Wyniki
Laureaci
ziajka krr
Wyniki
Nivea Klub Rodzica Recenzenta
Wyniki
nivea baby 2w1 krr
Wyniki
Pampers KRR
Wyniki
Wyniki
Wyniki
Wyniki
najładniejsze imię dla chłopca
Adobe Stock
Aktualności

Najładniejsze imię dla chłopca: ranking i listy imion męskich (zagłosuj na najładniejsze!)

Najładniejsze imię dla chłopca to po prostu takie, które najbardziej podoba się jego rodzicom. Jednak przy jego wyborze przydatny może być ranking imion męskich. Sprawdź nasze listy najładniejszych imion dla chłopców: polskich, mądrych, popularnych, tradycyjnych i zagranicznych. Koniecznie oddaj też swój głos na najładniejsze imię dla syna.

Najładniejsze imię dla chłopca może być nowoczesne lub klasyczne. Dla niektórych najpiękniejsze są polskie imiona męskie, inni gustują w oryginalnych imionach. Zdarza się, że rodzice inspirują się imionami świętych (często są nadawane jako drugie imię) lub... imionami postaci z bajek. Dla innych najlepszym wyborem będzie krótkie imię dla chłopca. Nie ma reguły! Najpiękniejsze imiona męskie to jednak przede wszystkim te, które przypadną do gustu rodzicom, a po kilku latach – dzieciom.  

Najczęstsze imiona męskie w Polsce. Wcale nie Antek i Kuba! [WIDEO]

Najładniejsze polskie imiona męskie

Tradycyjne polskie imiona znowu stają się modne. Jest to również dobry sposób na wyróżnienie własnych babć i dziadków, nadając dziecku imię po nich. Polskie imiona są też po prostu piękne i dźwięczne. Na przestrzeni lat nasze czytelniczki wybrały, ich zdaniem, najpiękniejsze męskie imiona. W rankingu mamotoja.pl na najładniejsze imię dla chłopca najwięcej głosów zdobył Mieszko, na podium znaleźli się także Wojciech i Stanisław. 

Oto ranking najładniejszych imion dla chłopca według czytelniczek mamotoja.pl:

 1. Mieszko
 2. Wojciech
 3. Stanisław
 4. Miłosz
 5. Kazimierz
 6. Przemysław
 7. Bartosz 
 8. Dariusz
 9. Igor
 10. Milan
 11. Radosław
 12. Ziemowit

Najładniejsze imię dla chłopca – 2021 rok

Ministerstwo Cyfryzacji opublikowało raport najpopularniejszych imion w roku 2021. Wynika z niego, że rodzice najczęściej wybierali imię Antoni. Tuż za nim znajdują się imiona Jan i Aleksander. Popularne imiona, jednak bez miejsca w TOP 10, to: Wojciech, Adam, Kacper i Tymon. 

 1. Antoni – 8368
 2. Jan – 7658
 3. Aleksander – 7165
 4. Jakub – 7162
 5. Franciszek – 7124
 6. Szymon – 6083
 7. Filip – 5474
 8. Mikołaj – 5368
 9. Leon – 5018
 10. Stanisław – 4963

Mądre imię dla chłopca

Niektórzy rodzice uważają, że imię jest nie tylko talizmanem, który wpływa na przyszłość dziecka, ale także niezbywalnym trzonem naszej osobowości. Dlatego też wybierając imię dla chłopca, kierują się znaczeniem i cechami, jakie są powiązane z imieniem. Jakie imiona uznawane są za mądre? Te, które niosą ze sobą pozytywne przesłanie i wróżą pracowitość, rozsądek, kreatywność i odpowiedzialność. Oto niektóre z nich:

 1. Antoni
 2. Andrzej
 3. Aleksander
 4. Daniel
 5. Filip
 6. Grzegorz
 7. Igor
 8. Marek
 9. Piotr
 10. Stanisław
 11. Szymon
 12. Wiktor

Najładniejsze męskie imiona zagraniczne

Niekiedy rodzice decydują się nadać dziecku zagraniczne imię. Dzieje się tak często w przypadku małżeństw mieszanych lub w sytuacji, gdy rodzina mieszka na stałe za granicą. Takie imię ułatwia funkcjonowanie w innym państwie – jest prostsze do zapamiętania przez obcokrajowców. Z kolei u nas brzmi egzotycznie i wyjątkowo. Jest także wiele zagranicznych imion męskich, które są ładne i uniwersalne. 

Najpopularniejsze imiona zagraniczne dla chłopców: 

 • w Anglii:
 1. Oliver
 2. George
 3. Noah
 4. Arthur
 5. Harry
 • w Ameryce:
 1. Liam
 2. Noah
 3. Jackson
 4. Aiden
 5. Elijah
 • w Rosji:
 1. Alexander
 2. Mikhail
 3. Maxim
 4. Artyom
 5. Mark
 • we Francji:
 1. Gabriel
 2. Léo
 3. Raphaël
 4. Arthur
 5. Louis
 • w Niemczech:
 1. Noah
 2. Ben
 3. Matteo
 4. Finn
 5. Leon

Ty także możesz oddać swój głos w naszym plebiscycie na najładniejsze imię dla chłopca. Sondę znajdziesz na dole artykułu, pod zdjęciami.

Najładniejsze męskie imiona zagraniczne – lista 

Jeśli interesuje cię więcej zagranicznych imion męskich, możesz skorzystać z naszej listy imion obcojęzycznych:

Zobacz także: 

Najrzadsze imiona dla dzieci 2019
AdobeStock
Imiona
Najrzadsze imiona w Polsce w 2022 roku. Są bardzo oryginalne!
Posiadacze najrzadszych imion w Polsce mogą czuć się naprawdę wyjątkowo. Niektóre imiona zostały nadane jedynie dwa razy! Zdecydowanie są bardzo oryginalne! Poznaj najrzadsze imiona nadawane w naszym kraju w ostatnich miesiącach oraz na przestrzeni lat.

Jakie imię wybrać dla dziecka, by zaoszczędzić mu bycia jedną z pięciu Zuź w klasie lub jednym z trzech Antosiów? To pytanie zadają sobie rodzice, dla których głównym kryterium doboru imienia jest jego oryginalność. Oto najrzadsze imiona w Polsce. Pozycje, które pojawiły się na naszej liście wcale nie zaskakują. W zestawieniu królują imiona bardzo oryginalne. Rodzice musieli się naprawdę nagłowić, żeby znaleźć tak wyjątkowe, unikatowe imiona dla swoich dzieci. Jesteście ciekawi, jak brzmią? Najrzadsze imiona w Polsce nadawane ostatnich miesiącach Ministerstwo Cyfryzacji co roku publikuje zestawienie imion, które rodzice nadają swoim dzieciom. Prześledziliśmy od początku do końca ostatni spis imion  i stworzyliśmy na jego podstawie listę najrzadszych imion w Polsce w 2021 roku. W minionym roku niektóre z imion zostały nadane jedynie dwa razy. Znajdziesz wśród nich unikatowe  imiona dla dziewczynek i dla chłopców.  Najrzadziej nadawane imiona żeńskie w 2021 roku: Jarosława Wiesława Dżasmina Nasturcja Radochna Jolanda Bibianna Henryka Ewangelina Mariana W zestawieniu pojawiły się także imiona zagraniczne, takie jak: Jamala Sela Lydia Joy Jesenia Najrzadziej nadawane imiona męskie w 2021 roku: Walenty Modest Filemon Witosław Artemiusz Kostek Odyseusz Herbert Wśród najrzadszych imion dla chłopców pojawiły się też imiona zagraniczne, nadawane przez cudzoziemców mieszkających w Polsce. Są to: Anatolij Ammar Elian Usman Zaprezentowane imiona męskie są oryginalne, ale mniej nietypowe, niż imiona nadawane dziewczynkom. Przyznacie...

Imiona 12 apostołów. Czy znasz ich znaczenie?
Adobe: GiorgioMorara, Leonardo da Vinci, Ostatnia wieczerza, 1495-96
Święta i uroczystości
Imiona 12 apostołów: co oznaczają? Kim byli uczniowie Jezusa?
Jak brzmią imiona apostołów? Większość z nas wie, że najbliższych uczniów Jezusa było dwunastu. A co oznaczają ich imiona i dlaczego to jest takie ważne? Otóż w dawnych czasach ich wybór nie był przypadkowy. Sprawdź, co oznaczają imiona apostołów, dowiedz się, kim byli i… upewnij się, czy na pewno było ich tylko dwunastu.

Według Biblii Jezus wyznaczył dwunastu mężczyzn, którzy po jego śmierci mieli głosić Jego Słowo. Liczba 12 w kulturze judeochrześcijańskiej ma magiczne znaczenie i jej wybór nie jest przypadkowy – odwołuje się ona do dwunastu synów patriarchy Jakuba uznawanych za założycieli dwunastu pokoleń Izraela – symbolu odnowy. Czy potrafisz wymienić imiona wszystkich apostołów? Spis treści: Co to znaczy „apostoł”? Znaczenie imion 12 apostołów Jak mają na imię i kim byli apostołowie? Jak mają na imię i kim byli pozostali apostołowie ? Jezus Chrystus też był apostołem. Co oznacza Jego imię? Co to znaczy „apostoł”? Zgodnie z tradycją żydowską „apostoł” (gr. apostolos = wysłannik) to nazwa urzędu. Jednak w Nowym Testamencie pojęcie to odnosi się zazwyczaj do najbliższych dwunastu uczniów Chrystusa, którzy byli świadkami nie tylko nauk, ale i dokonanych przez Jezusa cudów i zostali przez Niego powołani do niesienia ewangelii – byli wysłannikami słowa Bożego.  Znaczenie imion 12 apostołów W społecznościach ludu Izraela imionom przypisywano określone znaczenie. Imiona miały być wróżbą na przyszłość dziecka i próbą wpływu na los, a także oddawać osobowość człowieka. Co ciekawe, nie każdy apostoł otrzymał przy narodzinach to imię, pod jakim jest znany współcześnie. Oryginalne imiona apostołów i ich znaczenie mogą naprawdę zaskoczyć! Polecamy: Znaczenie imion – sprawdź znaczenie imienia, zdrobnienia, imieniny Jak mają na imię i kim byli apostołowie? Ewangelia Mateusza wymienia imiona dwunastu apostołów w następującej kolejności: Piotr Apostoł, czyli Szymon Piotr (Kefas), syn Jonasza, rybak z Betsaidy nad Jeziorem Galilejskim Piotr to imię pochodzenia greckiego, oznacza: „niezłomny jak...

żydowskie imiona
Adobe Stock
Imiona
Żydowskie imiona: męskie i żeńskie, pochodzenie i znaczenie. Jakie są popularne imiona żydowskie?
Imiona żydowskie to zarówno imiona rzadkie i oryginalne, jak i popularne, często nadawane w Polsce. Wybrałyśmy ładne żydowskie imiona żeńskie i męskie, by ułatwić rodzicom wybór. Tych imion jest naprawdę dużo!

Imiona żydowskie są bardzo popularne i powszechnie występują w językach europejskich. Dlatego też nie każda osoba zdaje sobie sprawę, że imiona takie jak: Elżbieta , Daniel, Mateusz , Anna , Rafał , Tomasz , czy Sara mają pochodzenie hebrajskie. Zanim nadasz dziecku jedno z tych tradycyjnych imion, sprawdź, skąd się wzięło i jaką ma historię – to może być ciekawe odkrycie. Spis treści: Żydowskie imiona: pochodzenie Żydowskie imiona: znaczenie Popularne żeńskie imiona żydowskie Popularne męskie imiona żydowskie Żydowskie imiona: pochodzenie Tradycyjne żydowskie imiona mają pochodzenie starotestamentowe (starohebrajskie), czyli wywodzą się z Biblii. Ich znaczenie, chociaż odwołuje się do religii, jest często uniwersalne i może właśnie na tym polega ich fenomen. Imiona żydowskie mogą być także pochodzenia niehebrajskiego, a przykładowe imiona jidiszowe wywodzące się z języka niemieckiego to: Ber, Wolf, Hersz, Hirsz, Bejla, Bluma, Golda. Do niedawna wśród Żydów istniał zwyczaj, a w zasadzie zakaz nadawania dzieciom imion żyjących krewnych. Zatem jeśli dziecko otrzymało imię po dziadku lub babci, to z dużym prawdopodobieństwem musiało urodzić się po jego lub jej śmierci. Żydowskie imiona: znaczenie Żydowskie imiona zwykle wywodzą się z Biblii (Starego Testamentu) i często mają znaczenie religijne. Są też takie, które w swoim znaczeniu odwołują się do nazw zwierząt lub części ciała. Znaczenie niektórych popularnych imion żydowskich: Daniel : nosił je biblijny prorok (Daniijel). Imię posiada trzy znaczenia, w zależności od interpretacji: „moim sędzią jest Bóg”; „potężny jest mój Bóg”; „sędzia Boży”. Ewa : wywodzi się od hebrajskiego słowa hajja / hawwa („wzięta od męża” lub „dająca życie”). Imię...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach
Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19
Partner
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Partner
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Partner
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Partner
Polecamy
Porady
Dzień Nauczyciela 2021
Aktualności
Dzień Nauczyciela 2022: kiedy obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej? Co warto o nim wiedzieć?
Joanna Biegaj
jod a ciąża
Dieta w ciąży
Czy jod w ciąży jest równie ważny jak kwas foliowy?
Małgorzata Wódz
Życzenia na Dzień Nauczyciela: oficjalne, eleganckie, poważne
Święta i uroczystości
Życzenia na Dzień Nauczyciela: oficjalne, eleganckie, poważne
Małgorzata Sztylińska-Kaczyńska
Laurka na Dzień Nauczyciela
Święta i uroczystości
Laurka na Dzień Nauczyciela: pomysły i wzory do druku
Joanna Biegaj
Sok z czarnego bzu dla dzieci – właściwości, dawkowanie, przepis
Żywienie
Sok z czarnego bzu dla dzieci – właściwości, dawkowanie, przepis
Joanna Biegaj
Wierszyki na Dzień Nauczyciela
Święta i uroczystości
Wierszyki na Dzień Nauczyciela: śmieszne, krótkie, rymowane
Adrianna Trusiuk
Czy Dzień Nauczyciela jest wolny?
Święta i uroczystości
Czy Dzień Nauczyciela jest wolny?
Małgorzata Sztylińska-Kaczyńska
Imiona dla bliźniaków? Wybierz najpiękniejsze
Imiona
Imiona dla bliźniaków: jak wybrać najpiękniejsze? (dla pary tej samej płci oraz dla dziewczynki i chłopca)
Luiza Słuszniak
Bierzmowanie: ile trwa, jak wygląda
Święta i uroczystości
Bierzmowanie: ile trwa, jak wygląda? [PEŁEN PRZEBIEG LITURGII + DIALOGI]
Małgorzata Sztylińska-Kaczyńska
Grzyby niejadalne z gąbką
Zdrowie
Grzyby niejadalne z gąbką – czy są trujące, jak wyglądają? (zdjęcia)
Ewa Janczak-Cwil
Tabletki z jodkiem potasu po co
Zdrowie
Tabletki z jodkiem potasu – po co się stosuje?
Ewa Janczak-Cwil
Gorączka u dziecka bez innych objawów: przyczyny, postępowanie
Zdrowie
Gorączka u dziecka bez innych objawów: przyczyny, kiedy do lekarza?
Małgorzata Sztylińska-Kaczyńska
rejestr ciąż
Prawo i finanse
Rejestr ciąż – czemu ma służyć, od kiedy obowiązuje?
Ewa Janczak-Cwil
Budyń dla niemowlaka
Przepisy
Budyń dla niemowlaka: przepis. Jak go zrobić i od kiedy można go podać?
Adrianna Trusiuk
Szczepienia na COVID dzieci dawka przypominająca
Zdrowie
Szczepienia na COVID dzieci – kiedy dawka przypominająca?
Ewa Janczak-Cwil
kasztany
Gry i zabawy
Jak zrobić ludziki z kasztanów –​ różne wzory
Joanna Biegaj
Jakie książki do nauki czytania wybrać dla dziecka?
Gry i zabawy
Książki do nauki czytania. Te polecamy najbardziej!
Milena Oszczepalińska
grzyby w ciąży
Dieta w ciąży
Czy można jeść grzyby w ciąży? Tak, ale zawsze istnieje ryzyko
Małgorzata Wódz