najładniejsze imię dla chłopca
Adobe Stock
Aktualności

Najładniejsze imię dla chłopca: ranking i listy imion męskich (zagłosuj na najładniejsze!)

Najładniejsze imię dla chłopca to po prostu takie, które najbardziej podoba się jego rodzicom. Jednak przy jego wyborze przydatny może być ranking imion męskich. Sprawdź nasze listy najładniejszych imion dla chłopców: polskich, mądrych, popularnych, tradycyjnych i zagranicznych. Koniecznie oddaj też swój głos na najładniejsze imię dla syna.

Najładniejsze imię dla chłopca może być nowoczesne lub klasyczne. Dla niektórych najpiękniejsze są polskie imiona męskie, inni gustują w oryginalnych imionach. Zdarza się, że rodzice inspirują się imionami świętych (często są nadawane jako drugie imię) lub... imionami postaci z bajek. Dla innych najlepszym wyborem będzie krótkie imię dla chłopca. Nie ma reguły! Najpiękniejsze imiona męskie to jednak przede wszystkim te, które przypadną do gustu rodzicom, a po kilku latach – dzieciom.  

Najczęstsze imiona męskie w Polsce. Wcale nie Antek i Kuba! [WIDEO]

Najładniejsze polskie imiona męskie

Tradycyjne polskie imiona znowu stają się modne. Jest to również dobry sposób na wyróżnienie własnych babć i dziadków, nadając dziecku imię po nich. Polskie imiona są też po prostu piękne i dźwięczne. Na przestrzeni lat nasze czytelniczki wybrały, ich zdaniem, najpiękniejsze męskie imiona. W rankingu mamotoja.pl na najładniejsze imię dla chłopca najwięcej głosów zdobył Mieszko, na podium znaleźli się także Wojciech i Stanisław. 

Oto ranking najładniejszych imion dla chłopca według czytelniczek mamotoja.pl:

 1. Mieszko
 2. Wojciech
 3. Stanisław
 4. Miłosz
 5. Kazimierz
 6. Przemysław
 7. Bartosz 
 8. Dariusz
 9. Igor
 10. Milan
 11. Radosław
 12. Ziemowit

Najładniejsze imię dla chłopca – 2021 rok

Ministerstwo Cyfryzacji opublikowało raport najpopularniejszych imion w roku 2021. Wynika z niego, że rodzice najczęściej wybierali imię Antoni. Tuż za nim znajdują się imiona Jan i Aleksander. Popularne imiona, jednak bez miejsca w TOP 10, to: Wojciech, Adam, Kacper i Tymon. 

 1. Antoni – 8368
 2. Jan – 7658
 3. Aleksander – 7165
 4. Jakub – 7162
 5. Franciszek – 7124
 6. Szymon – 6083
 7. Filip – 5474
 8. Mikołaj – 5368
 9. Leon – 5018
 10. Stanisław – 4963

Mądre imię dla chłopca

Niektórzy rodzice uważają, że imię jest nie tylko talizmanem, który wpływa na przyszłość dziecka, ale także niezbywalnym trzonem naszej osobowości. Dlatego też wybierając imię dla chłopca, kierują się znaczeniem i cechami, jakie są powiązane z imieniem. Jakie imiona uznawane są za mądre? Te, które niosą ze sobą pozytywne przesłanie i wróżą pracowitość, rozsądek, kreatywność i odpowiedzialność. Oto niektóre z nich:

 1. Antoni
 2. Andrzej
 3. Aleksander
 4. Daniel
 5. Filip
 6. Grzegorz
 7. Igor
 8. Marek
 9. Piotr
 10. Stanisław
 11. Szymon
 12. Wiktor

Najładniejsze męskie imiona zagraniczne

Niekiedy rodzice decydują się nadać dziecku zagraniczne imię. Dzieje się tak często w przypadku małżeństw mieszanych lub w sytuacji, gdy rodzina mieszka na stałe za granicą. Takie imię ułatwia funkcjonowanie w innym państwie – jest prostsze do zapamiętania przez obcokrajowców. Z kolei u nas brzmi egzotycznie i wyjątkowo. Jest także wiele zagranicznych imion męskich, które są ładne i uniwersalne. 

Najpopularniejsze imiona zagraniczne dla chłopców: 

 • w Anglii:
 1. Oliver
 2. George
 3. Noah
 4. Arthur
 5. Harry
 • w Ameryce:
 1. Liam
 2. Noah
 3. Jackson
 4. Aiden
 5. Elijah
 • w Rosji:
 1. Alexander
 2. Mikhail
 3. Maxim
 4. Artyom
 5. Mark
 • we Francji:
 1. Gabriel
 2. Léo
 3. Raphaël
 4. Arthur
 5. Louis
 • w Niemczech:
 1. Noah
 2. Ben
 3. Matteo
 4. Finn
 5. Leon

Ty także możesz oddać swój głos w naszym plebiscycie na najładniejsze imię dla chłopca. Sondę znajdziesz na dole artykułu, pod zdjęciami.

Najładniejsze męskie imiona zagraniczne – lista 

Jeśli interesuje cię więcej zagranicznych imion męskich, możesz skorzystać z naszej listy imion obcojęzycznych:

Zobacz także: 

Najrzadsze imiona dla dzieci 2019
AdobeStock
Imiona
Najrzadsze imiona w Polsce w 2022 roku. Są bardzo oryginalne!
Posiadacze najrzadszych imion w Polsce mogą czuć się naprawdę wyjątkowo. Niektóre imiona zostały nadane jedynie dwa razy! Zdecydowanie są bardzo oryginalne! Poznaj najrzadsze imiona nadawane w naszym kraju w ostatnich miesiącach oraz na przestrzeni lat.

Jakie imię wybrać dla dziecka, by zaoszczędzić mu bycia jedną z pięciu Zuź w klasie lub jednym z trzech Antosiów? To pytanie zadają sobie rodzice, dla których głównym kryterium doboru imienia jest jego oryginalność. Oto najrzadsze imiona w Polsce. Pozycje, które pojawiły się na naszej liście wcale nie zaskakują. W zestawieniu królują imiona bardzo oryginalne. Rodzice musieli się naprawdę nagłowić, żeby znaleźć tak wyjątkowe, unikatowe imiona dla swoich dzieci. Jesteście ciekawi, jak brzmią? Najrzadsze imiona w Polsce nadawane ostatnich miesiącach Ministerstwo Cyfryzacji co roku publikuje zestawienie imion, które rodzice nadają swoim dzieciom. Prześledziliśmy od początku do końca ostatni spis imion  i stworzyliśmy na jego podstawie listę najrzadszych imion w Polsce w 2021 roku. W minionym roku niektóre z imion zostały nadane jedynie dwa razy. Znajdziesz wśród nich unikatowe  imiona dla dziewczynek i dla chłopców.  Najrzadziej nadawane imiona żeńskie w 2021 roku: Jarosława Wiesława Dżasmina Nasturcja Radochna Jolanda Bibianna Henryka Ewangelina Mariana W zestawieniu pojawiły się także imiona zagraniczne, takie jak: Jamala Sela Lydia Joy Jesenia Najrzadziej nadawane imiona męskie w 2021 roku: Walenty Modest Filemon Witosław Artemiusz Kostek Odyseusz Herbert Wśród najrzadszych imion dla chłopców pojawiły się też imiona zagraniczne, nadawane przez cudzoziemców mieszkających w Polsce. Są to: Anatolij Ammar Elian Usman Zaprezentowane imiona męskie są oryginalne, ale mniej nietypowe, niż imiona nadawane dziewczynkom. Przyznacie...

Imiona 12 apostołów. Czy znasz ich znaczenie?
Adobe: GiorgioMorara, Leonardo da Vinci, Ostatnia wieczerza, 1495-96
Święta i uroczystości
Imiona 12 apostołów: co oznaczają? Kim byli uczniowie Jezusa?
Jak brzmią imiona apostołów? Większość z nas wie, że najbliższych uczniów Jezusa było dwunastu. A co oznaczają ich imiona i dlaczego to jest takie ważne? Otóż w dawnych czasach ich wybór nie był przypadkowy. Sprawdź, co oznaczają imiona apostołów, dowiedz się, kim byli i… upewnij się, czy na pewno było ich tylko dwunastu.

Według Biblii Jezus wyznaczył dwunastu mężczyzn, którzy po jego śmierci mieli głosić Jego Słowo. Liczba 12 w kulturze judeochrześcijańskiej ma magiczne znaczenie i jej wybór nie jest przypadkowy – odwołuje się ona do dwunastu synów patriarchy Jakuba uznawanych za założycieli dwunastu pokoleń Izraela – symbolu odnowy. Czy potrafisz wymienić imiona wszystkich apostołów? Spis treści: Co to znaczy „apostoł”? Znaczenie imion 12 apostołów Jak mają na imię i kim byli apostołowie? Jak mają na imię i kim byli pozostali apostołowie ? Jezus Chrystus też był apostołem. Co oznacza Jego imię? Co to znaczy „apostoł”? Zgodnie z tradycją żydowską „apostoł” (gr. apostolos = wysłannik) to nazwa urzędu. Jednak w Nowym Testamencie pojęcie to odnosi się zazwyczaj do najbliższych dwunastu uczniów Chrystusa, którzy byli świadkami nie tylko nauk, ale i dokonanych przez Jezusa cudów i zostali przez Niego powołani do niesienia ewangelii – byli wysłannikami słowa Bożego.  Znaczenie imion 12 apostołów W społecznościach ludu Izraela imionom przypisywano określone znaczenie. Imiona miały być wróżbą na przyszłość dziecka i próbą wpływu na los, a także oddawać osobowość człowieka. Co ciekawe, nie każdy apostoł otrzymał przy narodzinach to imię, pod jakim jest znany współcześnie. Oryginalne imiona apostołów i ich znaczenie mogą naprawdę zaskoczyć! Polecamy: Znaczenie imion – sprawdź znaczenie imienia, zdrobnienia, imieniny Jak mają na imię i kim byli apostołowie? Ewangelia Mateusza wymienia imiona dwunastu apostołów w następującej kolejności: Piotr Apostoł, czyli Szymon Piotr (Kefas), syn Jonasza, rybak z Betsaidy nad Jeziorem Galilejskim Piotr to imię pochodzenia greckiego, oznacza: „niezłomny jak...

żydowskie imiona
Adobe Stock
Imiona
Żydowskie imiona: męskie i żeńskie, pochodzenie i znaczenie. Jakie są popularne imiona żydowskie?
Imiona żydowskie to zarówno imiona rzadkie i oryginalne, jak i popularne, często nadawane w Polsce. Wybrałyśmy ładne żydowskie imiona żeńskie i męskie, by ułatwić rodzicom wybór. Tych imion jest naprawdę dużo!

Imiona żydowskie są bardzo popularne i powszechnie występują w językach europejskich. Dlatego też nie każda osoba zdaje sobie sprawę, że imiona takie jak: Elżbieta , Daniel, Mateusz , Anna , Rafał , Tomasz , czy Sara mają pochodzenie hebrajskie. Zanim nadasz dziecku jedno z tych tradycyjnych imion, sprawdź, skąd się wzięło i jaką ma historię – to może być ciekawe odkrycie. Spis treści: Żydowskie imiona: pochodzenie Żydowskie imiona: znaczenie Popularne żeńskie imiona żydowskie Popularne męskie imiona żydowskie Żydowskie imiona: pochodzenie Tradycyjne żydowskie imiona mają pochodzenie starotestamentowe (starohebrajskie), czyli wywodzą się z Biblii. Ich znaczenie, chociaż odwołuje się do religii, jest często uniwersalne i może właśnie na tym polega ich fenomen. Imiona żydowskie mogą być także pochodzenia niehebrajskiego, a przykładowe imiona jidiszowe wywodzące się z języka niemieckiego to: Ber, Wolf, Hersz, Hirsz, Bejla, Bluma, Golda. Do niedawna wśród Żydów istniał zwyczaj, a w zasadzie zakaz nadawania dzieciom imion żyjących krewnych. Zatem jeśli dziecko otrzymało imię po dziadku lub babci, to z dużym prawdopodobieństwem musiało urodzić się po jego lub jej śmierci. Żydowskie imiona: znaczenie Żydowskie imiona zwykle wywodzą się z Biblii (Starego Testamentu) i często mają znaczenie religijne. Są też takie, które w swoim znaczeniu odwołują się do nazw zwierząt lub części ciała. Znaczenie niektórych popularnych imion żydowskich: Daniel : nosił je biblijny prorok (Daniijel). Imię posiada trzy znaczenia, w zależności od interpretacji: „moim sędzią jest Bóg”; „potężny jest mój Bóg”; „sędzia Boży”. Ewa : wywodzi się od hebrajskiego słowa hajja / hawwa („wzięta od męża” lub „dająca życie”). Imię...

Nasze akcje
dziecko na szczepieniu
O szczepieniach
Szczególne znaczenie szczepień przeciw pneumokokom u niemowląt i dzieci w dobie pandemii COVID-19
Partner
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Partner
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Partner
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Partner
Polecamy
Porady
jak pobrać bon turystyczny
Prawo i finanse
Jak pobrać i aktywować bon turystyczny: instrukcja rejestracji na PUE ZUS (krok po kroku)
Milena Oszczepalińska
ukraińskie imiona
Imiona
Ukraińskie imiona: męskie i żeńskie + tłumaczenie imion ukraińskich
Joanna Biegaj
cytaty na urodziny
Cytaty i przysłowia
Mądre i piękne cytaty na urodziny –​ 22 sentencje urodzinowe
Joanna Biegaj
Ile dać na Chrzest?
Święta i uroczystości
Ile wypada dać na chrzciny w 2022 roku? – kwoty dla rodziny, chrzestnych i gości
Luiza Słuszniak
gdzie nad morze z dzieckiem
new badge ranking small
Niemowlę
Gdzie nad morze z dzieckiem? TOP 10 sprawdzonych miejsc dla rodzin z maluchami
Hanna Szczesiak
ospa u dziecka a wychodzenie na dwór
Zdrowie
Ospa u dziecka a wychodzenie na dwór: jak długo będziecie w domu? Czy podczas ospy można wychodzić?
Milena Oszczepalińska
5 dni opieki na dziecko
Prawo i finanse
5 dni opieki (urlop na dziecko) – wszystko, co trzeba wiedzieć o nowym urlopie
Joanna Biegaj
pesel po 2000
Prawo i finanse
PESEL po 2000 - zasady jego ustalania
Agnieszka Majchrzak
hiszpańskie imiona
Imiona
Najczęściej nadawane hiszpańskie imiona - ich znaczenie oraz polskie odpowiedniki
Joanna Biegaj
Bon turystyczny: jak wykorzystać w 2022?
Aktualności
Gdzie można wykorzystać bon turystyczny – lista podmiotów + zmiany przepisów
Ewa Janczak-Cwil
Urlop ojcowski
Prawo i finanse
Urlop ojcowski 2022: ile dni, ile płatny, wniosek, dokumenty
Magdalena Drab
przedmioty w 4 klasie
Aktualności
Jakie są przedmioty w 4 klasie szkoły podstawowej w roku szkolnym 2022/2023? [LISTA]
Ewa Janczak-Cwil
300 plus
Prawo i finanse
300 plus 2022 – dla kogo, kiedy składać wniosek?
Małgorzata Wódz
na komary dla niemowląt
Zdrowie
Co na komary dla niemowląt: co wolno stosować, czego unikać?
Ewa Janczak-Cwil
urwany kleszcz
Zdrowie
Urwany kleszcz: czy usuwać główkę kleszcza, gdy dojdzie do jej oderwania?
Ewa Janczak-Cwil
Bon turystyczn atrakcje dla dzieci
Czas wolny
Bon turystyczny – atrakcje dla dzieci, za które można płacić bonem
Ewa Janczak-Cwil
300 plus dla zerówki 2021
Aktualności
300 plus dla zerówki w 2022 roku – czy Dobry Start obejmuje sześciolatki?
Joanna Biegaj
rekrutacja do liceum
Wychowanie
Jak wygląda rekrutacja do liceum 2022/2023? Jak dostać się do dobrego liceum?
Joanna Biegaj