Wyniki
Wyniki
Laureaci
Wyniki
Wyniki
Wyniki
ziajka krr
Wyniki
Nivea Klub Rodzica Recenzenta
Wyniki
nivea baby 2w1 krr
Wyniki
Pampers KRR
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Egzamin ósmoklasisty 2022 – terminy
Krakenimages.com/Adobe Stock
Edukacja

Egzamin ósmoklasisty 2023 – terminy egzaminów z poszczególnych przedmiotów

Egzamin ósmoklasisty 2023 – kiedy odbędą się egzaminy dla ósmoklasistów w 2023? Podajemy listę przedmiotów egzaminacyjnych wraz z terminami podstawowymi i dodatkowymi oraz datą ogłoszenia wyników.

Egzamin ósmoklasisty odbywa się po zakończeniu nauki w ostatniej klasie szkoły podstawowej. Daty egzaminu ósmoklasisty ogłasza dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej i odbywa się to zwykle latem roku poprzedzającego rok egzaminacyjny. 

Spis treści:

Czy można jeść truskawki w ciąży? Tak, ale nie zawsze! (czy mogą wywołać uczulenie u dziecka?)

Egzamin ósmoklasisty – jakie przedmioty obejmuje?

Egzamin kończący naukę w szkole podstawowej jest egzaminem obowiązkowym, pisemnym i obejmuje w roku 2023 trzy przedmioty. Są to: język polski, matematyka oraz język obcy nowożytny. Do wyboru są następujące języki obce: angielski, francuski, hiszpańskiego, niemiecki, rosyjski, ukraiński lub włoski.

Uwaga! Uczeń może wybrać tylko ten język obcy, którego uczył się w szkole w ramach obowiązkowych zajęć edukacyjnych.

 

Egzamin ósmoklasisty – terminy

Większość uczniów przystąpi do egzaminu ósmoklasisty w terminie głównym. Ci, którzy z powodów losowych lub choroby nie będą mogli napisać egzaminów z jednego lub wszystkich przedmiotów w terminach majowych, przystąpią do nich w terminie dodatkowym, w czerwcu.

Egzamin ósmoklasisty 2023 – termin główny:

  • 23 maja 2022 r. (wtorek) o godzinie 9:00 – egzamin z języka polskiego,
  • 24 maja 2022 r. (środa) o godzinie 9:00 – egzamin z matematyki,
  • 25 maja 2022 r. (czwartek) o godzinie 9:00 – egzamin z języka obcego nowożytnego.

Egzamin ósmoklasisty 2023 – termin dodatkowy:

  • 12 czerwca 2023 r. (poniedziałek) o godzinie 9:00 – egzamin z języka polskiego,
  • 13 czerwca 2023 r. (wtorek) o godzinie 9:00 – egzamin z matematyki,
  • 14 czerwca 2022 r. (środa) o godzinie 9:00 – egzamin z języka obcego nowożytnego.

Czas trwania egzaminu ósmoklasisty

Czas na pisanie egzaminu ósmoklasisty z każdego przedmiotu jest nieco inny. Nie wszyscy uczniowie mają też taki sam czas do dyspozycji. Większość z nich będzie miała na napisanie zadań egzaminacyjnych:

  • język polski – 120 minut,
  • matematyka – 100 minut,
  • język obcy nowożytny – 90 minut.
     

Dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności lub stwierdzoną dysleksją mają na napisanie egzaminu więcej czasu:

  • język polski – 180 minut,
  • matematyka – 150 minut,
  • język obcy nowożytny – 135 minut.

Wyniki egzaminu ósmoklasisty zostaną ogłoszone 3 lipca 2023 roku. Poznać je można przez internet na stronie: wyniki.edu.pl/login, po zalogowaniu się za pomocą numeru PESEL ucznia i hasła, które otrzymuje w szkole. Wyniki można też kilka dni później odebrać w szkole w postaci stosownego zaświadczenia.

Zobacz też:

Jak obliczyć punkty do liceum
Adobe Stock
Aktualności
Jak obliczyć punkty do liceum: rekrutacja na rok szkolny 2023/2024
Aby obliczyć punkty do liceum, wystarczy dodać do siebie punkty za egzamin ósmoklasisty, za świadectwo oraz za dodatkowe osiągnięcia. Tłumaczymy, za co można uzyskać więcej punktów, które liczą się podczas rekrutacji do szkoły średniej. Z naszego tekstu dowiesz się też, jak przeliczać oceny na punkty i ile maksymalnie można zebrać punktów do liceum.

Punkty do liceum to suma punktów z egzaminu ósmoklasisty oraz punktów uzyskanych za świadectwo ukończenia szkoły podstawowej. Można też otrzymać dodatkowe punkty za osiągnięcia i działalność, np. wolontariat. To ważne, ile punktów uzyska uczeń podczas rekrutacji do liceum, bo od tego może zależeć, czy dostanie się do wybranej szkoły. Wyjaśniamy, jak można zwiększyć liczbę punktów do szkoły średniej. Spis treści: Jak obliczyć punkty do liceum, by nie popełnić błędu? Ile można mieć maksymalnie punktów do liceum? Rekrutacja do liceum: ile punktów za oceny? Rekrutacja do liceum: punkty za dodatkowe osiągnięcia Jak obliczyć punkty do liceum, by nie popełnić błędu? Na punkty, które liczą się podczas rekrutacji do liceum, składają się: punkty z egzaminu ósmoklasisty, punkty ze świadectwa,  punkty za udział i sukcesy w konkursach, punkty za inne osiągnięcia (w tym sportowe i artystyczne), punkty za dodatkową działalność, np. wolontariat. Każdy uczeń, który chce dostać się do liceum, musi przystąpić do egzaminu ósmoklasisty. Nawet jeżeli nie uzyska żadnego punktu, nie będzie musiał powtarzać ostatniej klasy. Ale im więcej punktów dostanie, tym większe szanse na dostanie się do wymarzonej szkoły. Ile maksymalnie można mieć punktów do liceum? W rekrutacji do liceum 2023 łącznie można zdobyć 200 punktów : 100 punktów z egzaminu ósmoklasisty, 100 punktów za świadectwo, konkursy i dodatkową działalność. Wynik egzaminu ósmoklasisty zawsze jest przedstawiony w procentach: Wyniki egzaminów z języka polskiego i matematyki mnożymy przez 0,35. Wynik z języka obcego mnożymy przez 0,3 . Otrzymane liczby sumujemy – uzyskany wynik to liczba punktów do liceum, które uczeń zdobył za...

wyprawka do liceum
Adobe Stock
Zakupy
Wyprawka do liceum: co kupić do wyprawki szkolnej?
Wyprawka do liceum otwiera całkiem nowy etap w życiu ucznia. Trzeba kupić nowe przybory, zeszyty, nowy pojemny plecak, kapcie i buty sportowe niezbędne nastolatkowi w szkole. Wielu rodziców ubolewa, że wyprawka do liceum to także pełnopłatne podręczniki, które bardzo zawyżają koszt szkolnych zakupów.

Wyprawka do liceum to lista przedmiotów, które będą potrzebne dziecku w szkole średniej. Licealista to już dumny nastolatek, trzeba więc zaplanować zakup bardziej poważnych, „dorosłych” akcesoriów, jak plecak czy obuwie. Przyda się spora liczba zeszytów, przybory geometryczne, kalkulator, mapy, słowniki oraz koniecznie – komplet podręczników. Spis treści :  1. Wyprawka do liceum 2. Co kupić do liceum? Plecak do liceum  Zeszyty dla licealisty Standardowe przybory szkolne Śniadaniówka dla ucznia Bidon dla licealisty Strój na WF 3. Podręczniki do liceum Wyprawka do liceum Wielu rodziców zastanawia się, co kupić do liceum, bo to już nieco inna wyprawka szkolna niż w podstawówce. Trzeba wziąć pod uwagę zmienny gust nastolatka oraz wszystkie licealne potrzeby dziecka: wyposażenie plecaka, akcesoria do jedzenia i picia, wygodny strój na WF. Warto też pomyśleć o pomocach naukowych przydatnych w liceum. Co kupić do liceum? Oto lista rzeczy, które należy kupić dla ucznia do liceum.  Plecak do liceum  Plecak powinien być uniwersalny, pojemny, z usztywnionymi plecami i regulacją szelek. Zwróć uwagę na kieszenie zapinane na suwaki oraz podział na komory wewnątrz plecaka. Na plecach przyda się siatka, która zapewni przepływ powietrza. Zeszyty dla licealisty Licealista musi mieć osobny zeszyt do każdego przedmiotu: najwięcej przyda się zeszytów w kratkę, ale trzeba kupić także zeszyty w linie oraz gładkie, techniczne. Kupuj zeszyty w kompletach. Jeśli do wyprawki nie dokupicie okładek, wybierzcie zeszyty w twardych oprawach. Standardowe przybory szkolne W trakcie roku szkolnego uczeń nie obejdzie się bez najważniejszych przyborów szkolnych, takich jak: 2-3 długopisy (czarne i niebieskie); kilka ołówków;...

Co zabrać na egzamin ósmoklasisty?
Adobe Stock
Edukacja
Co można zabrać na egzamin ósmoklasisty?
Co można zabrać na egzamin ósmoklasisty: pióro, ołówek i kalkulator? Niekoniecznie. Centralna Komisja Egzaminacyjna wydała specjalny komunikat o tym, co można zabrać ze sobą na egzamin, a co jest zakazane.

23 maja 2023 rozpoczyna się trzydniowy maraton egzaminacyjny dla ósmoklasistów: język polski, matematyka i język obcy. To emocjonujący czas zarówno dla dzieci, jak i rodziców. Sprawdź, co uczeń może zabrać na egzamin ósmoklasisty. Co musisz zabrać na egzamin ósmoklasisty? Każda osoba podchodząca do egzaminu ósmoklasisty powinna mieć ze sobą: długopis (lub pióro) z czarnym tuszem (atramentem) – polecamy zabranie dwóch; linijkę – być może będzie przydatna, jeśli na egzaminie pojawią się zadania wymagające nakreślenia figur geometrycznych; sprzęt medyczny i leki (dotyczy osób z chorobami przewlekłymi lub niesprawnych czasowo); butelkę wody . Czego nie można ze sobą zabierać na egzamin? Zgodnie z komunikatem CKE wszelkie pozostałe przybory, takie jak: ołówek, zakreślacze, korektor czy kalkulator nie są wpisane na listę materiałów i przyborów pomocniczych, z których mogą korzystać zdający na egzaminie ósmoklasisty w 2023 roku. Jeśli na egzaminie z matematyki będzie trzeba wykonać rysunek, zdający musi go zrobić długopisem, a nie ołówkiem. Jakie przybory szkolne zapewnia szkoła? Istnieje lista przedmiotów i materiałów pomocniczych, które ma obowiązek zapewnić szkoła: dla osób niewidomych i słabowidzących – sprzęt i oprogramowanie specjalistyczne; dla wszystkich osób, które o to wnioskowały – komputer lub komputer ze specjalistycznym oprogramowaniem (jeżeli takie dostosowanie zostało przyznane). Wszystkim uczniom podchodzącym do egzaminu życzymy… połamania piór! Zobacz także: Jak ubrać się na egzamin ósmoklasisty? Egzamin ósmoklasisty 2023: kiedy, jak wygląda, ile trwa? Aktualne informacje i wymagania na teście Lektury na egzamin ósmoklasisty 2023: obowiązkowe i...

Nasze akcje
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
1000 zł na wakacje
Prawo i finanse
Bon 1000 zł na wakacje: od kiedy bon turystyczny 2023? Nowe informacje
Magdalena Drab
świadectwo z paskiem
Wychowanie
Czerwony pasek na świadectwie — od jakiej średniej? Wymagania i kryteria 2023
Joanna Biegaj
początek roku szkolnego 2023
Newsy
Będą dłuższe wakacje: początek roku szkolnego 2023/2024 został przesunięty
Magdalena Drab
5 dni opieki na dziecko
Prawo i finanse
5 dni opieki nad dzieckiem – czy urlop opiekuńczy 2023 jest płatny?
Joanna Biegaj
Życzenia na Dzień Ojca
Święta i uroczystości
Życzenia na Dzień Ojca 2023: od małego i dorosłego dziecka (krótkie, wzruszające, śmieszne)
Joanna Biegaj
ile dać na komunię
Święta i uroczystości
Ile dać na komunię w 2023: ile do koperty od gościa, dziadków, chrzestnej i chrzestnego?
Maria Nielsen
wniosek u urlop rodzicielski
Prawo i finanse
Wniosek o urlop rodzicielski 2023 – wzór do druku
Magdalena Drab
Cytaty na chrzest
Cytaty i przysłowia
Cytaty na chrzest: piękne sentencje i złote myśli z okazji chrzcin
Milena Oszczepalińska
gdzie nad morze z dzieckiem
Czas wolny
Gdzie nad morze z dzieckiem? TOP 10 sprawdzonych miejsc dla rodzin z maluchami
Ewa Janczak-Cwil
jak ubierać niemowlę na spacer wiosną
Pielęgnacja
Jak ubierać niemowlę wiosną: w kwietniu, w maju i przy 20 stopniach [LISTA UBRANEK]
Magdalena Drab
Szkarlatyna - co to oznacza
Zdrowie
Szkarlatyna u dzieci: co to za choroba? Przyczyny, objawy i leczenie płonicy
Beata Turska
larwy kleszczy
Edukacja
Larwy kleszczy – jak wygląda larwa kleszcza i czy jest niebezpieczna? [ZDJĘCIA]
Joanna Biegaj
czy można przykrywać wózek pieluchą
Pielęgnacja
Zakrywanie wózka pieluchą to nie sprytna ochrona przed słońcem. Dziecku grozi szpital!
Magdalena Drab
gęsty katar u dziecka
Zdrowie
Gęsty katar u dziecka – jak szybko się go pozbyć?
Ewa Janczak-Cwil
pas poporodowy
Połóg
Pas poporodowy: kiedy i ile godzin nosić pas brzuszny? [EFEKTY I OPINIE]
Agnieszka Majchrzak
latające kleszcze
Święta i uroczystości
Latające kleszcze – czy strzyżak sarni jest niebezpieczny?
Magdalena Drab
angielskie imiona
Imiona
Angielskie imiona żeńskie i męskie: popularne i ładne (+ ich polskie odpowiedniki)
Joanna Biegaj
uczulenie na słońce
Pielęgnacja
Uczulenie na słońce u dziecka: jak wygląda wysypka od słońca u dziecka? Leczenie, zapobieganie
Małgorzata Wódz