GRY

Pierwsze objawy ciąży, które zobaczysz tuż po zapłodnieniu

Zaraz po zapłodnieniu twoje ciało może zacząć dawać ci sygnały, że jesteś w ciąży. Sprawdź, które z pierwszych objawów ciąży są widoczne już kilka dni po zapłodnieniu, a które to tylko fałszywy alarm.

pierwsze objawy ciąży
fot. Fotolia
Zastanawiasz się, czy możesz być w ciąży, bo od kilku dni spóźnia ci się okres (to jeden z pierwszych objawów ciąży)? Pierwsze objawy ciąży mogą pojawić się już kilka dni po zapłodnieniu, w 1. miesiącu ciąży. Po kilku dniach od zajścia w ciążę możesz odczuwać ból piersi, jednak ten objaw ciąży łatwo pomylić z oznaką zbliżającej się miesiączki - wiele kobiet przed krwawieniem menstruacyjnym odczuwa bóle w piersiach.

Kolejnym z pierwszych objawów ciąży po zapłodnieniu jest brak miesiączki, jednak ten może być spowodowany nie ciążą, a np. stresem, nieprawidłową dietą lub strachem przed ciążą. Zdarza się również odwrotna sytuacja, że kobiety mają okres, już będąc w ciąży - może to trwać nawet przez kilka pierwszych miesięcy ciąży.
Sprawdź, jakie są inne pierwsze objawy ciąży - niektórych możesz w ogóle nie odczuwać przez całą ciążę. Wszystko jest zależne od organizmu kobiety, bo każda z nas inaczej reaguje na burzę hormonalną jaką wywołuje zapłodnienie.

Zobacz też: Pierwsze objawy ciąży - już kilka dni po zapłodnieniu!

Najczęściej powtarzającymi się wczesnymi objawami ciąży są:
  • brak miesiączki w oczekiwanym terminie
  • tkliwość piersi
  • senność, zmęczenie
  • wyostrzony węch
  • specyficzne kłucie w okolicach jajników (lub ból podbrzusza podobny do tego przed miesiączką)
  • nudności lub wymioty
  • huśtawki nastroju
  • częste oddawanie moczu
  • wstręt do jedzenia, kawy itp. 
Jeśli któryś z pierwszych objawów ciąży po zapłodnieniu występuje u ciebie, ale nadal chcesz się upewnić - wykonaj test ciążowy. Niezależnie od jego wyniku udaj się też do ginekologa - jeśli test pokazuje dwie kreski, lekarz potwierdzi ciążę. Jeśli natomiast test ciążowy pokaże negatywny wynik, również idź do lekarza - upewni cię w przekonaniu o braku ciąży lub zwerfikuje błędny wynik testu ciążowego.

Zobacz też: 5 fałszywych objawów ciąży
Redakcja poleca: Pierwsze objawy ciąży – sprawdź, czy czas zrobić test ciążowy? [WIDEO]
Poranne mdłości, zmienne nastroje, tkliwe piersi, zmęczenie i senność... Brzmi znajomo? To mogą być objawy ciąży! Sprawdź, jak rozpoznać, czy czas zrobić test ciążowy...

Ocena (23 ocen)

4.0
Doładuj
Przeładuj

Popularne tematy

To Cię zainteresuje

Narzędzia dla mam

Więcej

Lato w ciąży

Sezon na witaminy