Czas wolny

Imiona dla kota i kotki: krótkie, śmieszne, poważne [TOP 10]

Skąd czerpać inspiracje, wybierając imię dla kota? Proponujemy imiona krótkie i łatwo wpadające w ucho, klasyczne i trochę zabawne.

Jak nazwać kota? Wybór imienia może być dobrą zabawą dla całej rodziny. Wymyślajcie imiona proste, które łatwo wymówić i takie, które pasują do charakteru pupila. Bo przecież wasz domowy zwierzak może być oazą spokoju, dostojnym kocurem albo psotnym rozrabiaką. Oby tylko imię dla kota nie brzmiało dziwnie ani nie miało negatywnego wydźwięku!

Imię dla kota - co oznacza?

Imię dla kota lub kotki powinno mieć jasny przekaz i nieść ze sobą miłe skojarzenia. Przy wyborze warto kierować się wyglądem pupila, kolorem sierści albo jakąś charakterystyczną cechą. Dobrze, jeśli imię kota będzie nawiązywać do ulubionej książki czy filmu. Polecamy imiona pieszczotliwe (Mruczek, Łatek), klasyczne (Bolesław, Stefan), nawiązujące do literatury lub historii (Gandalf, Geralt, Napoleon).

Imiona dla kota rudego

Merida, Karmel, Toffik

Imiona dla kota białego

Śnieżka, Elza, Bieluch

Imiona dla kota czarnego

Heban, Zorro, Puma

Imię dla kota - imię z bajki

A może nazwać kota imieniem z bajki? Filemon, Simba, Garfield, Salem - dzieci będą pewnie miały mnóstwo pomysłów. Sprawdź popularne i oryginalne imiona dla kotów.

Imię dla kota – lista

Ciekawe imiona dla kota i kotki – oto nasze TOP 10:

  1. Piorun
  2. Hugo
  3. Luna
  4. Fifka
  5. Kulka
  6. Inka
  7. Hops
  8. Cola
  9. Bona
  10. Kastor

Zobacz też:

praca zdalna z dziećmi
Adobe Stock
Aktualności
Praca zdalna: jak pracować z domu przy dzieciach?
Praca z domu może być prawdziwym błogosławieństwem, może jednak być też utrapieniem, kiedy dzieci nie dają ci pracować. Podpowiadamy, jak pogodzić pracę zdalną z opieką nad dziećmi, tak by żadna ze stron nie straciła na tym rozwiązaniu.

Koronawirus sprawił, że wielu z nas pracuje zdalnie. Dla niektórych oznacza to konieczność siedzenia przy komputerze, inni muszą odbywać telekonferencje. Ale jak to wykonać, kiedy w domu są dzieci i domagają się uwagi? Nie chcesz przecież skończyć jak ten osławiony ojciec z BBC . Jeśli masz trudność z pogodzeniem pracy z domu z opieką nad dziećmi, te rady od innych pracujących mam i Katarzyny Pardeli, coacha i trenerki, mogą ci pomóc. Praca z domu a dzieci Najważniejsze to założyć, że jesteś w pracy. Nieumyte naczynia mogą poczekać, aż skończysz. Nakarmienie dzieci czekać jednak nie może, dlatego podstawą pracy zdalnej, kiedy masz pod opieką dziecko, jest dobra organizacja dnia . I pamiętaj: bywa ciężko. Im młodsze dziecko, tym więcej uwagi potrzebuje. A ty musisz w tym czasie wysłać tonę e-maili, spotkać się z kimś na wideokonferencji i napisać raport na wczoraj. To może być frustrujące i masz prawo do zmęczenia . Jak zorganizować pracę zdalną przy dzieciach? Od czego zacząć? Od planu dnia! Jeśli masz elastyczny grafik pracy, to połowa sukcesu. Dziecko marudzi, więc zajmujesz się nim, a dokańczasz pracę, kiedy spokojnie koloruje lub ogląda bajki. Nie zapominaj o drzemkach dziecka — to najlepszy czas do spokojnej pracy. Pamiętaj, żeby wytłumaczyć dziecku, że pracujesz i dlaczego to jest ważne. Używaj słownictwa odpowiedniego do wieku dziecka. Może umówcie się na znak, który oznacza, że jesteś zajęta i nie możesz odpowiedzieć na pytanie? Np. zakładasz opaskę na włosy albo pokazujesz dziecku jakiś obrazek, kiedy przychodzi do ciebie, a ty akurat rozmawiasz służbowo przez telefon? Ustal też system nagród , np. jeśli teraz pozwolisz mi przez godzinę popracować w spokoju, potem pobawię się z tobą w gotowanie, wyścigi itp. Zaangażuj do pomocy ojca dziecka, a poza okresem społecznej izolacji z powodu koronawirusa , skorzystaj z pomocy babci, cioci...

kobieta, choroba, koronawirus
Adobe Stock
Aktualności
Koronawirus: objawy u dorosłych, po jakim czasie, nietypowe objawy [LISTA]
Koronawirus atakuje układ oddechowy, wywołuje kaszel, duszność i gorączkę. O ile dzieci i młodzież często chorują bezobjawowo, o tyle u dorosłych zakażenie koronawirusem daje zwykle ciężkie objawy – nie wszystkie dotyczą dróg oddechowych!

Objawy koronawirusa u dorosłych i dzieci są podobne, choć mogą mieć różne nasilenie. Na początku światowej pandemii objawy zarażenia wirusem SARS-CoV-2 wiązano przede wszystkim z układem oddechowym – pacjenci mieli ostry kaszel, trudności w oddychaniu oraz wysoką gorączkę. Badania pokazały jednak, że objawy koronawirusa u dorosłych mogą obejmować także układ pokarmowy i nerwowy, zaobserwowano nawet objawy okulistyczne. Koronawirus – objawy u dorosłych Pierwsze objawy koronawirusa można pomylić z objawami grypy. Zarówno chory na grypę, jak i zarażony koronawiurusem ma: wysoką gorączkę kaszel, zwykle suchy, rzadziej mokry bóle mięśni U dorosłych koronawirus powoduje także: silne osłabienie zmniejszenie apetytu Jak odróżnić koronawirusa od grypy ? Typowe objawy COVID-19 u dorosłych to także duszności , które nie pojawiają się w czasie sezonowej grypy. Ponadto wirus grypy powoduje ból głowy, ból gardła i często katar – to objawy, jakich nie zaobserwowano (lub zaobserwowano w minimalnym stopniu) u dorosłych z koronawirusem.  Koronawirus – nietypowe objawy u dorosłych Niestety, badania pokazują, że rozpoznanie koronawirusa może nie być tak oczywiste, a oprócz najczęstszych objawów zakażenia SARS-CoV-2 u chorych pojawiają się kolejne, dotychczas w ogóle nie łączone z koronawirusem. U dorosłych koronawirus może wywołać: ból brzucha biegunkę Ważne! Wg badań chińskich naukowców koronawirus może prawdopodobnie przetrwać w kale chorych , którzy wyzdrowieli i u których nie stwierdza się już obecności patogenu w układzie oddechowym. To mogłoby oznaczać, że koronawirus może wnikać do układu pokarmowego i dawać objawy podobne do zatrucia pokarmowego (nudności, wymioty, biegunka).   zapalenie spojówek , zaczerwienienie oczu i okolic oczu (wg WHO objawy okulistyczne zdarzają...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach

Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19

Partner
Miasteczko Zmysłów 2
Małe dziecko

Odwiedź Miasteczko Zmysłów i poznaj jego atrakcje!

Partner
KINDER Niespodzianka WSCW
Rozwój dziecka

Poznaj świat emocji dziecka! Ruszyła akcja Widzę, Słyszę, Czuję, Wiem

Partner
Polecamy
Porady
ile dać na komunię
Święta i uroczystości

Ile dać na komunię w 2022: ile do koperty od gościa, dziadków, chrzestnej i chrzestnego

Maria Nielsen
Podróż kleszczowy
Poród naturalny

Poród kleszczowy: wskazania, powikłania, skutki dla matki i dziecka

Ewa Janczak-Cwil
co kupić na chrzest
Święta i uroczystości

Co kupić na chrzest? Prezenty praktyczne i pamiątkowe [GALERIA]

Joanna Biegaj
zapłodnienie
Starania o dziecko

Zapłodnienie: przebieg, objawy, kiedy dochodzi do zapłodnienia

Magdalena Drab
400 plus na żłobek
Aktualności

400 plus dla dziecka na żłobek: zasady, warunki, wniosek

Ewa Janczak-Cwil
Pierwsza komunia święta
Święta i uroczystości

Prezent na komunię: pomysły na prezenty modne i tradycyjne (lista)

Magdalena Drab
biegunka w ciąży
Zdrowie w ciąży

Biegunka w ciąży: przyczyny i leczenie rozwolnienia w ciąży i przed porodem

Ewa Janczak-Cwil
Pieniądze na dziecko
Prawo i finanse

Świadczenia na dziecko: co przysługuje po urodzeniu dziecka 2022? [ZASIŁKI, ULGI]

Małgorzata Wódz
Czop śluzowy
Przygotowania do porodu

Czop śluzowy – co to, jak wygląda, kiedy odchodzi?

Joanna Biegaj
plan porodu
Lekcja 2

Plan porodu: jak go napisać, czy jest obowiązkowy? Wzór do druku

Małgorzata Wódz
wyprawka dla noworodka wiosna
Noworodek

Wyprawka dla noworodka: wiosną to obowiązkowa lista! (ubranka i rzeczy do wózka)

Małgorzata Wódz
twardy brzuch w ciąży
Zdrowie w ciąży

Twardy brzuch w ciąży – kiedy napięty brzuch jest powodem do niepokoju?

Ewa Cwil
pozytywny test ciążowy
Ciąża

Pozytywny test ciążowy – co dalej? Kiedy test ciążowy jest fałszywie pozytywny?

Joanna Biegaj
plamienie implantacyjne
Objawy ciąży

Plamienie implantacyjne: co to jest, jak wygląda, ile trwa? Czy zawsze występuje w ciąży?

Małgorzata Wódz
jak ubrać dziecko na spacer
Pielęgnacja

Jak ubrać niemowlę i starsze dziecko na spacer, by nie było mu za zimno ani za gorąco?

Małgorzata Wódz
Pozycje wertyklane do porodu
Poród naturalny

Pozycje wertykalne do porodu: dlaczego warto rodzić w pozycji wertykalnej?

Dominika Bielas
wody płodowe
Przygotowania do porodu

Jak wyglądają wody płodowe? Jak je rozpoznać?

Beata Turska
9 miesięcy w 4 minuty: tak powstaje życie
Przebieg ciąży

Rozwój płodu tydzień po tygodniu – ten film wzruszy każdego!

Joanna Biegaj