie podziękować? To świetny pomysł! Z pewnością sprawi to wiele radości osobie, która pamiętała o waszych urodzinach. Takie podziękowania za życzenia można wysłać w prywatnej wiadomości lub opublikować np. na Facebooku. Oczywiście możecie napisać „dziękuję wszystkim za życzenia”, jeśli jednak chcecie zrobić to w bardziej wyjątkowy sposób – mamy dla was kilka propozycji. Podpowiadamy, jak podziękować za życzenia urodzinowe. Gotowe podziękowania za życzenia urodzinowe :  Piękne podziękowania za życzenia urodzinowe Oryginalne podziękowania za życzenia urodzinowe Krótkie podziękowania za życzenia urodzinowe Zabawne i fajne podziękowania za życzenia urodzinowe Podziękowania za życzenia urodzinowe – wierszyki Podziękowania za życzenia urodzinowe – cytaty Piękne podziękowania za życzenia urodzinowe Dziękuje za Twoje życzenia pełne szczerych słów i pasji! Dziękuje za słowa, które płyną z głębi serca! Dziękuję za wszystko, co dla mnie zrobiłaś, za to, że jesteś w te dobre i te złe dni. I choć wiele nas czasami dzieliło, dziękuje za to, że jesteś. Twoja obecność daje mi siłę do życia i działania! *** Bardzo dziękuję za złożone mi życzenia. Przyniosły mi ogromną radość. Jesteście zawsze w mojej pamięci. Cieszę się, że ja również jestem wam bliski. Pozdrawiam serdecznie i mocno ściskam. *** Bardzo dziękuję za życzenia, które otrzymałam od tak wielu osób – tych najbliższych, bliskich i tych dalszych. I nawet tych, których zupełnie nie znam! To dla mnie wielka radość, a jednocześnie chwila do zastanowienia się, ponieważ nie wiem, jak mam Wam wszystkim podziękować za tak miłe słowa! Może po prostu powiem – dziękuję wszystkim...

Życzenia urodzinowe dla dziecka
AdobeStock
Gry i zabawy
Życzenia urodzinowe dla dziecka: mądre, krótkie, śmieszne, religijne, obcojęzyczne
Życzenia urodzinowe dla dziecka powinny być radosne, zabawne i proste. Takie właśnie są zebrane przez nas wierszyki z okazji urodzin. Znajdziesz tu nawet życzenia urodzinowe dla dzieci po angielsku i niemiecku!

Jak napisać fajne życzenia urodzinowe dla dziecka? Wszyscy chcemy, aby dziecko było zdrowe, szczęśliwe i mogło spełniać swoje marzenia. Ale czasami trudno te życzenia ubrać w słowa w niebanalny sposób. Dlatego przygotowaliśmy życzenia urodzinowe dla dzieci – dla dziewczynki i dla chłopca. To życzenia zabawne lub poważne, krótkie lub dłuższe, pisane prozą lub w formie wierszyka. Skorzystaj z naszych śmiesznych gotowych wierszyków urodzinowych i poważnych mądrych życzeń na urodziny dla dziecka – sprawdzą się zarówno gdy maluch kończy roczek, 2 lub 3 lata, jak i dla starszych pociech. Proponowane przez nas życzenia urodzinowe możesz też razem z dzieckiem wpisać do kartki urodzinowej dla kolegi lub koleżanki i dołączyć do prezentu na przyjęcie urodzinowe .  Spis treści : Życzenia urodzinowe dla dziecka Mądre życzenia urodzinowe dla dziecka Śmieszne życzenia urodzinowe dla dziecka Krótkie życzenia urodzinowe dla dziecka Religijne życzenia urodzinowe dla dziecka Życzenia urodzinowe dla dziecka po niemiecku Życzenia urodzinowe dla dziecka po angielsku Życzenia urodzinowe dla dziecka Fajne życzenia urodzinowe dla dziecka to rymowane wierszyki. Są zdecydowanie bardziej śmieszne i dostosowane do wieku jubilata. Zabawny  wierszyk urodzinowy dla córki  lub wyjątkowe  życzenia urodzinowe dla syna z pewnością sprawią, że dzień urodzin będzie pełen chichotu i radości. Oto życzenia na urodzinki dla ukochanej naszej Dziecinki! Niech życie Ci płynie jak bajka, szczęście niesie na skrzydłach jak czajka, radość nie znika z buzi, nie braknie wokół życzliwych ludzi. *** Zdrowia, szczęścia, pomyślności, niech od dzisiaj radość gości, lodów, ciastek i słodyczy – tego Ci mamusia życzy. ***...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach
Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19
Partner
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Partner
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Partner
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Partner
Polecamy
Porady
jak pobrać bon turystyczny
Prawo i finanse
Jak pobrać i aktywować bon turystyczny: instrukcja rejestracji na PUE ZUS (krok po kroku)
Milena Oszczepalińska
ukraińskie imiona
Imiona
Ukraińskie imiona: męskie i żeńskie + tłumaczenie imion ukraińskich
Joanna Biegaj
cytaty na urodziny
Cytaty i przysłowia
Mądre i piękne cytaty na urodziny –​ 22 sentencje urodzinowe
Joanna Biegaj
Ile dać na Chrzest?
Święta i uroczystości
Ile wypada dać na chrzciny w 2022 roku? – kwoty dla rodziny, chrzestnych i gości
Luiza Słuszniak
gdzie nad morze z dzieckiem
new badge ranking small
Niemowlę
Gdzie nad morze z dzieckiem? TOP 10 sprawdzonych miejsc dla rodzin z maluchami
Hanna Szczesiak
ospa u dziecka a wychodzenie na dwór
Zdrowie
Ospa u dziecka a wychodzenie na dwór: jak długo będziecie w domu? Czy podczas ospy można wychodzić?
Milena Oszczepalińska
5 dni opieki na dziecko
Prawo i finanse
5 dni opieki (urlop na dziecko) – wszystko, co trzeba wiedzieć o nowym urlopie
Joanna Biegaj
pesel po 2000
Prawo i finanse
PESEL po 2000 - zasady jego ustalania
Agnieszka Majchrzak
hiszpańskie imiona
Imiona
Najczęściej nadawane hiszpańskie imiona - ich znaczenie oraz polskie odpowiedniki
Joanna Biegaj
Bon turystyczny: jak wykorzystać w 2022?
Aktualności
Gdzie można wykorzystać bon turystyczny – lista podmiotów + zmiany przepisów
Ewa Janczak-Cwil
Urlop ojcowski
Prawo i finanse
Urlop ojcowski 2022: ile dni, ile płatny, wniosek, dokumenty
Magdalena Drab
przedmioty w 4 klasie
Aktualności
Przedmioty w 4 klasie szkoły podstawowej – jakie i ile?
Ewa Janczak-Cwil
300 plus
Prawo i finanse
300 plus 2022 – dla kogo, kiedy składać wniosek?
Małgorzata Wódz
na komary dla niemowląt
Zdrowie
Co na komary dla niemowląt: co wolno stosować, czego unikać?
Ewa Janczak-Cwil
urwany kleszcz
Zdrowie
Urwany kleszcz: czy usuwać główkę kleszcza, gdy dojdzie do jej oderwania?
Ewa Janczak-Cwil
Bon turystyczn atrakcje dla dzieci
Czas wolny
Bon turystyczny – atrakcje dla dzieci, za które można płacić bonem
Ewa Janczak-Cwil
300 plus dla zerówki 2021
Aktualności
300 plus dla zerówki w 2022 roku – czy Dobry Start obejmuje sześciolatki?
Joanna Biegaj
rekrutacja do liceum
Wychowanie
Jak wygląda rekrutacja do liceum 2022/2023? Jak dostać się do dobrego liceum?
Joanna Biegaj